Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak skutecznie szukać pracy

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671295 postów

Napisano 08 lipiec 2009 - 16:40

Komentarz do artykułu: Jak skutecznie szukać pracy?

#2 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 16:40

łatwo powiedziec............
jak już dojdzie do rozmowy kwalifikacyjnej co uważam za wielki absurd i straszne poniżenie, zareklamuj się jak jesteś cała w nerwach i myślisz czy warto było tu przychodzic?
widac od razu czy dostaniesz tę pracę czy nie,a ten list motywacyjny co za bzdura bo kto szuka pracy?
nudzi się? czy nie ma za co życ? wiadomo ;
jeszcze poszukam albo dam sobie w łeb.

bezrobotna

#3 Guest_desperaka

Guest_desperaka
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 23:33

Zgadzam się niektóre rozmowy o prace są tak bez sensu że głowa boli... Na przykład: co powinno się odpowiedzieć na absurdalne pytanie: dlaczego szuka pani pracy? Okazuje się, że wszystko tylko nie prawdę, że chce się zarabiać pieniądze! Jak jest się kobietą w tym kraju to już nie ma szans na żadną prace. Podstawowy zestaw pytań na większości rozmów to: Jest pani mężatką? Ma pani dzieci? Dziękujemy zadzwonimy do pani!!!!

#4 Guest_Bela

Guest_Bela
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2009 - 12:07

Nie ma metod na znalezienie pracy, nie wiem nawet czy zależy to odszczęścia... Od 10 lat jestem bez pracy, ciągle szukam sposobu, żebyzmienić ten stan - nadaremnie. Zawsze byłam (i nadal jestem) aktywnąosobą i nie sądzę, by moja nieskuteczność wynikała z popełnianychprzeze mnie blędów. Jestem osobą w średnim wieku, dla zawodowychpoczynanń czterokrotnie zmieniałam zawód i wykształacenie, prowadziłamdziałalność gospodarczą. Myślę, że tacy jak ja są niewygodnizarówno dla pracodawców jak i pracowników. Za dużo wiem i potrafiemyśleć, co może stanowic poważne zagrożenie...
Najlepiej było mizagranicą, lecz muszę żyć w Polsce. Jestem jedynaczką i mam obecnieschorowanych poważnie rodziców, którym muszę pomagać, także wgąszczu bezsensów naszej Służby Zdrowia.

#5 Guest_Pan Filemon

Guest_Pan Filemon
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 03:04

"Od 10 lat jestem bez pracy, ciągle szukam sposobu, żeby
zmienić tenstan - nadaremnie. Zawsze byłam (i nadal jestem) aktywną
osobą i niesądzę, by moja nieskuteczność wynikała z popełnianych
przeze mnieblędów."
Chyba jednak z czegoś to wynika. Nie sądzę, żeby przez 10lat nie można było znaleźć pracy. A najskuteczniej szuka się pracyprzez znajomych (polecenie, ale nie na zasadzie kolesiostwa). Do tego udanymariaż kompetencji i uroku osobistego, a potem ciężkiej pracy. Nigdy niebyło mi dane być bez pracy dłużej niż miesiąc. Jeśli nie byłotakiej, której szukam, brałem czasem takie, które niekonieczniespełniały moje wymagania, i... szukałem dalej.

#6 Guest_julecja

Guest_julecja
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2010 - 15:03

Według mnie ważne jest by wszystko robić po kolei i z głów. Poczynając od określenia co chcemy robić i w jakiej branży, przez dobre cv, przygotowanie do rozmowy po negocjacje dotyczące zarobków. niestety nie jest to prosta rzecz. W takich wypadkach wydaje mi się dobrze jest skorzystać z rady profesjonalistów z zakresu HR. Ostatnio czytałam na stronie karierakoncept.pl o dość ciekawym podejściu do tego tematu. Myślę, że odpowiednim podejściem i pomocą eksperta możliwe jest szybkie znalezienie dobrej pracy.

#7 Guest_Jerzy29

Guest_Jerzy29
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 15:28

Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy. Inną skuteczną metodą (może nie ze względu na jej wysoką efektywność, lecz dlatego, że dotyczy ona większości wakatów) są ogłoszenia z ofertami pracy, które coraz częściej publikowane są wyłącznie w internecie. Za: www.praca5.pl

#8 Guest_niemamkonta

Guest_niemamkonta
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2011 - 16:30

Swoje szanse w znalezieniu pracy można zwiększyć również tworząc unikalne cv ze strony:
bezpłatne szablony cv

#9 Guest_katis

Guest_katis
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 20:41

Szukasz pracy? Zgłoś się do nas.

Zastanawiasz się jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?
Potrzebujesz porady prawnej związanej z pracą?
Skończyłeś studia i nie wiesz jak zaplanować swoją karierę zawodową?
A może szukasz nowych wyzwań lub potrzebujesz zmiany?

Pomożemy Ci wybrać właściwą ścieżkę kariery.
Doradzimy w aktywnym poszukiwaniu pracy.
Udzielimy porad prawnych.
Nasz zespół to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy
zajmą się Twoją karierą... kompleksowo!

Obdarz nas zaufaniem.
Fakt, że mogą Państwo liczyć na nasza dyskrecję
jest dla nas oczywisty!

Zapraszamy już dziś do kontaktu!
Odwiedź naszą stronę www.rdr-group.pl i dowiedz się więcej.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 16:41

mi udało się za pierwszym podejściem. szukałam pracy na http://top-ogloszeni...-Towarzyskie-15, rozmowa kwalifikacyjna bardzo miła i rzeczowa, wszystko zależy od pracodawcy i naszego doświadczenia

#11 Guest_Adrian Mioduszewski 49394

Guest_Adrian Mioduszewski 49394
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:03

Aby rozpocząć poszukiwania pracy, należy dobrze zaplanować swoją strategię.
Ważne jest by wszystko robić po kolei i z głową . Należy zapoznać się z możliwościami jakie daje nasze wykształcenie formalne i dodatkowe umiejętności oraz sprecyzować miejsce i stanowisko, o jakie chcielibyśmy się starać.
Zaczynając od określenia co chcemy robić i w jakiej branży, przez dobre cv, przygotowanie do rozmowy po negocjacje dotyczące zarobków. Niestety rozmowa o prace i negocjowanie warunków zatrudnienia nie jest dla każdego prostą rzeczą. W takich wypadkach wydaje mi się dobrze jest skorzystać z rady profesjonalistów i instytucji zajmujących się poszukiwaniem pracy.
Moim zdaniem do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny. Również dobrym sposobem jest bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy. Inną skuteczną metodą są również ogłoszenia z ofertami pracy, które coraz częściej publikowane są wyłącznie w internecie.
Myślę, że odpowiednim podejściem i pomocą eksperta możliwe jest szybkie znalezienie dobrej pracy.

#12 Guest_andi1222

Guest_andi1222
  • Goście

Napisano 31 październik 2014 - 18:56

Internet to najszybsza droga. Myślę, że aplikacje i usługi takie jak KANDYDUCHY będą coraz bardziej powszechne. Sobowtór szukający pracy dla nas? Portal PRACA.GRATKA.PL miał pomysł dość kontrowersyjny, ale myślę zaintryguje wiele osób.

#13 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2014 - 14:09

Pewnie, że przez internet najlepiej szukać. Chociaż z takiego kontrowersyjnego pomysłu jak kandyduchy raczej bym nie skorzystał. Wolę jednak bardziej tradycyjnie szukać na portalach i odpowiadać na ogłoszenia. Chociażby fajne pojawiają się od czasu do czasu na pracastala.pl i tak filuję, mimo, że mam pracę to zawsze może się coś ciekawego pojawić choćby na dodatkowe zajęcie.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2015 - 08:48

myślę,że kilka fajnych wskazówek na ten temat można znaleźć także tutaj cenabiznesu.pl/-skuteczne-poszukiwanie-pracy

#15 Guest_Ekspert Praca.pl

Guest_Ekspert Praca.pl
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 22:01

Teraz dzięki akcji „Wynagrodzenie za polecenie” za wskazanie znajomemu oferty pracy z portalu Praca.pl otrzymasz 1000 zł! Szczegóły na stronie www.praca.pl/rekomendacje

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2067 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 08:00

Tutaj macie jeszcze jedną opcję - http://www.gigroup.com.pl

Pewnie, że przez agencję jest zdecydowanie łatwiej i można znaleźć dobre zatrudnienie, ale to wiele zależy od danego przypadku. Ogólnie do wielu firm można się dostać jedynie takim sposobem.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 184 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:11

Dziś nie warto już wysyłać CV masowo. Trzeba starannie wybierać ogłoszenia i odpowiadać na te, których wymagania się spełnia. Coraz więcej dobrze płatnej pracy jest w IT. Wystarczy spojrzeć na przykładowe oferty http://infolet.pl/oferty/.

#18 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 136 postów

Napisano 22 luty 2017 - 07:43

Zawsze też warto odpowiednio się przygotować chociażby na rozmowę kwalifikacyjną, jak to zrobić, jakich pytań unikać można poczytać w poradnikach https://poradnikpracownika.pl/ Znajdują się tam poradniki zarówno dla osób poszukujących pracy, jak i dla pracowników. Zawsze warto znać i wiedzieć jak w danej sytuacji postąpić.

#19 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 12 maj 2017 - 14:22

Szukając pracy, dobrze jest odwiedzać strony internetowe firm, w których chcielibyśmy pracować, gdyż często znajduje się na nich zakładka, w której publikowane są ogłoszenia. Jedną z takich firm można znaleźć chociażby pod adresem http://adexim.com.pl/praca

#20 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:37

Wiem, że są różne rozmowy, ale są też dobre firmy i dobre wrażenie zwiększa nasze szanse. Co jakiś czas czytam poradniki tego typu http://celnie.pl/jak...w-nie-popelniac żeby być na bieżąco. Warto przećwiczyć taką rozmowę z kimś bliskim. Zdarzyło mi się, że mimo dobrej wiedzy wypadałam średnio na rozmowie o pracę nie zawsze byłam z siebie zadowolona. Trzeba też pamiętać o odpowiednim ubiorze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych