Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka kara grozi za rozbój

84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:54

Syn ma prawo do obrony, jak każdy oskarżony w Polsce. A wymiar kary zależy od wielu czynników, między innymi od tego, co zeznał ojciec dziewczyny i jak prokurator zakwalifikuje czyn, czy będzie to rozbój, czy wykroczenie.

#42 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:56

Wszystko sie wydazylo w Angli a dokladniej na Walii.

#43 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:35

Praktycznie najważniejsze będzie co zezna dziewczyna. Od niej wszystko zależy.

#44 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 21:09

To raczej nie dostanie Pani wskazówek jeśli chodzi o prawo obowiązujące w Wielkiej Brytanii, to jest forum prawne polskie.

#45 Guest_rozbój

Guest_rozbój
  • Goście

Napisano 27 marzec 2013 - 11:57

Witam mam pytanie mąż dostał w 2005 wyrok 2 lata i 3 m-ce za rozbój nie wstawił się do aresztu i ukrywł się do teraz. Tydzień temu przyszli po niego i został przewieziony do więzienia. Moje pytanie brzmi czy po odsiedzeniu przez niego połowy kary może starać sie o opaske czy o warukowe zwolnienie? prosze o pomoc.

#46 Guest_zalamana

Guest_zalamana
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2013 - 10:41

Witam,moj brat napadl na placowke chwilowki z pistoletem zabawka,zostal zatrzymany tego samego dna.Ukradl 580zl z czym 480 oddal,prokurator przedstawil mu zarzut rozboju,dostal sankcje 3 miesiace,a pozniej kara od 2 lat.Nigdy nie byl karany,zalatwilismy mu dobrego adwokata czy moge sie ludzic ze dostanie zawiasy? jestem w 6 mies ciazy i strasznie to przezywam bo mam tylko jegoz adwokatem jeszcze sie nie widzielismy bardzo prosze o odpowiedz.

#47 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2013 - 14:00

Witam,moj brat napadl na placowke chwilowki z pistoletem zabawka,zostal zatrzymany tego samego dna.Ukradl 580zl z czym 480 oddal,prokurator przedstawil mu zarzut rozboju,dostal sankcje 3 miesiace,a pozniej kara od 2 lat.Nigdy nie byl karany,zalatwilismy mu dobrego adwokata czy moge sie ludzic ze dostanie zawiasy? jestem w 6 mies ciazy i strasznie to przezywam bo mam tylko jegoz adwokatem jeszcze sie nie widzielismy bardzo prosze o odpowiedz.

Niestety,biorąc pod uwagę zarzut rozboju są małe szanse na "zawiasy". Trzeba liczyć się z tym, że areszt będzie przedłużany do sprawy sądowej i po wyroku automatycznie wejdzie w fazę odbywania kary pozbawienia wolności. Adwokat napewno zdaje sobie z tego sprawę, ale czy Wam to mówi ?

#48 Guest_zalamana

Guest_zalamana
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2013 - 13:07

Dopiero dzis bedziemy sie z nim widziec i dowiemy sie wszystkiego mam nadzieje ze dostanie nie wiecej jak rok pozbawienia wolnosci

#49 Guest_zalamana

Guest_zalamana
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:32

Adwokat powiedzial ze bedzie startowac z nizszej polki czyli od dwoch lat,czy jest mozliwosc ze wyjdzie wczesniej?

#50 Guest_Krad

Guest_Krad
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 20:59

Adwokat powiedzial ze bedzie startowac z nizszej polki czyli od dwoch lat,czy jest mozliwosc ze wyjdzie wczesniej?

Jeżeli by dostał minimalny wyrok czyli 2 lata to wyjdzie mniej więcej za 1,5 roku, oczywiście jak nic nie odwali w więzieniu

#51 Guest_załamana

Guest_załamana
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 14:14

Brat dostal 3,5 prokurator chcial 4 ile moga spuscic po apelacji? dodam ze jest to spokojny chlopak i nikomu nidy nie zrobil krzywdy

#52 Guest_zalamana

Guest_zalamana
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 12:07

Bardzo prosze o odpowiedz i czy to normalne ze adwokat czeka 5 tydzien na uzasadnienie wyroku? oje sie ze przepadnie apelacja i juz nic nie bedziemy mogli zrobic :(

#53 Guest_Roksi

Guest_Roksi
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 14:13

Siostra

#54 Guest_Roksi

Guest_Roksi
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 14:29

Chcialam sie dowiedziec .siostre zatrzymali na tym czasowy areszt.brali DNA odciski i nic nie znalezli jej i wogule to dzwonila ona na policje i zamkli jej chlopaka a na drugi dzien przyjechali po nia.i byla na ponownych zeznaniach i prokurator powiedzial ze lubi pchac sie w klopoty.i ze znalazla sie w nie wlasciwym miejscu i momencie .chcialam sie dowiedziec jaka kara jej za to grozi.i wyszla na warunkowe zwolnienie.czy jej odwiesza warunkowe...

#55 Guest_R

Guest_R
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2013 - 03:44

Prosze o odpisanie mi

#56 Guest_Kama

Guest_Kama
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:39

Witam

Mam pytac kto chodzi o sprawa mojego chlopaka otoz kto pew ego Dina moj chlopaka I negotiate koledzy wpadl I do naszego sasiada I go pobicie ja tea tam byla mi ich uspokajalam moj chlopaka steal z Baku I see przygldal Teraz am sprawa shadows co more mu za to grozic .

#57 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 13:48

witam moj chlopak napadl pewnej nocy na 2 chlopakow zabrali im telefony komorkowe pieniadze i ich pobili moj chlopak ma 19 lat nie byl dotychczas nigdy karany pan prokurator dal mu sankcje 3 miesiace i potem przedlurzyl mu o 2 miesiace teraz sie dowiedzialam ze chlopak i jego koledzy na dniach jada do prokuratury zamknac sledzctwo czy moze sostac wyrok w zawieszeniu czy moze wyjsc na wolnosc tego samego dnia kiedy zamkna sledztwo moj chlopak ma dobra obinie na zaswiadczeniu od pracodawcy a ja jestem w 7 miesiacu ciazy

#58 Guest_natalia

Guest_natalia
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 09:27

witam, chcialabym zasiegnac porady, jest to sprawa pilna. moj malzonek zostal oskarzony o rozboj( art 280 par 1 kk), przyznal sie do winy, grozi mu od 2-12 lat pozbawienia wolnosci. maz jest recydywista, co jak wiem utrudnia mu otrzymanie lagodniejszego wyroku. jak juz pisalam, przyznal sie do winy, wyrazil skruche, ukradzione pieniadze zostaly oddane juz w trakcie zatrzymania meza, a otarcie(dlatego kwalifikacja czynu to rozboj!) pani naskorka zagoilo sie juz po tygodniu, pani przewrocila sie, gdy wyszarpnieto jej torebke. maz od 8 lat zyl zgodnie z litera prawa, zalozyl rodzine, uczy sie, urodzilo nam sie dziecko, ktore niedlugo konczy trzy lata. ja przebywam na urlopie wychowawczym, jest mi ciezko znalezc prace, do starej wrocic nie moge, poniewaz moje miejsce zajela nowa pracownica, corka bez przerwy choruje, wiec nie chodzi praktycznie wcale do przedszkola, dodatkowo lekarz wykryl u niej szmery nad serduszkiem, musimy szybko ja zbadac u kardiologa. dodam, ze wynajmujemy mieszkanie, maz jest jedynym zywicielem rodziny, gdy jego nam zabraknie, wyladujemy na bruku, a ponadto na nasze utrzymanie spadla wlasnie moja siostra, ktora w chwili obecnej leczy sie onkologicznie, we wtorek ma przeprowadzona operacje usuniecia raka tarczycy. maz byl przeprosic poszkodowana, to bardzo mila pani, lecz u prokuratora maz dowiedzial sie, ze tlusta kartoteka bardzo mu szkodzi. maz dostal wlasnie wspaniala prace, ktora straci, kiedy pojdzie do wiezienia, a jest to praca marzen, taka juz do konca zycia, czy nasze przeslanki sa dostateczne, aby malzonek otrzymal inna kare, niz pozbawienia wolnosci?prokurator podpowiedzial mu, ze moze prosic o dobrowolne poddanie sie karze, jakie sa szanse na to, iz sad przychyli sie do jego prosby?na pewno wolimy zaplacic grzywne, maz wykona prace spoleczne, a dodatkowo wniesiemy oplate na rzecz chorych dzieci, lub nawet skarbu panstwa(choc moim zdaniem jest to instytucja, ktora nas okrada).co jeszcze mozna w tej sprawie zrobic, aby rodzina nam sie nie rozpadla?

#59 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:17

Witam! Chciałbym zapytać jaka kara grozi mi za rozbój.
Wraz z kolegą napadliśmy na mały bar użyliśmy gazu pieprzowego i zabraliśmy z kasy fischalnej 900 zł.
Nie byłem jeszcze karany jako pełnoletni i przyznałem sie do winy.
Chciałbym sie dowiedzieć jaką karę mogę dostać i jaką kolega który jest nieletni.

#60 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:19

Chciałbym dodać że jestem pełnoletni

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych