Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podział majątku małżonków- poradnik

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671385 postów

Napisano 29 październik 2009 - 12:20

Komentarz do artykułu: Podział majątku małżonków - poradnik

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 12:20

czy żona dostanie rozwód jeżeli mąż rozchorował się w czasie trwania małżeństwa ipotrzebuje opieki-mąż nie podpisze rozwodu

#3 Guest_zawiedziony mąż

Guest_zawiedziony mąż
  • Goście

Napisano 05 listopad 2009 - 21:24

Czy mąż dostanie rozwód ? w polsce jeżeli żona wyjechała do usa
prosze osoby mające doświadczenie w takiej sytuacji o pomoc
Za co z góry dziękóje.
z poważaniem Mikołaj

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2009 - 20:27

czy podlega podziałowi majatkowemu rzeczy zakupione przed zawarciem zwiazku.poczebuje porady moj numer tel693548636

#5 Guest_stan.joz071@gmail.com

Guest_stan.joz071@gmail.com
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 20:22

pytanie:? czy przysluguje mi prawo do kasacji od wyroku sadu w sprawie podzialu majatku po rozwodzie,wyrok zapadl zaocznie ,bez mojej fizycznej obecnosci w kraju,a po zlozeniu pisma o przywroceniu terminu i apelacji wnoisek zostal odrzucony z uwagi na uplyniecie czasu w.g przepisow prawa na w/w dzialanie.ja jednak w tym czasie przebywalem za granica i nic o tym nie wiedzialem,ani nie dostarczono mi zadnego pisma sadowego o rozprawie podzialowej.w sprawie rozwodowej sad orzekl o odstapieniu od podzialu majatku za obopolna zgoda malzonkow.po powrocie do kraju dowiedzialem sie o tym fakcie i o tym ze termin o apelacje juz minal,eks malzonka sprytnie pozbyla sie swojej czesci majatkowej,wniosla o zaplate ode mnie polowy wartosci majatku z czasow malzenskich.pod moja nieobecnosc sprawa trafila do komornika,zaplacilem jej i komornikowi,sam zostajac prawie z niczym.pytanie:? czy polskie prawo pozbawia swoich obywateli prawa do obrony przed nieuczciwym i zdradzajacym partnerem i zezwala na takie rozwiazania.jesli ktos mial podobny przypadek prosze o odpowiedz.musialbym tu pisac o szczegolach ale tych jest zbyt wiele,a zwlaszcza osoba i wyrachowanie exmalzonki(tfuu),ktora po 21 latach wyciela mi taki numer,za to ze zapewnilem jej studia zaoczne a syn ma najlepsze wyksztalcenie i razem wojaze zagraniczne.ironia:jedz za granice za kasa ,stracisz zdrowie ,rodzine,majatek a polskie prawo jeszcze kopnie cie w d.....

#6 Guest_danuta

Guest_danuta
  • Goście

Napisano 16 marzec 2010 - 12:56

czy zona dostanie alimenty od meza moja emerytura 600 nie daje mi nic placi tylko rachunki zdradza mnie od kilkunastu lat. 694580118 nr.tel.

#7 Guest_Żaneta Urawska

Guest_Żaneta Urawska
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 14:11

Może Pani wystąpić z pozwem o przyczynianie się do zaspokajania życiowych potrzeb rodziny albo z pozwem o alimenty na siebie. Pozew należy złoży w sądzie rejonowym wydział rodzinny i nieletnich.

#8 Guest_feban

Guest_feban
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 01:12

Mój mąz prowadzi firmę, której kapitałem ( wkłądem na rozpoczęcie działalności) była nieruchomość ze spadku i darwoizny. Firma się rozwinęła ( mąż wybudował domy na sprzedaż i je sprzedał) i mąż powielił majatek firmy 10-krotnie. Czy podczas rozwodu ja mogę się ubiegac o połowę tej firmy?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2012 - 23:45

tak ja dostałem bez problemu z winy żony

#10 Guest_KITTY

Guest_KITTY
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 13:49

CZY PRALKA KUPIONA PRZED MAŁŻEŃSTWEM A W TRAKCIE JEGO TRWANIA WYMIENIONA NA NOWĄ WCHODZI W SKŁAD MAJĄTKU WSPÓLNEGO CZY JEST WŁASNOŚCIĄ MAŁŻONKA KTÓRY TĘ PRALKĘ KUPIŁ?

#11 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 21:39

Po rozwodzie ile mam czasu by dokonać podziału majątku wspólnego np.mieszkania? Czy jest jakieś ograniczenie czasowe,ze po upływie czsu nie mozna dzielic?

#12 Guest_jasiii

Guest_jasiii
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 11:03

witam,
Proszę o informację jakie prawa są dla małżonków jeśli jedno z nich dostaje od rodziców dom w formie darowizny ale już po ślubie. pytam ponieważ dom jest w opłakanym stanie i musimy wziąćkredyt na jego remont natomiast akt notarialny jest tylko na moją żonę. czy w razie rozwodu przy podziale majątku będę miał równe prawa do tego domu?

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 20:02

CZY PRALKA KUPIONA PRZED MAŁŻEŃSTWEM A W TRAKCIE JEGO TRWANIA WYMIENIONA NA NOWĄ WCHODZI W SKŁAD MAJĄTKU WSPÓLNEGO CZY JEST WŁASNOŚCIĄ MAŁŻONKA KTÓRY TĘ PRALKĘ KUPIŁ?

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 23:09

Witam,
niedługo wstąpię w związek małżeński.
Do tej pory uzbierałam pewną kwotę i zamierzam kupić mieszkanie - jednak najprawdopodobniej nie zdążę przed ślubem. Czy mieszkanie zakupione za te środki po ślubie zostanie w moim majątku osobistym? Z tekstu wynika, że tak. Proszę o potwierdzenie.

#15 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 13:19

Moj Partner niemiec z podwojnym obywatelstwem od 28 lat w niemczech , jego zona tez.Chce sie rozwiesc nie maj majtku , tz mieszkania itd kazde z nich ma swoje Auto ,ile moze zarzadac jego zona , jaki czas trwa sprawa rozwodowa ,po rozwodzeie chemy wziasc slub,odrazu , dodam ze nie maj malych dzieci , syn jest juz dorosly i miezska osobno

#16 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 10:00

W sprawach o podział majątku polecam blog www.podziel.com

#17 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:12

Jestem po udarze mózgu żona mnie zostawiła nic mi nie pomaga chcę być wolna tylko wywołuje awantury pomóżcie i wzywa policję mamy wspólne mieszkanie własnościowe jestem na emeryturze żona nie pracowała była na recie osiem lat jak pszeszla na emeryturę to poszła do pracy ja zachorowałem miałem tszy razy udar mózgu odrazu jak się dowiedziała że niebede pracował to postanowiła zakanczyc nasze wspólne życie i od dziesięciu lat nic mi nie pomaga nie spszata pensje i emerture zabiera sobie osobno gotuję pierze porostu prowadzi osobne życie nie mogę tego zrozumieć jak można być takim podlym człowiekiem jak dwadzieścia lat temu chorowala i to bardzo poważnie brała chmie ja się nią opiekowałam robiłem wszystko wdomu i przniej zapomniała o wszystkim chce byś wolna i robić co się jej podoba ma siedemdziesiąt lat ja szezdziesiat siedem jak zacząć nowe życie nie mogę się z tym pogodzić proszę pomóżcie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych