Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracownik młodociany ma prawo do urlopu

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671330 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 14:50

Komentarz do artykułu: Czy pracownik młodociany ma prawo do urlopu?

#2 Guest_Anusia9202

Guest_Anusia9202
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2009 - 14:50

Moim zdaniem, i tak pracodawcy nie dopełniają praw młodocianych pracowników. Sama niejednokrotnie się z tym spotkałam, podczas odbywania praktyk w pierwszym roku szkolnym. (w roku szkolnym 2008/2009) . Pracodawczyni zwolniła mnie na okres jednego miesiąca z zajęć szkolnych, i nakazała uczęszczać na praktyki, ponieważ jak to mówiła, był to miesiąc, w którym potrzebowała uczennicy w sklepie. I co ja miałam powiedzieć ? Jeśli bym się sprzeciwiła, to potem by się na mnie wyżywała. Pracodawcy moim zdaniem wykorzystują to, że młodociani nie znają swoich praw a sami bardzo rzadko o tych prawach informują.
Pozdrawiam

#3 Guest_Karolina W. Kalisz

Guest_Karolina W. Kalisz
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 00:04

Koleżanko masz racje! Ja mam tak samo, pracodawca chcę żebym chodziła codziennie po szkole. A nawet czasami, żebym nie szła do szkoły, tylko na praktyki. I też jej nic nie powiem, bo potem naprawdę się wyżywają na uczniach.
Pozdrawiam

#4 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2010 - 11:25

W sumie jeszcze jestem pracownikiem młodocianym bo uczęszczam na praktyki . A co jeśli mam ukończone 19 lat ? będąc w 2 klasie szkoły zawodowej ?

#5 Guest_Uczennica

Guest_Uczennica
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2010 - 18:30

Zgadzam się z postem wyżej, że pracodawcy często nie informują nas o prawach...przeważnie widzą tylko nasze obowiązki. Najgorsze jednak jest to,że uczniowie nie chcą mówić o tym głośno, bo tak jak piszą..boją się... Ja jednak postawiłam się i zainteresowałam się prawem...pomimo 'trudności' nie żałuję...Wiem na czym stoję. Do odważnych świat należy :)
Pozdrawiam! ;]

#6 Guest_Pracodawca

Guest_Pracodawca
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 15:51

pracownik młodociany t.j. przedział od 16-18lat, jeżeli masz 19 i jesteś w II klasie to pracujesz jak dorosły, nie trzeba było kiblować.

#7 Guest_mała

Guest_mała
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 21:36

jezeli mam już 18 lat w drugiej klasie to mi się należy 20 dni roboczych urlopu wypoczynkowego tak jak normalnemu pracownikowi?????

#8 Guest_Lolek BP

Guest_Lolek BP
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 22:35

ja mam to samo i mnie to denerwuje. Ja to wydrukuje i polaze dla szefa . wkoncu pojde na urlop

#9 Guest_Lolek BP

Guest_Lolek BP
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 22:35

ja mam to samo i mnie to denerwuje. Ja to wydrukuje i polaze dla szefa . wkoncu pojde na urlop

#10 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:31

ja tez mam ten problem nie moge dostac urlopu bezpłatnego i mie to denerwuje ale ja ich i tak załatwie inaczej

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 18:01

mam praktyke w monopolu placa grosze i lipiec mam wolny ale 1.07 musze isc na praktyki wiec jak ma ktos taki problem jak ja to na miesiac w ktorym powinnismy pracowac zalatwmy sobie l4

#12 Guest_gosiaczek

Guest_gosiaczek
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 21:45

hey ja jeszcze nike mam ukonczone 18 lat a moja szefowa muwi ze rocznikowo mam 18 lat i w wakacje bd miała tylko 20 dni wolne a moji znajomi muwia mi ze mam sie nie dac bo do półki nie mam 18 lat powino mi sie należeć mieściąc wolnego

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 10:07

hey ja jeszcze nike mam ukonczone 18 lat a moja szefowa muwi ze rocznikowo mam 18 lat i w wakacje bd miała tylko 20 dni wolne a moji znajomi muwia mi ze mam sie nie dac bo do półki nie mam 18 lat powino mi sie należeć mieściąc wolnego

przeczytaj ze zrozumieniem artykuł wyżej, a tam pisze

"Jeśli w roku kalendarzowym, w którym młodociany ukończy 18 lat, ma prawo do urlopu w wymiarze 20 dni roboczych"

#14 Guest_Klaudia :_)

Guest_Klaudia :_)
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 21:20

do : gosiaczek

20 dni wolnego przysługuje Ci dopiero kiedy ukonczysz 18 lat więc masz nadal 26 dni urlopu kłóc się o to to jest wykorzystywanie uczniów młodocianych ja się postawiłam szefowej i wyszło na prostą. powiodzenia !

#15 Guest_Klaudia :_)

Guest_Klaudia :_)
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 21:22

Karolina : po zajęciach szkolnych nie możesz pracować dłuzej niz 2h

#16 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 14:50

i tu drogie dzieciaki nie macie racji 20 dni urlopu przysługuje w roku kalendarzowym a nie kiedy ukończysz 18 rok zycia. pozdrawiam szefowa 20 uczniów

#17 Guest_Nuriko

Guest_Nuriko
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 22:15

Ja mam pytanie co do L4. Muszę pracować w wakacje cały miesiąc i akurat stało się tak że, idę do szpitala na 10 dni kalendarzowych i będę mieć L4. Czy pracodawca może mi kazać odpracować te dni kiedy mam L4?

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 09:38

Ja mam pytanie co do L4. Muszę pracować w wakacje cały miesiąc i akurat stało się tak że, idę do szpitala na 10 dni kalendarzowych i będę mieć L4. Czy pracodawca może mi kazać odpracować te dni kiedy mam L4?

okresu choroby nie "odpracowuje się".Cały okres choroby jest okresem nieobecności usprawiedliwionej i za ten okres otrzymasz wynagrodzenie, co prawda niższe niż za okres przepracowany, oczywiście musisz dostarczyć ZLA w określonym terminie.

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 16:54

złodzieje

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 13:27

Mam pytanie czy jako pracownik młodociany mam prawo do rocznego urlopu macierzyńskiego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych