Skocz do zawartości

Zdjęcie

U notariusza

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671142 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 16:49

Komentarz do artykułu: U notariusza

#2 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 16:49

tere fere mam do sporządzenia akt notarialny od dużej kwoty. To mafia sprawdzałem w 10 miastach Polski.Ta sama gadka może 200 300 złotych taniej. Jak się nie dopuści do zawodu parę tysięcy ludzi to będą nas mieli gdzieś i dalej bedą kasować po maksymalnych stawka. Tak to jest jak ktoś pisze prawo pod siebie

#3 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 00:48

kupuje mieszkanie o wartosci 140 tys ile moze wziac notariusz

#4 Guest_kamilka

Guest_kamilka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2010 - 21:37

od 150000zł notariusz chce 4900zł

#5 Guest_Wydymany przes notariusza

Guest_Wydymany przes notariusza
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2010 - 19:08

Miałem zapłacić podatek dochodowy od ziemi znajdującej się pod blokiem. W urzędzie skarbowym poinformowano mnie iż stawka powinna wynosić od 1000zł do 3000zł jest to w gesti notariusza.I jak państwo myślicie ile mi dowalił?
hi hi hi 3000zł a my nażekamy na urzędy skarbowe.
Wesołych świąt dla wszystkich notariuszy ,ale i wy też kiedyś możecie zostać wydymani.

#6 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:48

sprzedaje pole, kto ma zaplacic za notariusza ja czy kupujacy.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 09:07

Płaci kupujący.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2011 - 17:02

Kto płaci taksę jest kwestią umowną - zależy tylko od stron czynności, podatki już natomiast płacą konkretne strony czynności, np pcc kupujący, dochodowy sprzedający - przy czym podatku dochodowego notariusz nie pobiera.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2011 - 17:07

Po pierwsze notariusz nie jest płatnikiem podatku dochodowego, a więc nie pobiera od stron tego podatku, strona jest sama zobowiązana do zapłaty podatku we właściwym urzędzie skarbowym, po drugie z treści wynika, że chodzi o podatek od nieruchomości albo opłatę z tytułu użytkowania wieczystego, których notariusz także płatnikiem nie jest, więc ich nie pobiera.
Po trzecie kwoty podatków to zawsze są konkretne kwoty, a nie jakieś widełki, podstawia się wartości do konkretnych wzorów i wychodzi kwota podatku.

#10 Guest_pawlo

Guest_pawlo
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 19:07

kto się orientuje ile kosztuje odpisanie ziemi 2ha o wartości ok 30000 zł?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:43

W poniższym linku jest taksa notarialna

http://www.infor.pl/...notariusza.html

#12 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 09:39

Tutaj macie coś o kosztach notarialnych

http://notariuszejel...notarialne.html

#13 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 10:45

Często ludzie panikuja przed wizytą u notariusza i psioczą na ich jakoby wygórowane wynagrodzenia, a jak sie poniewczas dowiaduja (o ile się w ogóle dowiadują) to min połowa tego "wynagrodzenia" to płaty skarbowe i rózne inne podatki.

Ja sam przed dokonaniem czynności obdzwoniłem kilka kancelarii (część z nich polecana przez znajomych, część sam wyszukałem) i wybrałem moim zdaniem najlepszego notariusza (http://dobrynotariusz.szczecin.pl/) juz po konsultacjach.

Oceniałem przez pryzmat rzetelności, renomy i profesjonalnego podejscia notariusza, nie tylko ceny (choć i ta była ważne oczywiście).

#14 Guest_Barabia124

Guest_Barabia124
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:33

Wiesz co, taksa notarialna to jest mega ruchoma opcja ...należy po prostu poszukać kancelarii notarialnych, zorientować się w stawkach...ja na przykład w ten sposób znalazłam w Otwocku w którym mieszkam kancelarię notarialną Sławomira Puczyłkowskiego, która nie zdarła ze mnie w ogóle pieniędzy

#15 Guest_AnimkaT

Guest_AnimkaT
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:34

Dokładnie, to wszystko jest płynne, niby da się to jakoś przeliczyć, a tak naprawdę okazuje się potem, że nie do końca. Zawsze zostaje taksa notarialna, a na to już wpływ ma tylko notariusz. Ostatnio jedan przekonałam się, że nie każdy z nich zdziera kasę. We Wrocławiu jest kancelaria prowadzona przez notariuszy Czyniewskich i tam w końcu nie ucierpiał mój portfel

#16 Guest_Janiua

Guest_Janiua
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:52

Ja też uważam, że teraz z tą taksą to sobie notariusze lawirują jak tylko chcą. No i co...no i po prostu trzeba szukać jakiegoś solidnego, żeby nie było potem jakiś nieporozumień portfelowych. Ja mam w Zgierzu sprawdzoną kancelarię notarialną Waldemara Jeziorskiego i w końcu znalazłam sprawdzoną

#17 Agata Ch

Agata Ch

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:21

Ale przecież jest wolny rynek i konkurencja, która reguluje najlepiej relacje klient-sprzedawca. Dla każdego coś dobrego. Mam za sobą kilkanaście aktów i jeszcze nigdy nie zapłaciłam stawki z taksy notarialnej. Zawsze robię przetarg. Zgłaszam się do kilku notariuszy w Łodzi i pytam o cenę, a potem wybieram kancelarię, w której notariusz tanio zrobi akt, ostatnio korzystam z http://notariusz-jablonski.pl To samo sie dzieje w bankach przy kredytach. Jeśli pójdziesz do jednego banku i nie będziesz miał kontroferty, to się okaże, że ostatniego dnia, godzinę przed umową, powiedzą ci, że jeszcze musisz dopłacić ubezpiecznie, bo jeśli nie to nie dojdzie do skutku podpisanie umowy kredytowe. Konkurencja jest najlepszym regulatorem rynku.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:28

Pewnie, to wszystko kwestia jest rozeznania w temacie. Ja natomiast z doświadczenia po poszukiwaniach różnych wybrałam kancelarię notarialną Romana Grukoś w Krakowie. Dobre ceny i doradztwo.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 18:02

Stawki za usługi notarialne  to chyba są jakoś regulowane?

#20 Guest_AdamRajfer

Guest_AdamRajfer
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 16:22

Fajne informacje, ja tak jak koleżanka poniżej robiłam sprawdzenie kto jakie ma ceny w Warszawie a konktrentnie w mojej okolicy, bo mieszkam w Śródmieściu i wybrałam pana Krawczaka. Czynnikiem decydującym oprócz ceny było podejście do klineta – już po telefonie wiedziałam jak kto się odnosi do mnie i w niektórych kancelariach zbywali moje pytania, a mnie zależy tez na przyjaznym zdrowym kontakcie z takim notariuszem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy