Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak można przyjąć spadek

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671809 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:23

Komentarz do artykułu: Jak można przyjąć spadek

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:23

Bardzo mi pomogły te informacje:)
Dziękuję serdecznie autorowi tej strony.

#3 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 12:23

jesli chce przyjac spadek z inwentarzem i po mezu jest wklad wniesiony na mieszkanie spoldzielcze lokatorskie i reszta jest dlugow powyzej wkladu na mieszkaszkanie. bylam juz u notariusza spisac akt notarialny i czy jeszcze powinnam cos zrobic???

#4 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2010 - 16:30

Jeszcze trzeba załatwić formalności przed spółdzielnią mieszkaniową.
Czy prawo lokatorskie przysługiwało Państwo wspólnie jako małżonkom, czy może tylko Pani mężowi?
Czy byli inni poza Panią spadkobiercy? Czy zamieszkiwali oni z Państwem wspólnie w lokalu?

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 21:01

"Lub jeśli choć jeden ze spadkodawców przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza"
powinno byc "spadkobiercow" prawda?

#6 Guest_jumpir

Guest_jumpir
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2010 - 19:20

A jesli jest dwoch spadkobiercow ustawowych, i pierwszy spadkobierca wiedział o smierci spadkodawcy i w terminie 6 miesiecy nie przyjął ani nie odrzucił spadku (ale nie było jeszcze zadnego postępowania spadkowego w sądzie), a drugi spadkobierca dowiedział się o śmierci spadkodawcy dopiero niedawno (gdyż przebywał za granicą), to czy jeśli ten drugi spadkobierca przyjmie teraz spadek z dobrodziejstwem inwentarza, uznaje się przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza dla pierwszego spadkobiercy ?
Bardzo proszę o pomoc

#7 Guest_do: jumpir

Guest_do: jumpir
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 19:25

Z artykułu:

Skutki nie złożenia oświadczenia w terminie: (...) uznaje się, że przyjął spadek wprost.(...)jeśli jednak choć jeden ze spadkodawców przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza - Uznaje się, że przy braku oświadczenia, przyjmują spadek z dobrodziejstwem inwentarza.

Stąd moim zdaniem:

Brak oświadczenia pierwszego spadkodawcy + drugi ze spadkodawców przjmuje z dobrodziejstwem inwentarza -> osoba, która nie złożyła oswiadczenia przyjmuje także z dobrodziejstwem inwentarza.

Zastrzegam, że to moja wykładnia i nie wiem, co na to orzecznictwo, doktryna itd. :)

#8 Guest_do: jumpir

Guest_do: jumpir
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 19:26

Miało być: jeśli jednak choć jeden ze spadkobierców.

Błąd w artykule (?)

#9 Guest_janina

Guest_janina
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 08:35

jak i dokogo napisać o nadanie własności nieruchomości po zmałej mamie

#10 Guest_prosze o pomoc

Guest_prosze o pomoc
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2013 - 18:16

3 lata temu zmarła ciotka mojego byłego meza.Niema testamentu,,moj ex zadłużył to mieszkanie .Teraz znalazł sie ciotki brat (JEDYNY ZYJACY Z RODZENSTWA CIOTKI)I ja chce od niego odkupic to mieskanie poniewaz tylko on został a mieszkanie jest wykupione.Prosze powieccie mi co mama zrobic i w jakiej kolejnosci zebym niepopełniła błedu.prosze odpisac na emaila sylwiak122@wp.pl

#11 Guest_adam jsmer

Guest_adam jsmer
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2014 - 15:14

pani czjewska jest orkaszna pod zauty ma konopie indzkie pie piwo ma chlopa zasanki i pozwala niespty bją moją pszą żone proszę ih orkarszyś

#12 Guest_prosze o porade G

Guest_prosze o porade G
  • Goście

Napisano 04 październik 2014 - 17:10

moj tata zmarl, gdy mialam 16 lat.Rodzice taty posiadaja dom z dzialka i budynkami gospodarczymi.Pozniej zmarl ojciec mego taty - moj dziadek.Przyszla do nas do domu ciotka corka dziadka i powiedziala, ze w testamencie onajest tylko glownym spadkobierca, a my niczego nie dostaniemy.Pozniej wiem, ze dawala cos do podpisania mojemu bratu - mysle, ze chodzilo o zrzecenie sie spadku.Moj brat podpisal.Z opowiesci mamy wiem, ze tylko on to podpisal ja nie , bo nie bylo mnie w miejscu zamieszkania.Czy mam szanse na odzyskanie czesci majatku.Nadmieniam , ze dom stoi nadal.Nie zostal sprzedany ani wynajety.Od tej sprawy minelo okolo 20 lat.Jesli tak co powinnam robic.Prosze o pomoc.Mozna tez pisac na emaila gosia2013roky@outlook.de

#13 Guest_nataliaL

Guest_nataliaL
  • Goście

Napisano 26 listopad 2018 - 00:32

Jak tu zająć się sprawą jak człowiek zielony w takich sprawach a do tego załamany po śmierci bliskiej osoby…

#14 Guest_Woj34

Guest_Woj34
  • Goście

Napisano 26 listopad 2018 - 22:54

Rozumiem cię , to straszne że trzeba myśleć o sprawach majątkowych jak człowiek zamknąłby się w domu.

#15 Guest_nataliaL

Guest_nataliaL
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 00:47

Nie trzeba się takimi sprawami zajmować samemu, od tego są specjaliści, np. Kancelaria Partner z Krakowa, załatwią w waszym imieniu

#16 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 13:03

Przed przyjęciem spadku najpierw trzeba sprawdzić jaki jest majątek do spadku, jakie długi. Ja skorzystałem z www.jakispadek.pl, raport na mail w kilka dni, profesjonalni i niedrodzy detektywi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych