Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dorosłe dzieci bez alimentów

339 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671146 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 22:16

Komentarz do artykułu: Dorosłe dzieci bez alimentów

#2 Guest_mass

Guest_mass
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 22:16

Do d*py taka nowelizacja 21 letni syn na internetowe zgłszenie na uninwersytet slaski ktore przedstawił na sprawie o alimenty -- dostał 600-- z mej pensji 2000 i rodzic nie ma nic do gadania ze jezdzi BMW po dyskotekach ma robote gdzies lepiej dorobic na lewo a od ojca sciągac i po guwno mi taka nowelizacja

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 22:56

A co ty się tak dziwisz?Przecież od dawna wiadomo,że ojcowie majaprawo...tylko płacić alimenty na dorosłe dzieci i nic więcej.Myśleniasędzin w sądach rejonowych nie zmieni żadna nowelizacja, tym bardziej,zejest tak ogólnikowa,Można ją sobie interpretować dowolnie i sądy w tymkraju nadal dyskryminując ojców popierają lenistwo i wygodnictwodorosłych dzieci.Najlepiej kłamać i oszukiwać , bo uczciwi zawsze sąbici po czym...wiadomo.

#4 Guest_dziecko pelnoletnie

Guest_dziecko pelnoletnie
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:31

alimenty mam sciagane przez komornika. 400 zl mieszecznie. nawet gdybym chciala sie usamodzielnic to nie mam jak. teraz bede w klasie maturalnej. chodze do technikum wiec jest szansa ze bede miala zawod. ale pozniej chce isc dziennie na politechnike. to marzenia z czasem mam nadzieje ze stana sie planem. kurs przedmaturalny to koszt 600 zl plus dojazdy. i nie stac mnie na to. nie kazde dziecko jest zle po 18 roku zycia. ja wiem ze musze liczyc tylko na siebie bo nikt za mnie nie przezyje zycia uczciwie

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 16:54

a czytałaś uważnie ten post? mowa jest o pełnoletnich , studentachzaocznych, mających zawód i możliwość podjęcia pracy, a nie"wyłudzających" za pośrednictwem i przyzwoleniem sadów alimentów odojców, lub oszukujących sąd na tzw.chorobę,lub pseudostudia.Nikt tu niemówi o 18 latkach uczących się-wiadomo,że nalezą się im alimenty alechyba przyznasz,że 24 latek może już sam zarobić na siebie jeśli madobry zawód i studiuje zaocznie, prawda?

#6 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 15:34

miałem 3 lata jak ojciec,zostawił mnie i matkę, przez wiele lat nie płacił alimentów, kiedy już przez list gończy zauważył że robi się nie ciekawie zaczął płacić, płacił przez kilka lat w tym momencie mam 22 lata obronionego licencjata, kiedy oświadczyłem, że na 2 letnie studia magisterskie chcę iść na zaoczne, okazało się że złoży wniosek do sądu o zniesienie alimentów. no i co z tym prawem wg. mnie to on powinien płacić alimenty do 24 roku życie chociaż by za to że nie było go przymnie przez te wszystkie lata mojego życia kiedy był nie obecny.
Osobiście gardzę tzw. alimenciarzami, bo jeżeli w małżeństwie im nie wyszło i z jakiegoś musieli się rozwieść, to powinni wziąść odpowiedzialność za swoje czyny i nie wymigiwać się od płacenia alimentów pod pretekstem takim że dziecko jest dorosłe i może się samo utrzymywać.

Trochę więcej odpowiedzialności panowie.

#7 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 17:27

Drogi Łukaszu-czyżbyś uważał,że sam fakt rozwodu rodzicówzobowiązuje ojca do płacenia alimentów na dorosłe dzieci do śmierci?Nie przesadzaj kolego, często bywa tak,ze matka nie dopuszcza dokontaktów ojca z dziećmi(swoisty rodzaj zemsty).Mam pod nosem właśnietaki przykład.Rozumiem studia dzienne itd-alimenty trzeba płacić, alegdy ma się już zawód,w którym można podjąć pracę i 24 lata,tostudia zaoczne można podjąć i w końcu się usamodzielnić i na siebiezarabiać a nie brać kasy od ojca czy matki!!Kiedys ,gdy ja rozpoczynałamdorosłe życie do głowy by mi nie wpadło,żeby doić rodziców,a teraznajlepiej podać rodziców do sadu i cześć.A szacunek,odpowiedzialność, dorosłość??Tego wszystkiego wam młodzi jeszczebardzo brakuje niestety...

#8 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 18:31

Ok odpowiedzialność a czy takim odpowiedzialnym można nazwać ojcaktóry zostawia kobietę z 3-latkiem i płaci alimenty jak jest ściganyczy to aby na pewno jest w porządku???Może niektórych tatusiów teżtrzeba nauczyć odpowiedzialności

#9 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 19:29

Niektórych tatusiów oczywiście ,że tak!! Ale zauważ ,że wiele z tychdzieci ze związków, które się rozpadły wychowują głównie matki i tood nich w dużej mierze zależy jakie w przyszłości będzie ich dorosłedziecko.Czy nauczy się samodzielności i zaradności( w tym dobrymznaczeniu) czy postawy roszczeniowej wobec rodziców i całegoświata.łukasz niestety mam wrażenie ,że przyjął właśnie takąpostawę-należy się i tyle.Dawno temu "dorosłość" polegała na tym,że sami staraliśmy się sobie radzić, a nie czekać aż ktoś nam cośda-tak przynajmniej mnie wychowano.

#10 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 22:04

samodzielność samodzielnością ale dlaczego dzieci, młodzież, studenci z rozbitych rodzin, w których dosłownie zmusza się ojca żeby płacił alimenty. dlaczego oni akurat muszą się uczyć w formie przyspieszonej samodzielności i zaradności w momencie kiedy się jeszcze uczą i w sytuacji takiej że rówieśnicy tzn moi rówieśnicy nie muszą się tak wyginać żeby zdobyć pieniądze na różnego rodzaju potrzeby, i to też nie jest tak ze np. w wakacje nie pracowałem od 16 roku życia pracowałem w każde wakacje żeby zarobić sobie na rzeczy które moi rówieśnicy mieli od tak sobie. nie pokazuje tu żadnej postawy roszczeniowej od rodziców i całego świata, pokazuję postawę roszczeniową tylko do jednego rodzica od którego naprawdę ciężko było wymusić płacenie alimentów, przez wiele lat.
a teraz próbuj się znowu wymigać od płacenia alimentów tylko dlatego że na 2 letnie studia magisterskie chcę iść na zaoczne.

#11 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 23:35

Ja uważam,ze dotyczy to wszystkich młodych łudzi, nie tylko tych zrozbitych rodzin.Generalnie jakoś tak się porobiło,ze młodzi teraz sąjacyś mało zaradni i odpowiedzialni.Może po prostu wolniej dojrzewają,a może tak im wygodnie.A może maja takie wzorce.Ale Łukaszu-z zasadystudia zaoczne są dla ludzi pracujących.Tak zawsze po prostu było.Chceszsiedzieć w domu i za wszelka cenę wydusić kasę od ojca? Zgoda -nie byłw porządku,ale co w ten sposób osiągniesz? Satysfakcję , zemstę zazmarnowane dzieciństwo?Ja bym go po prostu olała, tak jak zrobił to mójsyn swojemu ojcu, który przez lata utrzymywał kontakt proforma a gdy synskończył studia -przestał natychmiast płacić alimenty i zerwałwszelkie kontakty.Syn długo szukał pracy,a tatulek miał to gdzieś,żesyn nie ma za co żyć.Po prostu olaliśmy go , bo niewart jest funtakłaków.Tobie radzę to samo.

#12 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2009 - 01:09

tylko widzisz mako nie każdego na takie olanie zwyczajnie stać,większość po prostu nie ma takiego luksusu

#13 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2009 - 16:38

Może parę lat temu nie stać by mnie było na takie gesty, na szczęścieprognoza mojego byłego,że "szybko bez niego zdechnę z głodu"się niesprawdziła i mogę go spokojnie olać.Ale rozumiem,ze nie wszyscymogą...smak biedy, kiedy na koniec miesiaca wystarczało tylko na serektopiony tez znam- wierz mi...

#14 Guest_bynek

Guest_bynek
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2009 - 20:07

Do roboty lenie i nie piszcie takich bzdur o alimentach
po -tudiach jakoś zapominacie o rodzicach a może im sie
należy pomóc

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2009 - 14:19

A ja wam powiem co o tym sądzę.Jestem właśnie w sytuacji gdzie synuś 19 letni założył ojcu alimenty mimo,że mieszkał z nim po odejściu jego matki od ojca.Kiedy się wyprowadził zażądał 1000zł.Nigdy nie poszedł do pracy np.w wakacje mimo ,że się uczy oczywiście teoretycznie w zawodówce,piszę teoretycznie bowiem nigdy nie widziałam aby się uczył.Dyskoteki,mecze itd na pierwszym miejscu,nigdy nauka i jakakolwiek dorywcza praca....W takiej sytuacji chciałabym bardzo aby nie dostał nawet centa i aby to właśnie Sąd nauczył go pokory i odrobiny chociaż honoru.Na litość Boską dlaczego my mamy ciężko pracować a młody człowiek mający siłę za trzech nie próbuje nawet popracować kilka godzin aby zarobić sobie na własne zbyt wygórowane zachcianki? dodam tylko,że zmieniał szkoły jak mu pasowało.Z L.O. trafił do zawodówki. Mieszkał z ojcem a gdy ten nie chciał mu na wszystko dawać po prostu poszedł do sądu!!!

#16 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2009 - 15:11

No widzisz!Sama jestem ciekawa co sad w tej sytuacji zrobi.Syn Twojegomęża ma 19 lat,a syn mojego 24! I tez nie ma zamiaru pracować nawetdorywczo mimo,że studiuje zaocznie.A dlaczego? Bo do tej pory sąd nawetnie dał mu do zrozumienia ,że powinien iść pracować!Wręczprzeciwnie-podwyższył mu alimenty!!!Biedaczek 2 razy w miesiącu mazjazdy na uczelni i jest tak zmęczony,ze żadna praca nie wchodzi w grę!Nawet wakacyjna.To po prostu draństwo,ze 50 latkowie muszą utrzymywaćmłodych , leniwych byczków -a sądy dają im alimenty, oczywiście zkieszeni ojca.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2009 - 15:51

Ja spokojnie czekam na sprawę,po coś ktoś ten przepis wprowadził tak? Mam nadzieję,że Sąd po przesłuchaniu mojej osoby,ojca oraz świadków dobrze tę sprawę rozpatrzy i uważnie przyjrzy się temu chłopcu.Bo rozumiałabym dziecka roszczenia gdyby ojciec się w ogóle nim nie przejmował,gdyby go nie wychowywał,nie łożył na niego ale tak nie było!!!A,że chcieliśmy aby trochę popracował i dorobił sobie na oryginalne rzeczy( w domu miał zapewniony byt,wszystko to co powinno mieć dziecko do normalnej egzystencji,że ojciec chciał wychowywać syna w odpowiednich wartościach i nauczyć poszanowania pieniądza to już się nie liczy?! pięć dni po wyprowadzeniu się z domu do mamusi założył ojcu alimenty i to w takiej kwocie!!!Niejedna rodzina w tym kraju nie ma 1000zł na życie po opłaceniu rachunków,mimo,że rodzice pracują.To my mamy nie zjeść aby panicz miał na treningi,dyskoteki wyjazdy na mecze itd,mimo,że pracujemy? Watro dodać,że zaczęłam pracę w wieku 16 lat bo moja mama mimo,że pracowała nie mogła mi dać tego czego ja chciałam i w życiu nie przyszło mi do głowy zakładanie jej alimentów.Wszystko co mam zawdzięczam sobie tylko i wyłącznie i do nikogo o to żalu nie mam wręcz przeciwnie jestem z tego dumna i w takim samych duchu staram się wychowywać moje dziecko! Jeżeli Sąd przyzna alimenty temu młodzieńcowi na pewno tak tej sprawy nie pozostawie.Wówczas światło dzienne ujrzy cała Polska!!!

#18 Guest_mako

Guest_mako
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2009 - 16:11

Życzę ci tego bardzo serdecznie,oby się jednak nie okazało,że w tymkraju najlepiej maja lenie i oszuści.Mąż niestety w sądzie rejonowym iapelacyjnym ( miał adwokata)przegrał mimo,że miał oferty pracy zinternetu dla lenia( oprócz tego że studiuje zaocznie ma dobry zawód) inic to nie dało.Oby coś wreszcie zmieniło się w mentalności naszychsędziów bo inaczej żadna ustawa tu nie pomoże.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2009 - 00:02

Zmartwiłaś mnie bardzo:(to ja już nie wiem po co te zmiany i taka ściema a może warto tu uruchomić telewizję i nagłośnić sprawę która dotyczy wielu ojców,może wreszcie coś się ruszy nie tylko w zapisach?!Zobaczymy co pokarze nasza sprawa...Taki leń dostaje pieniądze i śmieje się w twarz to jest odrażające!!! ciekawe czy bierze pod uwagę przyszłość bo w życiu bywa bardzo różnie.Kiedyś taki ojciec może odwrócić karty i synuś będzie płacił na niego alimenty!A jak widzimy sądy są bezwzględne!!!

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2009 - 15:27

płacę alimenty na córkę,która ma 23 lata i studiuje na studiach dziennych,obecnie wyszła za mąż,czy zwalnia mnie to z obowiązku płacenia na nią alimentów?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych