Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ściągnąć alimenty z zagranicy

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671022 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 07:43

Komentarz do artykułu: Jak ściągnąć alimenty z zagranicy?

#2 Guest_janusz pronobis

Guest_janusz pronobis
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 07:43

gniewaniola

gniewaniola 2007.03.02 07:56
Wychodzac naprzeciw spolecznym potrzebom Sad III Rodzinny w Bytomiu organizuje akcje wszystkie dzieci maja ojca Jezeli jestes matka samotnie wychowujaca dziecko lub ojciec dziecka nie przyznaje sie do niego nie martw sie nawet gdy twoje dziecko jest mulatem azjata itp Podajac dane Janusz Pronobis Bytom UL aloizjanow 15,2 41-902 twoje dziecko bedzie mialo natychmiast ojca przyznanego wiaza sie z tym oczywiscie profity takie jak,, 1 alimenty 2 zaliczka alimentacyjna 3 swiadczenia rodzinne 4 itp Sad III Rodzinny gwaranuje ze nigdy nie dojdzie do badan DNA i systematyczne podwyzki alimentow. Matko nie trac czasu twoje dziecko musi jesc i miec zaspokojone potrzeby Sad III Rodzinny Gwarantuje ci utrzymanie dziecka

#3 Guest_grześ

Guest_grześ
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 16:07

Czemu MATKO ,a Nie ojcze ???

#4 Guest_wali

Guest_wali
  • Goście

Napisano 13 listopad 2009 - 09:27

nic z tego nie rozumiem, mozesz jasniej

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2009 - 23:37

Ja uwarzam ze jezeli ojciec nie przyznaje sie do ojcostwa powinny byc badania DNA,i co to za sad ktury niepozwala na badania.To niezgodne z prawem bo gdyby tak tak bylo nietrzeba by byloo w sadach udowadniac kto jest ojcem dziecka i matki kogo by chcjaly mogly podac z ojca.gniewaniola piszecie totalne bazdury!

#6 Guest_JEWA

Guest_JEWA
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 23:30

trzeba być jeszcze do tego człowiekiem a nie wredną sukąąą takie są samotne matki na własne życzenie bo nie umieją żyć z własnym sumieniem

#7 Guest_Matka

Guest_Matka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 12:19

A co matki mają powiedziec tak jak ja kiedy mąż odchodzi kradnąc wszystkie oszczędności i dzwoni przez telefon że to koniec tak się sprawy załatwia.Ja wszystko rozumiem że każdy ma prawo do szczęścia ale gdzie w tym wszystkim jest dziecko które tak cierpie bo nie sądze że ta sytuacja w życiu dorosłym naszych dzieci niezostawi śladu.

#8 Guest_Poszukiwacz

Guest_Poszukiwacz
  • Goście

Napisano 18 październik 2011 - 10:21

a co w sytuacji kiedy dłużnik przebywa poza UE? jakimi przepisami należy się kierować? konwencje?

#9 Guest_ktos niktos

Guest_ktos niktos
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 10:10

chyba nie wiesz co to znaczy byc saotna matka?na wlasne zyczenie?w wyjatkowych sytuacjach tak zgadza sie ale pomysl glowa,od tego chyba ja masz?dlaczego sa samotne?bo np ojciec dziecka ćpuń albo alkoholik a moze gangster ktory znęcałby sie nad dzieckiem?pomysl najpierw zanim cos powiesz czlowieku !!!!

#10 Guest_ktos niktos

Guest_ktos niktos
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 10:12

trzeba być jeszcze do tego człowiekiem a nie wredną sukąąą takie są samotne matki na własne życzenie bo nie umieją żyć z własnym sumieniem

chyba nie wiesz co to znaczy byc saotna matka?na wlasne zyczenie?w wyjatkowych sytuacjach tak zgadza sie ale pomysl glowa,od tego chyba ja masz?dlaczego sa samotne?bo np ojciec dziecka ćpuń albo alkoholik a moze gangster ktory znęcałby sie nad dzieckiem?pomysl najpierw zanim cos powiesz czlowieku !!!!

#11 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 05:27

sory ale w wiekszosci jest to prawda ze samotne matki sa samotne na wlasne zyczenie, sam to przeszedlem- 7 lat razem, pracowalem jak kon w kopalni by wszystko bylo, ona z dups....iem w domu ze niby tyle trzeba zrobic, wyjechalem do anglii by zorganizowac o wiele lepszy poziom zycia na co ona sie zgodzila a po paru miesiacach wyslala mi esa ze koniec z nami i "podalam cie o alimenty" bo sobie ksiezniczka wyobraza ze dostanie tysiace, i wlasnie dlatego bede sie uchylal bo robilem wszystko co moglem a ona mnie potraktowala jak smiecia.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:22

też mi komfort samej wychowywac dziecko. człowieku pomysl zanim cos napiszesz. a moze sie tylko wybielasz na tym forum?wiele kobiet musi uczynic taki wybor aby chronic wlasne dzieci i siebie od meza czy partnera socjotaty czy alkoholika. i to jest wielka odwaga aby sie zdecydowac na wychowywanie dziecka samemu, bo wiele kobiet tkwi w ponizeniu, przemocy fizycznej przez lata.

#13 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 10:09

Wiekszosc koleżanek które są "samotne" zrobiły to po to aby mieć swoje pieniądze i być niezależne od nikogo a jednocześnie aby nie musieć pracować i powiedziały mi to wprost
Większość z nich lubi sobie "cieżko pracując" w domu przy dzieciach wypić drineczka lub dwa,trzy. Ja mam dwójkę dzieci którymi zajmuje sie i dziękuje mojemu partnerowi ze cieżko pracuje na to abym ja i dzieci miały wszystko czego nam potrzeba.

#14 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 18:56

Jak sciagac aliment przyznane w USA od dluznika, ktory mieszka w Polsce.Mam zasadzone alimenty, ale ex mieszka teraz w Polsce i nie placi

#15 Guest_MataHari

Guest_MataHari
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2012 - 05:18

Jesli dłużnik (ojciec dziecka) to szuja, nie pracuje, lub ukrywa swoje zarobki, nikt, zaden urząd nic nie zrobi. Ani tu na miejscu, ani za granicą. Co najwyżej dziecko utrzymuje sie na koszt społeczeństwa. W Pl fundusz alimentacyjny, za granicą socjal (w DE Harz4). To nie jest normalne i w prawie EU cos powinno się zmienić!!! Już prawo islamskie (szaria) jest pod tym względem sprawiedliwsze. Nie masz pieniedzy by utrzymać swe prawowite dzieci, nie masz prawa wstepować w następny związek z kobietą! A alimenciarz powinno się wziąśc za d*py i do przymusowej pracy, powinni być publicznie potępieni! Na szanowną była małzonkę nie płać - na dzieci tak.

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 23:24

co zrobić jeśli komornik niemiecki umorzył postępowanie,z powodu niemożności ściągnięcia długu,ze względu na ciężki stan zdrowia zobowiązanego do płacenia alimentow?
fundusz alimentacyjny odmówił płacenia bo sprawa została zamknięta!

#17 Guest_ROBERT

Guest_ROBERT
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:52

BYŁA ŻONA MA PRZYSADZONE ALIMENTY OD 8 LAT NIE PŁACIŁA NIGDY OD NIEDAWNA JEST ŻONA ANGLIKA MIESZKA W HANNOVERZE MAM JEJ ADRES CZY MAM SZANSE NA ODZYSKANIE DLA SYNA 35 TYS. ZADŁUŻONYCH ALIMENTÓW? BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA INFO

#18 Guest_alin=menty na byłą żone

Guest_alin=menty na byłą żone
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 14:59

A co zrobić jesli mam wyrok sądu w Niemczech zobowiązujacy mojego byłego meza do płacenia na mnie alimentów,wróciłam do Polski on w Niemczech został i alimentów nigdy nie zapłacił.Do sądu w jakim kraju mam sie zgłosic.

#19 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 09:25

Ty ktos nikos a ty na głowe sie zbadałes

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:14

Jestem matka dwoch coreczek (4lata i 2lata).Z moim partnerem a ojcem moich dzieci sie rozeszlam.Jest on Wlochem.Obie corki urodzily sie tam i nosza jego nazwisko.Ja wrocilam z dziecmi do Polski,poniewaz sytuacja finansowa nie pozwolila mi na dalszy pobyt. Od czterech lat sama nie pracuje i jestem glownie na utrzymaniu mojej rodziny.Tutaj teraz zamierzam podjac prace,poniewaz moge tez liczyc na pomoc w opiece nad dziecmi.Jednak chce by ojciec dzieci placilmi alimenty.Jak na razie nie chce dawac na utrzymywanie corek tlumaczac sie ciagle brakiem pieniedzy.Wiem,ze pracuje i napewno otrzymuje wynagrodzenie. Co moge zrobic w uzyskaniu alimentow?Bardzo prosze o porade!!!Dziekuje!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych