Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaniżone odszkodowanie poprzez franszyzę i udział własny

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672086 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 13:58

Komentarz do artykułu: Zaniżone odszkodowanie poprzez franszyzę i udział własny

#2 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2009 - 13:58

Wszystko pięknie ładnie tylko czy ktoś może napisać jak odwołać się od tego dziadostwa dostałem kosztorys na 2000 zł a przyznano mi 1000 zł co mam teraz zrobić do kogo napisać odwołanie jakich argumentów użyć

#3 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2009 - 13:16

Proszę opisać dokładnie swój przypadek - podać nazwę ubezpieczyciela oraz rodzaj ubezpieczenia.

#4 Guest__Ja1

Guest__Ja1
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 22:08

Witam,
Mam takich przypadek iż przez dach w bloku wystąpiły u mnie przecieki do mieszkania - wina spółdzielni. PZU przyznało mi odszkodowanie (z polisy spółdzielni, odpowiedzialności deliktowej), przy czym obniżyło je o 100zł (franczyzna redukcyjna). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pismo PZU z uzasadnieniem otrzymane z PZU, czy o te 100zł mam prawo domagać się bezpośrednio u ubezpieczonego czyli u spółdzielni?

#5 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 12:28

Tak proszę napisać do Spółdzielni o wyrównanie odszkodowania o potrąconą franszyzę - czyli dopłatę 100zł. Jako załącznik proszę dołączyć pismo z PZU. Pozdrawiam.

#6 Guest_Raptor

Guest_Raptor
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 00:28

A co zrobić jeśli warsztat (firma). Uchyla się od wypłacenia franszyzy redykcyjnej tj. pomniejszyli mi wypłatę odszkodowania o 1000 PLN w firmie Ergo Hestia. Wysłałem pismo do sprawcy szkody z żądaniem wypłaty franszyzy - mija już drugi miesiąc i ani odpowiedzi ani pieniędzy nie widać. Dzwonię do nich, a oni kwadratowe ochy i na mnie nasiadają że nie powinienem sam zgłaszać szkody bez ich wiedzy etc..., pracownik mówi mi że porozmawia z brokerem i zastanowią się co zrobić. Czas leci a oni uchylają się od wypłaty franszyzy redukcyjnej, która de facto jest ich udziałem własnym w szkodzie.

Do sądu z nimi? To przecież tych pieniędzy nie zobaczę przez najbliższe 3 lata.

Co z nimi zrobić?

#7 Guest_Elżbieta Majszak

Guest_Elżbieta Majszak
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 12:43

do Raptor: proszę o kontakt telefoniczny 605 669 300. Pozdrawiam

#8 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 14:09

a czy można ubezpieczyć kwotę franszyzy redukcyjnej u innego ubezpieczyciela?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych