Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złożenie oświadczenia w zakresie przyjęcia lub odrzucenia spadku z opóźnieniem

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671402 postów

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:42

Komentarz do artykułu: Złożenie oświadczenia w zakresie przyjęcia lub odrzucenia spadku z opóźnieniem

#2 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:42

Bardzo obrazowo i czytelnie wyjasniła Pani zawiłość tych przepisów.

#3 Guest_zawiedziony

Guest_zawiedziony
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 18:17

Tylu informatyków, taki kapitał pobierany od obywateli, a nie ma możliwości pobrania przez internet dokumentów dotyczących np. zgłoszenia otrzymania spadku Bardzo dziwne , ale to norma w naszym dobrze funkcjonującym kraju.(dokumeny dotyczący oświadczenia otrzymania spadku)

#4 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2013 - 00:47

Piec lat temu zmarła moja Mama. Mama pozostawiła duże długi o których nie wiedziałam. Nie wiedziałam ze powinnam się zrzec spadku w terminie do sześciu miesięcy aby nie dziedziczyć jej długów. Automatycznie odziedziczyłam cały spadek i długi w drodze dziedziczenia ustawowego . Tydzień temu odnalazłam ręcznie pisany testament spisany przez moja matkę przed pięciu laty. Czy to upoważnia mnie do złożenia go w sadzie razem z wnioskiem o zmianę stwierdzenia nabycia spadku. Jak sad uzna ze testament jest ważny i wyda orzeczenie o nabyciu spadku na podstawie tego testamentu to czy mogę wtedy się zrzec tego spadku. Nie mam męża ani dzieci a jedynie dziadków czy oni tez powinni zrzec się tego spadku. Dziękuję za odpowiedz.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 12:42

Ten artykuł jest już nieaktualny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych