Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje po ustaniu zatrudnienia

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672131 postów

Napisano 09 grudzień 2009 - 19:35

Komentarz do artykułu: Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje po ustaniu zatrudnienia

#2 Guest_asior50

Guest_asior50
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 19:35

Witam Mam pytanie , w sobote zostalam zwolniona z pracy , w poniedziałek moje dziecko jest chore dostałam l4, 14 dni czyli opieke nad dzieckiem ,kto mnie w tej sytuacji ubezpiecza ,w Powiatowym Urzedzie Pracy nie mogę sie zarejestrować jako osoba bezrobotna ,bo jestem na l4,czy zus w tym wypadku wyplaca mi opieke

#3 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 15:05

jeżeli w sobotę skończyła Ci się umowa, to nie masz prawa do płatnego zwolnienia lekarskiego na dziecko, zasiłek opiekuńczy jest tylko dla ubezpieczonych,
nie powinnaś bra zwolnienia na dziecko, bo i tak nikt Ci za to nie zapłaci,
rejestruj się w urzędzie pracy

#4 Guest_poldzia 5

Guest_poldzia 5
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:58

W tej chwili opiekuję się mamą i jestem na urlopie aby opiekować się nią .Żeby przejść na zasiłek opiekuńczy zmuszona będę zwolnić się z pracy i co dalej? Mam przejść na opiekę gdzie należy mi się 520zł i co z tą kwotą mam zrobić? Kobieta ma złośliwego raka ,nie wiem ile czasu jej zostanie a ja będę bez pracy. To na zasiłku bezrobotnym dostaje się więcej. Jeszcze mam dwoje dzieci do wyżywienia. Po prostu mamy chory system. Usiąść i płakać.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:08

Ale dlaczego będziesz zmuszona zwolnić się z pracy? Nie rozumiem

#6 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:26

Pani z opieki powiedziała  jeżeli przejdę na zasiłek opiekuńczy to muszę zrezygnować z mojego dochodu czyli z pracy

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:39

Ale zaraz, bo nie zrozumiałam....przecież pracując masz prawo do 60 dni w roku opieki na dorosłego członka rodziny z którym zamieszkujesz, prowadzisz wspólne gospodarstwo lub opiekujesz się nim.

Dlaczego masz przechodzić na zasiłek?

#8 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:47

Dziękuje za pomoc. Wiem co mam dalej robić

#9 Guest_dana

Guest_dana
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:46

Mam pytanie konvzy mi sie umowa o peace do 1 mama ale w tejchwili jestem na zasilku zpowodu pandemi na 1 roczne dziecko czy po zakonczeniu umowy movge liczyc na pomoc od panstwa

#10 Guest_dusia

Guest_dusia
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:53

Pracuje na 1/8 etatu i pracowalam jeszcze naumowe zlecenie niestety mom pracodawca of umzlecenia zamknal knajpe I moj dochod tojedynie ta 1/8 etatu.czy move I o jaka pomoc moge I gdzie sie ubievac

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 09:32

Mam pytanie konvzy mi sie umowa o peace do 1 mama ale w tejchwili jestem na zasilku zpowodu pandemi na 1 roczne dziecko czy po zakonczeniu umowy movge liczyc na pomoc od panstwa

Pomocy od państwa nie będzie. Musisz znaleźć sobie nową pracę.

#12 Guest_LUŚKA

Guest_LUŚKA
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2020 - 11:35

Mam pytania w czwartek kończy mi się umowa o pracę, w tej chwili jestem na zasiłku na dziecko 8 letnie z powodu pandemii czy mogę przedłużyć zasiłek mimo że umowa nie bedzie przedłużona ?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 13:32

Mam pytania w czwartek kończy mi się umowa o pracę, w tej chwili jestem na zasiłku na dziecko 8 letnie z powodu pandemii czy mogę przedłużyć zasiłek mimo że umowa nie bedzie przedłużona ?

Nie, nie masz prawa do zasiłku opiekuńczego po ustaniu zatrudnienia, w odróżnieniu od np. zasiłku chorobowego czy macierzyńskiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych