Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek aktywizacyjny dla bezrobotnego

95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 21:55

Komentarz do artykułu: Dodatek aktywizacyjny dla bezrobotnego

#2 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2009 - 21:55

obecnie podjęłam pracę, bedąc osobą zarejestrowaną w GUP. Dowoiedziałam sie że dodatek bede mogła pobierac za połowę okresu na jaki został mi przyznany zasiłek. Czy ktoś może to wyjaśnić?

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2009 - 13:52

Ja podejmę pracę 12 października a od 5 października mam przyznany zasiłek.Zasiłek ten jest przyznany do 8 stycznia.
Ile i jak długo będę otrzymywała dodatek aktywizacyjny??

#4 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 09:30

super opisane juz wszystko rozumiem !!!

#5 Guest_uzi_1980

Guest_uzi_1980
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 19:52

Mam pytanie czy należy mi się taki dodatek jeżeli, pracowałem za granicą po zwolnieniu uzyskałem prawo do zasiłku i w niespełna tydzień znalazłem sobie pracę w Polsce.

#6 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 16:21

jeżeli masz decyzję o przyznaniu zasiłku to tak ale pod warunkiem że nie jest to pracodawca zagraniczny

#7 Guest_ewelina

Guest_ewelina
  • Goście

Napisano 30 październik 2009 - 11:33

witam, zaczynam pracę 02.11 i tak będę musiała zgłosić do urzędu że podjęłam pracę. Mam jednak pytanie, kiedy powinna złożyć wniosek o dodatek, zaraz około 05.11 czy dopiero po przepracowanym miesiącu czyli do 05.12 powinnam podrzucić im dokument??? proszę o odpowiedź

#8 Guest_Camaieu

Guest_Camaieu
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 12:48

Do Eweliny.
Masz 7 dni by poinformować urząd o podjętej pracy, czyli 02.11 + 7 dni = do 10.11 (7 dni roboczych).
Z reguły czym szybciej poinformujesz urząd tym szybciej zostanie przyznany Ci dodatek aktywizacyjny. Nie musisz osobiście fatygować się do urzędu, może ktoś w twoim imieniu złożyć umowę o pracę/umowę zlecenie/ umowę o dzieło. Automatycznie zostaniesz wyrejestrowana z urzędu i zostanie przyznany dodatek aktywizacyjny, nie musisz składać żadnego wniosku.
Pozdrawiam i życzę samych sukcesów w nowej pracy.
DC

#9 Guest_tomek_tio

Guest_tomek_tio
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 18:11

Witam!! Ten dotakek oczywiście się należy jeżeli spełniasz podstawowe warunki. Tylko szkoda, że pracownik urzędu nigdy nam tego nie powie, (nawiązując do mojej okolicy) musisz "wyszarpać" ten dodatek samemu, z resztą dowiadując się o nim od osób trzecich.

#10 Guest_zagmatwany

Guest_zagmatwany
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 08:19

Witam, mam pytanie. Pracę zaczynam o 08:00 a kończę o 16:00. Ile czasu zajmie mi dojazd do pracy jeśli droga którą jadę jest remontowana a miśki stoją w 1 miejscu po drodze? Dla utrudnienia nie powiem wam gdzie dokładnie stoją.

#11 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 15:21

Bardzo ciekawa sprawa z tym dodatkim od poczatku roku jestem bezrobotnym ale juz od marca ide do pracy ktora sam znalazlem, zasilek przyznano mi na 12 miesiecy czyli jeszcze przez 10 miesiecy mogl bym nie pracowac ale za to ze sam znalazlem ta prace to urzad pracy bedzie mi wyplaca polowe zasilku przez pol okresu w ktorym mogl bym do pobierac, czyli przez 5 miesiecy bende dostawal dodatkowe jakies 200 zl, super sprawa, zawsze to pare groszy do przodu.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 20:12

Zwolniono mnie 28.02.2010r nie rejestrowałam się jako bezrobotna bo 01.03.2010r znalazłam pracę i mnie zatrudniono. Czy mogę ubiegać się o dodatek aktywizacyjny za znalezienie sobie pracy?

#13 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 12:59

a co ,jeżeli sama się zwolnię,zarejestruję jako bezrobotna i znajdę sobie nową pracę?Czy w takim przypadku należy mi się dodatek?

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:25

odrabiałem wojsko w oddziałach prewencji w Warszwie-byłem tam skoszarowany przez 12-cie miesicy jak w wojsku i pobierałem tylko tzw. żołd i po zwolnienieniu mnie do cywila pobierałem przez dwa miesiące zasiłek po czym zaczołem sie ubiegać o przjęcie do pracy juz na stałe w policji i zostałem przyjęty czy należy mi się ten zasiłek

#15 Guest_szakal997

Guest_szakal997
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 19:29

przyznano mi dodatek aktywizacyjny. Sam sobie znalazłem pracę i przyznano mi go na 2miesiące. W 1 miesiącu zarobiłem 2050 brutto i dali mi 33zł, a w drugim miesiącu zarobiłem 2134 zł i dali mi 5,8zł - to moje pytanie brzmi - po co mi taki dodatek jak prawie wydałem go na bilet, jeszcze te 33zł zrozumię ale te 5,8 zł

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 18:51

super wyjaśnione

#17 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 15:21

Klasyczny przykład dyskryminacji społecznie wykluczonych po polsku, co oczywiście w żaden sposób nie jest winą Autorki artykułu, interpretującej tylko obowiązujące przepisy. Jak wiele innych uprawnień, dodatek aktywizacyjny przyznaje się osobom, które są w stosunkowo niezłej sytuacji, otrzymując zasiłek dla bezrobotnych, z czego wynika, że pracę musiały stracić niedawno. Natomiast osobom długotrwale bezrobotnym nie udziela się żadnej pomocy, przez co w wielu przypadkach po prostu nie stać ich na podjęcie pracy, gdy wiąże się to np. z koniecznością poniesienia kosztów dojazdu poza miejsce zamieszkania, czy nawet zakupu miesięcznego biletu komunikacji publicznej. W ten sposób pogłębia się jedynie przewlekłe stany długotrwałego bezrobocia, zmuszonych do tego ludzi spychając na margines społecznego wykluczenia, co jest po prostu niesprawiedliwe.

#18 Guest_mavic

Guest_mavic
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 18:55

eheheh mnie nie udalo sie wyciagnac od polskiego panstwa jeszcze zlotowki. cale zycie placilem tylko na to panstwo. teraz bylem bezrobotny przez 1 miesiac. prawa do zasilku mialem ale za 3 miesiace poniewaz zwolnilem sie sam i wyjechalem za granice w sprawach osobistych na okres 3 miesiecy. po powrocie zarejestrowalem sie jako bezrobotny i dowiedzialem sie ze czas liczy sie od zarejestrowania i do tego zmniejsza sie czas zasilku ale juz od czasu zwolnienia sie hehehe paranoja. (czyli pozostalo mi niby 3 miesiace zasilku za 3 miesiace hehe) no nic ale znalazlem sobie sam prace po kolejnym niecalym miesiacu czasu i teraz znow sciagaja ze mnie ponad 1000 zl. i musze jezdzic po tych dziurawych i zakorkowanych ulicach. banda zlodzieji i tyle.

#19 Guest_andzrej

Guest_andzrej
  • Goście

Napisano 19 październik 2010 - 09:01

W listopadzie 2009 r. został mi przyznany zasiłek dla bezrobotnych na okres do 12 miesięcy. Mam udokumentowany ponad dwudziestoletni staż pracy. W maju 2010 r. podjąłem z własnej inicjatywy zatrudnienie. Powiatowy Urząd Pracy wypłacał mie dodatek aktywizacyjny przez okres 3 miesięcy(za czerwiec , lipiec i sierpień).Czy przypadkiem nie powinienem otrzymywać dodatku aktywizacyjnego przez okres 6 miesięcy, a nie jak zdecydował PUP jedynie przez 3 miesiące ???

#20 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 08:25

Dodatek aktywizacyjny należy się 50% okresu za jaki brałby pan zasiłek dla bezrobotnych, a więc jeśli zostało 6 m-cy zasiłku dla bezrobotnych to dzieli się przez połowę i wypłacany jest dodatek przez 3 m-ce. UP wyliczył dobrze

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych