Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak bronić się przed windykacją nieistniejącego długu

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 17:08

Komentarz do artykułu: Jak bronić się przed windykacją nieistniejącego długu

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2009 - 17:08

Witam,

Rozważam zatrudnienie profesjonalnej kancelarii prawnej do egzekwowania zatorów płatniczych.
Mam masę drobnych dłużników, więc niekoniecznie chodzi mi tylko o sprawy sądowe,
ale również o możliwość wcześniejszego pokazania klientom, że w razie czego
sprawa trafi do profesjonalistów.

Na stronie Skarbiec.Biz znalazłem coś takiego:

"Ponadto, naszym stałym klientom oferujemy możliwość korzystania z pieczęci windykacyjnej
Kancelarii, zwierającej komunikat "Brak zapłaty w terminie spowoduje przekazanie
sprawy do windykacji Kancelarii Prawnej Skarbiec.Biz". Tego rodzaju stempel stanowi
jasny sygnał, że w przypadku niespłacenia należności w terminie, zobowiązanie
bezzwłocznie trafi do windykacji prowadzonej przez prawników.
Wiedza ta wpływa na dłużników dyscyplinująco i mobilizująco."

http://www.kancelari...windykacja.html

Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi pomysłami?
Czy jest szansa, że to będzie działało dyscyplinująco?

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2009 - 18:44

Stosowanie tego typu klauzuli nie jest niczym nowym.
Bardzo częstostos.
się również w wezwaniach do zapłaty następującezastrzeżenie:
"Po
bezskutecznym upływie oznaczonego powyżej terminuwierzytelność będzie
dochodzona na drodze sądowej, co narazi Państwana dodatkowe,
niepotrzebne koszty, w tym koszty zastępstwa procesowego wwysokości
...... zł (................. złotych)"
Czy jest toskuteczne. Zależy
od świadomości dłużnika. Jeżeli dłużnik jużwie, że z prowadzeniem
sprawy sądowej wiążą się dodatkowe koszty, totego typu komunikat
może stanowić dla niego bodziec do zapłaty.

#4 Guest_total

Guest_total
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:23

ja miałem tel.13lat temu,od roku mnie nawiedzają pismami windykacyjnymi i straszą różnymi detektywami,na listę dłóżników,wysłałem im listy sprawdzająć w biurze konsumenta czy mam im niby dług zapłacić choć zrywając umowę tel.musiałem zapłacić rachunki,rachunków nie mam bo dużo czasu upłynęło i nie wiem co mam robić,pani u konsumenta powiedziała że rachunki tel.trzuma się przez 3 lata,a oni się odezwali po 12latach że mam im zapłacić bo nawet 50 lat oni nas będą gnębić dla mnie to jest szok wychodzę z siebie ,poproszę o jakąś poradę co mam robić.

#5 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:27

ja miałem tel.13lat temu,od roku mnie nawiedzają pismami windykacyjnymi i straszą różnymi detektywami,na listę dłóżników,wysłałem im listy sprawdzająć w biurze konsumenta czy mam im niby dług zapłacić choć zrywając umowę tel.musiałem zapłacić rachunki,rachunków nie mam bo dużo czasu upłynęło i nie wiem co mam robić,pani u konsumenta powiedziała że rachunki tel.trzuma się przez 3 lata,a oni się odezwali po 12latach że mam im zapłacić bo nawet 50 lat oni nas będą gnębić dla mnie to jest szok wychodzę z siebie ,poproszę o jakąś poradę co mam robić.

Proszę powołać się na przedawnienie zgodnie z wskazówką udzieloną w Biurze Konsumenta.

#6 Guest_total

Guest_total
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 17:32

witam,właśnie dziś otrzymałem następny list ,zadzwoniłem do windykacji pani powiedziała żebym sobie znalazł innego prawnika nie zważając na to że jest przedawnienie ich to nie interesuje i się rozłączyła jestem cały zdenerwowanu bo 2 listy im wysłałem i nic .

#7 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:35

Jeżeli ta windykacja przybiera formę nękania, to należy zgłosić takie praktyki firmy windykacyjnej do UOKiKu.

#8 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 14:08

Mam pytanie
Dzwoniła do mnie kobieta z firmy i zgodziłem się aby przysłala mi maszynki którei nie otrzymałem dzisiaj dostałem list że muszę uregulowac 49 zł w tym 30 zł za przypomnienie co w takim przypadku mam zrobić??

#9 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 14:08

Mam pytanie
Dzwoniła do mnie kobieta z firmy i zgodziłem się aby przysłala mi maszynki którei nie otrzymałem dzisiaj dostałem list że muszę uregulowac 49 zł w tym 30 zł za przypomnienie co w takim przypadku mam zrobić??

#10 Guest_ciociastasia

Guest_ciociastasia
  • Goście

Napisano 17 luty 2013 - 14:09

Udzielam skutecznej pomocy prawnej przeciwko Pobieraczkowi; firmom skupujacym długi; firmom windykacyjnym.
janusz.protector@wp.pl

#11 Guest_Dłuznik

Guest_Dłuznik
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 11:29

Ja mam za to inne pytanie. hha hha.
Firemka windykacyjna wrzucila mi komornika - udało mi sie nakaz oddalić i doprowadzić do rozprawy gdzie sąd pozew firemki oddalił.

Teraz mam pytanie jakie można konsekwencje wyciągnąć wobec tej firemki jeśli chciała ściągnąć dług nieistniejący???

#12 Guest_Scytia

Guest_Scytia
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 20:47

Samemu nie dasz rady się obronić, musisz poprosić grzechotnika o pomoc.

Oszuści z Orange odcięli mi z zemsty telefon i internet dlatego, że po 50 latach z nich zrezygnowałam. Ale nagabywali mnie telefonicznie, żebym do nich wróciła. Zdecydowałam się wrócić.(błąd!!!)  Przysłali kuriera po podpis 27 kwietnia 2015 roku,, na 2 letnią umowę. 1 maja odcięli telefon i internet. 45 dni pisałam reklamacje do Skierniewic, do Warszawy, chodziłam do salonu Orange mówiąc, że nie mam od nich usług....to na nic! Prosiłam o pomoc UKE - jest bezradne!

W 2017 roku otrzymałam zawiadomienie z ZUS że komornik będzie mi zabierać 145 zł z 645 zł emerytury,! O niczym nie wiedziałam!  Sąd w Lublinie kierował pisma na mój stary adres. Okazało się że Orange sprzedał rzekomy dług do Ultimo z Luxemburga! Sprawa została ponoć umorzona, komornik oddał mi część długu.Sąd w moim mieście twierdzi że sprawa jest umorzona. A tu, nagle w skrzynce list od Ultimo - płać, i nie czekaj aż ci naliczymy odsetki! Co to jest za karuzela w państwie prawa!?????????????????????????? Kto odpowiada za tak karygodne czyny?!!

#13 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:59

Dlaczego nie ma państwowego bezpłatnego rejestru Robinsonów kredytowych?

#14 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:59

#15 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2020 - 16:00

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych