Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy możliwość odwołania darowizny się przedawnia

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670966 postów

Napisano 27 maj 2009 - 13:14

Komentarz do artykułu: Czy możliwość odwołania darowizny się przedawnia?

#2 Guest_Masterjan.

Guest_Masterjan.
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 13:14

Moja Zona darowala swojej Corce mieszkanie we Wrzesniu 2007 Roku,zostal sporzadzony Akt notarialny,ale Zona i ja mieszkamy w naszym mieszkaniu i jestesmy zameldowani od kupna mieszkania,czyli od Lutego 2002 Roku,Corka mojej Zony nie jest zameldowana w naszym mieszkaniu,czy Corka moze zwrocic Darowizne i czy nie zaplacimy podatku,jezeli bedziemy chcieli sprzedac mieszkanie?
uprzejmie dziekuje za odpowiedz.
Jan.

#3 Guest_DANUSI2448

Guest_DANUSI2448
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:06

Witam mam pytanie,darowałam mojemu wujkowi mieszkanie w listopadzie tego roku minie 5 lat chciała bym cofnąc darowiznę tylko jest jeden problem wujek w zwszłym roku zmarł dlatego pytam czy wogule jest to możliwe tym bardziej że to był mój dom rodzinny tam się urodziłam i wychowałam po śmierci mamy zaopiekowała się nami moja babcia a matka mojej mamy ,co mogę w takiej sytuacji zrobic proszę o odpowiedź.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 18:07

sasas

#5 Guest_aa

Guest_aa
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:33

Mój znajomy zwrócił się do sądu o zwrot darowizny.Przegrał sprawę i ma zasądzone koszty sądowe w wysokości 10000.Jest schorowanym rencistąCzy fakt ,że obdarowana była pracownikiem sądu ma jakieś znaczenie

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 21:54

Zmartwiona Witam. 10 lat temu moja mama przepisała aktem darowizny mojej córce mieszkanie.Córka nie płaci czynszu ani żadnych rachunków związanych z eksploatacją mieszkania chociaż pracuje Leczy się też psychiatrycznie na zaburzenia osobowości i zakupocholizm.Ostatnio wzięła sporą pożyczkę na zakupy i wszystko wydała na ubrania, buty, torebki; biżuterię.Boję się, że zadłuży to mieszkanie i bank je w końcu,zabierze na poczet zaciągniętych pożyczek'.Moja mama chce, żeby wnuczka zrzekła się dobrowolnie aktu darowizny chociaż ja uważam że jest to niemożliwe.Co mam robić.Proszę o odpowiedż

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 11:41

Moja mama chce, żeby wnuczka zrzekła się dobrowolnie aktu darowizny chociaż ja uważam że jest to niemożliwe.

Może zrzec się dobrowolnie, ale nie musi. Natomiast mama może odwołać darowiznę względem Twojej córki, musi jednak wskazać bardzo ważne przyczyny, takie jak np. rażąca niewdzięczność obdarowanej względem darczyńcy. Czy takie przesłanki, jakie opisujesz wystarczą do odwołania, zadecyduje o tym sąd. Moim zdaniem, córka jest dorosła, dostała mieszkanie i ma prawo rozporządzać nim w taki sposób, w jaki zechce, zadłużyć je lub nawet sprzedać, bo to już teraz jej własność.

#8 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 29 luty 2016 - 10:15

najlepiej zwrócić  się  z tym pytaniem bezpośrednio do  adwokata, poszukaj w swoim mieście, może znajomi ci kogoś polecą. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia to polecam kancelarię pana Mariusza Wysockiego, świetny adwokat. 

#9 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 18:16

Witam. 12 lat temu dostales od dziadkow darowizne w postaci domu i gospodarstwa rolnego,place za nie podatki i zmodernizowalem gospodarstwo. Teraz chcą mi oto odebrac. Czy istnieje taka możliwość?

#10 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 18:29

Dostałeś? a to o sobie piszesz w 3 osobie? może warto przeczytać co się pisze, przed wciśnięciem enter?

Kto chce Ci odebrać? Jeśli dziadkowie to tylko w przypadku rażącej niewdzięczności.

#11 Guest_Jenni

Guest_Jenni
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 10:27

Po roku już krzywda nie boli? Naprawdę prawo polskie bardzo ogranicza prawa tzw. porządnego człowieka.

#12 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 17:53

Czy może ktos polecić adwokata , speca od cofnięcia darowizn ? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych