Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura dla 60 letniego mężczyzny

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671851 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 10:30

Komentarz do artykułu: Wcześniejsza emerytura dla 60 letniego mężczyzny

#2 Guest_janek k

Guest_janek k
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2009 - 10:30

jestem rocznik 1949. Mam przepracowane 44 lata. Posiadam z ZUS przyznaną grupę inwalidzką (stałą całkowitą niezdolność do pracy). Czy istnieje możliwość po ukończeniu 60 lat życia przejścia na wcześniejszą emeryturę?

#3 Guest_ITM

Guest_ITM
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 13:15

Jest to niesprawiedliwe traktowanie podmiotów np.mężczyzn.
Mie może być takiej niesprawiedliwości tylko i wyłącznie z racji urodzenia w danym roku.
jeśli jednym umożliwia się przejście na emeryturę na danych warunkach, to innym trzeba udostępnić takie prawo również !
Nie może być tak że jedni będą pobierać swiadczenie przez ileś lat, a drudzy tylko z tej racji że urodzili się kilka lat póżniej wogóle !
Średnie życia w miastach małych i średnich pokazyją że już przeciętnie ludzie ( kobiety i mężczyżni ) nie dożywają 65 lat, a pisze się że żyjemy dużo dłużej, pomimo iż Europa zwraca uwagę na to, że umieralność w Polsce, zarówno wśród starszych, jak i młodych i dzieci jest rekordowo duża, największa w Unii i nie tylko !
Wydłużenie wieku emerytalnego np. do 67 lat,gwarantuje prawie w 100 procentach, że statystycznie emerytury wogóle nie będą wypłacane !

#4 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2009 - 22:01

czy mężczyzna mając 60 lat i 40 lat stażu pracy moze przejść na wcześniejszą emeryturę.

#5 Guest_USZCZYPLIWY

Guest_USZCZYPLIWY
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2009 - 20:32

Co za TREP udziela informacji? Przeciez gosc wyraznie pyta (PYTANIE Z DN. 15.09.2009R.)-cytuję "
Czy mężczyzna, który w tym roku kończy 60 lat i jest na zasiłku przedemerytalnym oraz który ma 35 lat pracy może przejść na wcześniejszą emeryturę?"
Za co ten TREP bierze kase udzielajac takich bzdurnych odpowiedzi! OPDPOWIEDZ NIE NA TEMAT!!!!!!

#6 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2009 - 23:06

ten trep ..to zus...po co mowic prawde ....

#7 Guest_mikibona

Guest_mikibona
  • Goście

Napisano 13 październik 2009 - 20:12

Czy pracowałeś w szczególnych warunkach- szczególnym charakterze ? Jeżeli na dzień 31.12.1998r miałeś co najmniej 25 letni okres zatrudnienia, w tym co najmniej 15 letni okres pracy w szczególnych warunkach to możesz ubiegać się o emeryturę po osiągnięciu wieku 60 lat na podstawie art. 184 ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

#8 Guest_jurgor

Guest_jurgor
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 11:42

na 31,12,1998r, mialem 24,5 lat pracy i w warunkach uciązliwych. Więc wcześniejsza emewrytura mi nie przysługuje. Teraz mam juz ponad 35 lat pracy i co ztego. A może( czy ktoś wie) mozna te brakujace 0,5 roku doliczyć z przelicznika 14 miesięcy za 12 miesiecy w okresie pracy jako maszynista na lokomotywie. Pozdrawiam

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 19:31

wystarczylo ci 15lat pracy w warunkach uciazliwych

#10 Guest_sofi

Guest_sofi
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 19:41

dziwnie zawsze ci z zus odpowiadają nie na nasze pytranie tylko wg tego co mim pasuje a tak wogóle wg TK nikt nie może być dyskryminowany ale nie dla zus kobietqa 55 może dostać świadxzenie przedemerytalne a mężczyzna już nie czy to nie dyskryminacja? zachowują się jakby nam ze swoich składek dawali emerytury traktują jak intruzów hamstwo

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 22:41

taka ustawa...co sie dziwisz....

#12 Guest_OBSERWATOR

Guest_OBSERWATOR
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 22:48

Ustalone było przy okrągłym stole że mężczyzni 60 lat lub 40 lat pracy ja kończe w czrwcu 60 lat i pracuję 43 lata i chętnie bym przeszedł na emeryture dlaczego to nie jest respektowane choć o to domagało się społeczeństwo ? ? ? ? ? a tak naprawde kiedy bede mógł przejść ? prosze o odpowiedż. A może tak jak na wschodzie ,jak przepłynie Wołgę to do pracy ,jak nie to emerytura

#13 Guest_jokus3

Guest_jokus3
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2009 - 19:31

Czy suma okresów składkowych i nieskładkowych podanych w kapitale początkowym jest wystarczająca do ubiegania się o otrzymanie wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szczególnych warunkach?

#14 Guest_Ziutek

Guest_Ziutek
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2010 - 13:13

Niech ZUS zwróci mi moje wpłacone przez 40 lat składki i nie robi mi łaski,że będąc obecnie bezrobotnym mam czekać aż osiągnę wiek emerytalny.Jak żyć w tej wspaniałej demokracji.Bez pracy dla ludzi w wieku 55-60 lat i bez żadnego zabezpieczenia finansowego!! To po prostu skandal,a nie demokracja!!!

#15 Guest_remi

Guest_remi
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 22:51

Urodziłem sie w 1947 roku mam przepracowane 44 lata/wszystkie składkowe/nie mogę iść na emeryturę bo prowadze działalność gospodarczą /1 osoba/Nowe "prawo umożliwia mi przejście na emeryturę po przepracowaniu 6 m-cy.Powinienem zlikwidować firmę i się zatrudnić u kogoś na 6 m-cy Kto weźmie 63 latka do pracy!Paranoja totalna.Wszyscy koledzy , którzy byli pracownikami już są na emeryturze i się śmieją ze mnie.Przekląłem dzień w którym rozpocząłem działalność na własny rachunek.Tzw."Prywaciarz" jest nadal
wrogiem klasowym, a minęło już 20 lat od transformacji.Zastanawiam się jeżeli emerytura jest z zasady pracownicza /Tak twierdzi ZUS/ to dlaczego osobom proweadzącym działalność Państwo nakazuje płacić składki.Konstytucja się kłania twórcom tej Ustawy.

#16 Guest_stan

Guest_stan
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 21:02

Jestem w podobnym problemie i uważam, że ten nasz uwczesny system jest do D... Po co trzymać 60-latka w pracy a młodzież szwęda się gdzie chce twierdząc, że dla nich nie ma pracy bo stare pryki blokują im etaty.Dla mnie to już przy 50 latach powinien być wybór,emerytura czy dalej praca

#17 Guest_Elek

Guest_Elek
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 22:50

ZUS - to największa w Polsce legalna organizacja przestępcza :-). Człowiek pracuje całe życie by na starość godnie żyć a ZUS tylko kombinuje jak nie dać należnych świadczeń. Kiedyś ktoś policzył ile to kasy przez całe życie ZUS bierze na emeryture i wyszła niesamowita kwota a statystyczny Polak (męzczyzna) żyje jeszcze 2 lata na emeryturze - i gdzie sa te nasze pieniądze????
Podam przykład:
mój ojciec pracował w zakładzie budowlanym przy produkcji betonu, grubo przez ponad 20 lat miał wypłacane warunki szkodliwe do pensji, był pewien że jest uprzywilejowany z racji tych szkodliwych warunków, przy zwolnieniu dostał nawet zaświadczenie z nieistniejącego już zakładu że w takich warunkach pracował i co.....
Złożył wniosek o wczesniejszą emeryture a urzednicy w ZUS powołując się na jakieś rozporządzenie według którego zawód "operator wózka widłowego" nie jest tam wymieniony jako uprzywilejowany i nici z emerytury.
Teraz zastanawia się czy dalej pracować czy może zwolnić się i nie mieć z czego żyć a sądzić się z ZUS'em - gdzie wygrana jest niepewna.
Urzędasy - zarówno w rządzie jak i w takich instytucjach - co oni wiedzą o życiu???

#18 Guest_stapoz

Guest_stapoz
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 07:02

czy kolejarz urodzony w 1950r.pracyjący od 1967r.w warunkach szczególnych przechodzi na emeryturę na nowych warunkach czy nie.

#19 Guest_Jurko48

Guest_Jurko48
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:19

Prośba o wyjaśnienie. przechodzę na wcześniejszą emeryturę pracując.
czy zarobki wynikające z dalszego zatrudnienia rozliczane są z uwagi na progi w trybie miesięcznym czy rocznym

#20 Guest_miras208

Guest_miras208
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 19:02

w czerwcu kończę 60 lat . mam przepracowane 31 lat
jestem na rencie okresowo całkowicie niezdolny do pracy , niezdolność do pracy jest związana z wypadkiem przy pracy . czy mam możliwość przejść na świadczenia emerytalne ,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych