Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypis aktu notarialnego

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671692 postów

Napisano 14 grudzień 2009 - 17:30

Komentarz do artykułu: Wypis aktu notarialnego

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 17:30

jak dlugo sie czeka na wypis aktu notarialnego

#3 Guest_obserwator

Guest_obserwator
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 16:08

Obawiam się, że nie mogę się zgodzić z autorką odnośnie braku możliwości naniesienia poprawek w wypisie, które zostały uprzednio dokonanne w oryginale.

#4 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 12:32

ja także nie do końca zgadzam się z treścią komentowanego artykułu, gdyż wyciągi jak najbardziej można uzyskać z aktu notarialnego, gdy np. strona dokumentowała jednym aktem parę czynności prawnych i nie chce aby na okazywanym dokumencie postronne osoby widziały te inne czynności, prostym przykładem jest dokonanie przy umowie ustanowienia rozdzielności majątkowej małżeńskiej od razu podziału majątku wspólnego, nie każdy życzy sobie aby było wiadomo czym się małżonkowie i w jaki sposób dzielili. Jeżeli chodzi o odpis to też do końca nie mogę się zgodzić, gdyż w ustawie o pcc jest napisane, że do US przesyła się odpisy z aktów notarialnych, co prawdopodobnie jest niechlujstwem ustawodawcy bo z kolei w ordynacji podatkowej mowa jest o wypisach z aktów notarialnych.

#5 Guest_afera

Guest_afera
  • Goście

Napisano 10 maj 2012 - 11:42

to wszystko to kłamstwo dlaczego my własciciele nie mamy orginałów tylko kopie lub odpisy???? odpowiec jest prosta zeby w przyszlosci panstwo moglo ci zabrac twoje mienie na rzecz swoich długów i tym podobne a ty bez orginału bedziesz mógł sobie tylko na to popatrzyc !!!!!!!!!!........

#6 Guest_tycjan

Guest_tycjan
  • Goście

Napisano 26 maj 2019 - 09:22

Jak miałam potrzebę skorzystania z usług notariusza, zwróciłam się do polecanej kancelarii w Tczewie - notariusz Cejrowskiej. Mają biuro na Słowackiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych