Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zarobki lekarzy rezydentów

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 17 styczeń 2010 - 20:29

Komentarz do artykułu: Zarobki lekarzy rezydentów

#2 Guest_ZŁY

Guest_ZŁY
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2010 - 20:29

CZEGO NIE NAPISZĄ O ZAROBKACH LEKARZY, TAKI TO MOŻE LEKKĄ RĘKĄ ZAROBIĆ 15-35 TYS. / MIESIĘCZNIE ZŁ I TO W MAŁYM MIEŚCIE. ZNAM PRZYPADKI, PÓŹNIEJ TAKIM PORSCHEM PO MIEŚCIE ZASUWA!!!

#3 Guest_C.

Guest_C.
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 16:35

I dobrze - ciężkie studia i odpowiedzialna praca = odpowiednia płaca. Zamiast pisać zawistne posty trzeba było samemu wybrać taka a nie inną ścieżkę.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 05:18

Zostań kolego i Ty lekarzem, kupisz sobie porsche "lekką ręką" i będziesz robił lans po mieście:D Powodzenia ha ha:D

#5 Guest_lol

Guest_lol
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 12:38

przeciez to sa smieszne zarobki 3.900 brutto po 9 latach edukacji : O

#6 Guest_msa

Guest_msa
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 11:01

ciężkie studia za które płacą podatnicy! rok nauki przyszłego lekarza to średnio 25 000 zł. a nauka trwa sześć lat. i kto za to zapłacił ? - pan, pani, społeczeństwo.

#7 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2010 - 15:03

a ile zarabia prawnik po swoich studiach?radca prawny?a po ekonomii? informatyce?mam 30 lat na karku kredyt studencki . dopiero idę do pracy na rezydenturę za 2,5 tysiąca na rękę bez dyżurów bo w mojej dziedzinie ich nie ma tylko trzeba by pogotowie lub na izbie przyjęć.I do tego kolejne 5 lat ciężkiej nauki .Odpowiedzialności za pacjenta,za jego leczenie,za życie i zdrowie....

#8 Guest_jony

Guest_jony
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:44

ciekaw jestem wykształcenia zdobytego przez "ZŁY" ???

#9 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 07:18

A co ma powiedzieć policjant nadzorujący psycholi w pomieszczeniach dla zatrzymanych bo wielki pan lekarz nie chce podnieść w nocy tyłka a różnica w pensji jest dziesięciokrotna.

#10 Guest_mądrala

Guest_mądrala
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 23:01

jak kiedyś X lat temu czytałem wypowiedzi na temat zarobków w służbie zdrowia to zdarzały się takie brednie napisane przez studentów że idzie się z powołania, a jak ktoś chce isc w biznes to niech jakąś ekonomię wybierze....teraz widze że o powołaniu się zapomniało a niestety nie każda grupa zawodowa ma możliwość szantażować starych schorowanych dziadków i społęczeństwo odejściem od łóżka...ale cieszy mnie fakt, że na tym się poprzestaje bo widocznie pamięta się o przysiędze primum non nocere i o tym że pawulon szkodzi

#11 Guest_ryba

Guest_ryba
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 18:53

ciężkie? diagnozy opierają sie teraz na statystykach. 80% to grypa żołądkowa. ciężką to płacimy kasę za ich studia. skoro są takimi zarobasami, powinni za nie płacić...

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 18:59

a ile zarabia prawnik po swoich studiach?radca prawny?a po ekonomii? informatyce?mam 30 lat na karku kredyt studencki . dopiero idę do pracy na rezydenturę za 2,5 tysiąca na rękę bez dyżurów bo w mojej dziedzinie ich nie ma tylko trzeba by pogotowie lub na izbie przyjęć.I do tego kolejne 5 lat ciężkiej nauki .Odpowiedzialności za pacjenta,za jego leczenie,za życie i zdrowie....

O jakiej odpowiedzialności piszesz?

Możemy się pochwalić najniższym na świecie wskaźnikiem błędów lekarskich. Niestety nie dlatego, że ich nie ma, tylko szansa na wygranie w sądzie z lekarzem wynosi 2%.

A więc możemy przyjąć odpowiedzialność na poziomie 2%. Nawet meteorolog w TVN ma większą :)

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 18:50

A za Twoje studia kto zapłacił?

#14 Guest_lekarz

Guest_lekarz
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 18:37

to chodz sie leczyc do meteorologa, moze i w twoim zyciu zaswieci slonce:D

#15 Guest_nie lekarz

Guest_nie lekarz
  • Goście

Napisano 22 luty 2011 - 23:22

studiowałem m.in. na akademii medycznej, poziom żenujący, studenci, którzy ściągają już od 1 roku, połowa egzaminów zaliczona z giełdy pytań (o książce mało kto słyszał). Co prawda kończyłem biotechnologię, więc nie wszystkie przekręty akademii medycznej miałem okazję obserwować, ale poziom wykształcenia tych przepłacanych specjalistów jest żenujący...I teraz po 10 latach i kilkunastu wizytach stwierdzam, że 10 % to lekarze, a reszta to... medycy magicy. Uczyć się im nie chciało to teraz błyszczą: pediatra:"sacharomyces bulardi, to taki szczep pałeczek kwasu mlekowego" - przepisując lek 5 miesięcznemu dziecku
ginekolog:"ph 7,5 moczu to ph kwaśne" - mówiąc do kobiety w 7 miesiącu ciąży, nie wspomnę o asie, który ostatnio na podstawie wyniku posiewu z antybiogramem przepisał zły antybiotyk (na pytanie z jakiej to grupy odpowiedział, że może przynieść mi pharmindeks).
W normalnych warunkach, powinni teraz spłacać kredyty za studia (a nie ładować kasę do kieszeni), może gdyby płacili mieliby wiekszą motywację do nauki. Ciężkie studia, litości, jak dla ciebie były za ciężkie to może powinieneś był skończyć zawodówkę, a nie tak męczyć siebie i wykładowców, a teraz być partaczem. Po 9 latach nauki..., w innych krajach to za naukę i staż się płaci. Zresztą, skończyłem dwie uczelnie, co zajęło parę lat, od 10 pracuję na uczelni wyższej i mam 2400 brutto.
Fakt, mam parę złotych z grantów (ok. 500 zł/mc), lubię uczyć, ale jak słyszę, że taki baranek, który prze-kulał się po studiach zarabia 390 brutto i pisze, że to mu się należy po 9 latach nauki (nie pracy), i to z pieniędzy podatników, to mnie zalewa. Super zlikwidujcie jeszcze nfz, wprowadźcie prywatne ubezpieczalnie i ...wtedy nie będziecie mieli już pracy, bo 90 % społeczeństwa nie będzie stać na leczenie.
Chory jest ten kraj, nie ma co....

#16 Guest_loki

Guest_loki
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 18:16

powodzenia " nie lekarz " i przez najblizsze lata zarobisz tyle samo, pewnie wyleciales z medycznej po pierwszym roku i teraz zalujesz swojej nudnej pracy

#17 Guest_Doctor11

Guest_Doctor11
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 02:23

To musiałes byc niezłym lamerem jesli nie potrafiłes sie na takich "łatwych" studiach utrzymac:-)Teraz siedz w laboratorium i przeliczaj poziom moczu w moczu a od lekarzy sie odczep!!Zazdrosc straszna rzecz:)

#18 Guest_tylko pielegniarka

Guest_tylko pielegniarka
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 22:16

To nie zazdrość, po prostu ludzie mają oczy, a pieniędzy coraz mniej i nikt nie ma ochoty wydawać ich na kogoś, kto tylko wciąż płacze, bo on to czy tamto "musiał". Nie musiał. Do wyboru kierunku studiów nikt go/jej nie zmuszał.Nie twierdzę, że jest łatwy, ale są równie trudne i mniej, później, płatne.lekarze wcale nie zarabiają mało i wiem co pisze.A wiedza "nowego",przyszłego" narybku medycznego woła o pomstę do nieba.Pracuje na bloku operacyjnym i po operacji,kiedy to pacjent miał hbs dodatni, byłam świadkiem,jak ów "narybek" dzwonił do kolegi,bo nie był pewien jak można zarazić się żółtaczką.

#19 Guest_rybak

Guest_rybak
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 13:52

cale szczescie ze mamy takie ogarniete pielegniarki, nikt inny z magistrow, nie potrafi, tak dobrze zastrzykow robic, ani kaczki podawac. Juz nie mowie o odczytywaniu wynikow badan, albo znajomosci lekow.

#20 Guest_lekarz

Guest_lekarz
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2011 - 23:47

"zarazić się żółtaczką"? Chyba sobie kpisz, jak można się zarazić zółtaczką to jest objaw. Nie ma nic gorszego od zakompleksionego personelu niższego . Pomówmy może o poziomie wiedzy pięlęgnierek, to właśnie teksty w stylu zacytowanego. Żenada:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych