Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgłoszenie darowizny mieszkania

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671118 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 12:49

Komentarz do artykułu: Zgłoszenie darowizny mieszkania

#2 Guest_Andyk

Guest_Andyk
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 12:49

Zakupiłem niedawno nowe mieszkanie na rynku pierwotnym. Za jakis czas chce je przekazać córce. Czy opisane wyżej wyjasnienia dotyczą także mojej sytuacji?

#3 Guest_Renata Ostojska

Guest_Renata Ostojska
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 22:50

Witam,

tak, corka nie zaplaci podatku, darowizne trzeba bedzie ustanowic u notariusza, ktory zglosi ja do us.

Pozdrawiam

#4 Guest_Monika Wojciechowska

Guest_Monika Wojciechowska
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 22:49

Witam!Sugeruję sprostowanie w udzielonej odpowiedzi.Notariusz nie dokonuje wpisów w KW!!! Strona lub Strony umowy wnioskują w treści aktu notarialnego sporządzanego przez Notariusza- w tym wypadku w treści Umowy Darowizny, do właściwego Sądu Wieczystoksięgowego o zmianę lub dokonanie wpisów. Pozdrawiam. Monika Wojciechowska

#5 Guest_Monika Wojciechowska

Guest_Monika Wojciechowska
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 22:49

Witam!Sugeruję sprostowanie w udzielonej odpowiedzi.Notariusz nie dokonuje wpisów w KW!!! Strona lub Strony umowy wnioskują w treści aktu notarialnego sporządzanego przez Notariusza- w tym wypadku w treści Umowy Darowizny, do właściwego Sądu Wieczystoksięgowego o zmianę lub dokonanie wpisów. Pozdrawiam. Monika Wojciechowska

#6 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 16:31

tesciowa chce mi przekazac darowizne mieszkania ,czy bede musial odprowadzic podatek?i ile to wynosi?

#7 Guest_neg

Guest_neg
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 20:47

w tym roku ciotka[siostra matki] chce mi przekazać w darowiznie dom z zdziałką jak jest ogulnie z podatkiem i do której grupy podatkowej sie zaliczam

#8 Guest_przepisanie mieszkania

Guest_przepisanie mieszkania
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 00:40

Witam! Moi dziadkowie mają 3 mieszkania, które chcieliby przepisać na wnuki/ dzieci. Czy jest jakieś ograniczenie roczne? tj., że mogą przepisać jedno mieszkanie, żeby nie płacić podatku? Czy mogą w tym samym roku przepisać 3?

#9 Guest_bebe

Guest_bebe
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 19:43

otrzymalam darowizne nieruchomosci od ojca przed nptariuszem oczywiście, notariusz kazal mi to zglosic, ale nie bardzo wiem gdzie, a powyżej czytam że to on ma obowiązek zgłosci do urzedu, czy ja coś jeszcze musze zalatwić?

#10 Guest_gosc.

Guest_gosc.
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 17:45

Wytlumaczenie pkt-u 3 jest dosyc zawile. Nadal nie wiem czy jako darbiorca nieruchomosci, mam obowiazek meldunkowy i w jakich warunkach bylbym objety koniecznoscia uiszczenia podatku od sprzedarzy darowizny.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 20:03

Jesteśmy, żona i ja właścicielami mieszkania i chcemy darować je naszej wnuczce. Czy będzie musiała zapłacić podatek ?

#12 Guest_Jarek.

Guest_Jarek.
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:59

Czy to prawda że syn, który posiada już mieszkanie własnościowe nie może otrzymać darowizny w postaci mieszkania od ojca, bez konieczności płacenia podatku?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 10:11

Czy to prawda że syn, który posiada już mieszkanie własnościowe nie może otrzymać darowizny w postaci mieszkania od ojca, bez konieczności płacenia podatku?

Nie prawda.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 17:16

Oboje z mezem chcemy zrobic darowizne mieszkania dla syna z jakimi kosztami musimy sie liczyć ?:

#15 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 17:30

Wy? Chyba obdarowany. Koszty zależą m.in. od wartości mieszkania, więc zadzowoń sobie do notariusza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych