Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy od umowy zlecenia nie trzeba płacić składek


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671698 postów

Napisano 01 luty 2010 - 19:53



Komentarz do artykułu: Kiedy od umowy zlecenia nie trzeba płacić składek?

#2 Guest_Czester

Guest_Czester
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 19:53

A jak to sie odnosi do uczniow szkol policealnych?

#3 Guest_Zenon

Guest_Zenon
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 10:44

Super stronka, super porady, naprawde na b.wysokim profesjonalnym poziomie a do tego w przystepnej zrozumialej dla kazdego formie...bravo dla autora i wielkie podziekowania

#4 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 20:43

Przewertowałam całą ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej i nigdzie nie znalazłam informacji, że student nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z tytułu umowy zlecenia - może mi ktos podać podstawę prawną do zwolnienia z tych składek?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 15:37

Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych tekst jednolity: Dz. U. z dnia 4 grudnia 2009 r. Nr 205, poz. 1585

Rozdział 2

Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym

Art. 6.

4. Osoby określone w ust. 1 pkt 4 nie podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat.

#6 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 00:44

Mam pytanie jak odnosi sie płacenie składek zdrowotnych do osob uczących sie w liceum ogólnokształcacym dla dorosłych a tak osoba ma umowe zlecenie ????

#7 Guest_Efreet

Guest_Efreet
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 22:28

Przewertowałam całą ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej i nigdzie nie znalazłam informacji, że student nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z tytułu umowy zlecenia - może mi ktos podać podstawę prawną do zwolnienia z tych składek?


O ile ja sie orientuje, w tej sytuacjiskladke zrowotna trzeba zaplacic.
Podobnie sa napisane bzdury o kilku umowach zlecenie - nie jest wazna kolejnosc, a kwota tych umow.
A potem ludzie beda sie z z ZUSem pieklic - zwlaszcza tacy, jak Zenon

Super stronka, super porady, naprawde na b.wysokim profesjonalnym poziomie a do tego w przystepnej zrozumialej dla kazdego formie...bravo dla autora i wielkie podziekowania



#8 Guest_bewa

Guest_bewa
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:03

od umowy zlecenia składka rentowa jest obowiązkowa, już nie jest zależna od miejsca wykonywania zlecenia.

#9 Guest_kloss

Guest_kloss
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:18

[quote name="Efreet"] O ile ja sie orientuje, w tej sytuacjiskladke zrowotna trzeba zaplacic.
Podobnie sa napisane bzdury o kilku umowach zlecenie - nie jest wazna kolejnosc, a kwota tych umow.
A potem ludzie beda sie z z ZUSem pieklic - zwlaszcza tacy, jak Zenon
[quote name="Zenon"] Super stronka, super porady, naprawde na b.wysokim profesjonalnym poziomie a do tego w przystepnej zrozumialej dla kazdego formie...bravo dla autora i wielkie podziekowania [/quote]

Wielki znaffca sie odezwał. Nie gadaj bzdur bo chcesz udawać wielkiego mądralę a jakoś ci nie wychodzi. Zasada jest prosta - jeżeli wykonujemy jednocześnie kilka umów-zleceń podlegamy obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu z tytułu tej umowy zlecenia, która została zawarta najwcześniej. Pozostałe umowy zlecenia będą rodziły jedynie obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego.

A druga sprawa przeczytaj sobie ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych i będziesz wiedział, że student do 26 roku życia zatrudniony na umowę zlecenia, nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu ani chorobowemu. Ubezpieczeniu wypadkowemu student nie podlega, jeżeli wykonuje pracę poza siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności zleceniodawcy.

Przecież już niżej ktoś zacytował ten artykuł.

#10 Guest_Takajaka

Guest_Takajaka
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 19:33

Pozwolę sobie zauważyć, iż zgodnie z przepisami mogę sama sobie wybrać umowę zlecenie do ozusowania. Jeśli 1 lutego podpiszę umowę zlecenie w jednej firmie i mam z niej opłacane składki ZUS, 1 marca podpiszę kolejną umowę - mogę zażyczyć sobie by ta druga była oskładkowana, a od pierwszej tylko naliczone zrdowotne. Mogę również chcieć by pełne składki były odprowadzane od obu.

#11 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 16:08

Słuchajcie mam zamiar podjąć pracę jako przedstawiciel finansowy.Zero podstawy tylko prowizja czy to znaczy ze jeśli na umowie-zleceniu nie uzyskam żadnego dochodu albo jakis minimalny to będę musiał zapłacić składki i ZUS??

#12 Guest_serweta

Guest_serweta
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 21:24

W OKRESIE GDY WNIOSKOWAŁAM DO GOPS-u O ZASIŁEK STAŁY Z TYTUŁU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI,MIAŁAM UMOWO-ZLECENIE NA KWOTE 75ZŁ.BRUTTO MIESIĘCZNIE,Z TEGO ODPROWADZANO SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ,GOPS RÓWNIEŻ ODPROWADZAŁ SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ OD ZASIŁKU,CHODZI O OKRES PIĘCIU MIESIĘCY.DZIŚ MAM Z TEGO POWODU NIEPRZYJEMNOŚCI,PRAWDOPODOBNIE BĘDĘ MUSIAŁA ZWRÓCIĆ PIENIĄDZE ZA TEN OKRES PIECIU MIESIĘCY CO JEDNOCZEŚNIE ODPROWADZAŁ GOPS.DODAM ŻE NIE BYŁO TO Z MEJ STRONY ZAMIERZONE,GDYŻ NIE UWAŻAŁAM TEJ KWOTY JAKO DOCHÓD A NA TEMAT SKŁADEK ZDROWOTNYCH NIE WIEM ZA DUŻO,MAM PYTANIE BO JESTEM PRZERAŻONA ZĘ MAM TYLKO 444,00ZŁ.ZASIŁKU I JESZCZE Z TEJ ZNIKOMEJ KWOTY MI ZABIORĄ,CZY JEST WYJŚCIE Z TEJ SYTUACJI,ABY MNIE NIE POZBAWIONO,TEGO CO MAM,PROSZĘ O POMOC,DZIĘKUJĘ.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 13:16

warto również spojrzeć na kilka cenny uwag stąd poradnik.wfirma.pl/-kiedy-firma-placi-skladki-za-studenta

#14 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 22:38

351 dni temu pracowałam na umowę zlecenie/ 18 miesięcy/ firma ta nie odprowadzała składki na urząd pracy ,w obecnej sytuacji jestem zarejstrowana w up jako bezrobotna bez prawa do zasiłku .Co teraz mam zrobić z. Czego żyć.Dziś mam wiek 56 lat i jestem schorowana,byłam na zwolnieniu 182 dni ale zus odrzucił wniosek na rentę odwołałam się ale od 3 tygodni brak odpowiedzi.Proszę o odpowiedz. Załamana Elżbieta.

#15 Guest_hj

Guest_hj
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:22

Co należy zrobić z faktem, że zakład pracy przygotował oświadczenia do umowy zlecenia (dla emeryta) w którym musi on zgłosić gdzie jeszcze jest zatrudniony i na jakiej umowie oraz podać wysokość uzyskiwanych zarobków, skoro podobno emeryt jest zwolniony ze składek społecznych.

#16 Mar-Tax

Mar-Tax

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:49

Co należy zrobić z faktem, że zakład pracy przygotował oświadczenia do umowy zlecenia (dla emeryta) w którym musi on zgłosić gdzie jeszcze jest zatrudniony i na jakiej umowie oraz podać wysokość uzyskiwanych zarobków, skoro podobno emeryt jest zwolniony ze składek społecznych.

 

Podobno?


"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

 


#17 Guest_Cutex1410@wp.pl

Guest_Cutex1410@wp.pl
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:34

chce w zakładzie fryzjerskim sprzedawac kosmetyki w tym celu założe własną działalnośc gospogarcza ,ale dlatego ze nie moge sam sprzedawac swoich produktów ,chce zatrudnic pania fryzjerke ,która przy okazji pracy we własnym zakładzie chce mi sprzedawać moje towary.Jak to zrobić żeby koszty jej zatrudnienia były jak najnizsze i pewnie bede musiał wynając od niej gablote (regał) czy ladę na ekspozycje moich kosmetyków ?czy wogóle jest to mozliwe? ,Dziekuje za pomocne porady

#18 Guest_P.

Guest_P.
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 15:30

Mam problem. Jestem ubezpieczona przez męża który pracuje za granicą, za kilka dni mam podpisać umowę o pracę. Jest sposób żeby czas pracy zaliczył mi się do emerytury ale żeby pracodawca nie musiał płacić za moje ubezpieczenie.

#19 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18681 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 wrzesień 2017 - 17:00

Przy umowie o pracę- NIE MA

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 07:41

Jestem ubezpieczona w Krus. Ostatnio dostałam propozycję pracy na umowę zlecenie. Czy pracodawca będzie płacił za mnie składki czy nie



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych