Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671644 postów

Napisano 26 maj 2009 - 15:38

Komentarz do artykułu: Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym?

#2 Guest_Mariola Ryczan

Guest_Mariola Ryczan
  • Goście

Napisano 26 maj 2009 - 15:38

Często wypalanie łaczy sie w pracy z mobbingowaniem pracownika w miejscu pracy w celu pozbycia sie niewygodnych osób, najczęsciej pracowitych, obowiazkowych. Osób, ktore wprowadzają innowcje, zmiany, mam na uwadze szkoły, nauczycieli. Mobberami sa dyrektorzy, niektórzy specjalisci szkolni, którzy najchetniej wykorzystuja sobie prace innych, diagnostyki badań, Programy innowcyjne, plany pracy, efekty dzieci w szkolach.Osoby mobbingowane uciekaja w wyniku przemocy, dreczenia, mobbingowania ,stresu w uzaleznienia nie radząc sobie z trudnosciami w miejscu pracy, nie mając wsparcia w najbliższych. Wypalanie i mobbing jest przyczyną mobbingu w domu ze strony najbliższych, męża z udziałem nawet rodziców, siostry. Wszyscy wówszas doszukują się chorób psychicznych, nawet wykorzystuja lekarzy z przyprowadzaniem do domu, w celu potwierdzania. Nie potrafią wspierać a utrudniaja i pogłebiają patologie w miescie.w Moim przypadku wiem na tyle o mobbingowaniu w pracy i w szkolach, że sama potrafie wyciagać wnioski, radzać sobie w formie terapii sportem, zmiana stylu zycia, odżywianiem, muzyką, bez uzaleznień, miewam odmienne zdanie odnosnie leczenia przez psychiatrów wszystkich osób z deprecjami, nericami, które są wynikiem przemocy i nieuregulowanym zyciem seksualnym z uzywaniem hormonów, pigułek, prezerwatyw. Jesli w pracy pracownicy miewaja : bóle głowy, migreny, kamienie zółciowe, są nadpobudliwi, palą papierosy, piją alkohol, kobiety maja nieregularne cylke miesiączkowe, bez bólu owólacyjnego, jednofazowe, są przejawem przemocy w miejscu pracy.WSzystko zależy od pracodawcy, jego temperamentu, cech osobowościowych, wrażliwości, rozumienia matek z dziecmi, wówczas nie ma przemocy w pracy.

#3 Guest_julecja

Guest_julecja
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 14:51

Ciekawy artykuł, ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tą kwestią. Według mnie warto zabezpieczyć się przed takim wypaleniem zawodowym i zacząć działać w tym kierunku. Znalazłam nawet takie specjalistyczne szkolenia, które uczą jak profilaktycznie zapobiec takiemu momentowi kiedy będziemy zbudzeni swoją pracą:http://www.mayagency...indmapping.html Jak dla mnie pracodawca mógłby pomyśleć o takim szkoleniu dla swoich pracowników.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 20:38

a jak sie nie da byc asertywnym bo wychodzi sie na zlego pracownika i dostaje sie wypowiedzenie a mobbing trudno udowodnic

#5 Guest_mewka

Guest_mewka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 13:32

Ja zdecydowałam się w tej trudnej dla mnie sytuacji na pójście po pomoc do specjalisty. Pomogła mi p. Lidia Krotoszyńska z psychologgia-plus, która jest coachem.

#6 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 637 postów

Napisano 28 październik 2016 - 11:32

Najlepiej zgłosić się na terapię. Jest to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Tutaj http://psychomedic.p...ia-przez-skype/ można odbywać terapię przez Skype. Moim zdaniem jest to świetny pomysł dla tych, którzy maja utrudnione korzystanie z psychoterapii stacjonarnej z powodu pracy, opieki na dzieckiem lub innych zobowiązań.

#7 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 13:47

Wypalenie zawodowe chyba każdego prędzej czy później spotka. Moja żona chodziła do http://www.resilienc...m.pl/ewakaluza/. Czasem warto pójść na terapię i porozmawiać z kimś obcym o swoich problemach. To daje na nie nowe spojrzenie.

Always look on the bright side of life!

#8 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:07

Terapia przez Skype faktycznie może być ciekawym rozwiązaniem. Tutaj https://psychomedic....ia-przez-skype/ można zarejestrować się przez stronę lub telefonicznie pod nr 22 299 11 22. Uważam, że warto.

#9 Guest_Moria

Guest_Moria
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 14:03

Ciekawe, ale jednak chyba wolę spotkać się w rzeczywistości z moim terapeutą, niż korzystać z terapii online. Niedaleko mojego biura jest poradnia psychologgia-plus.pl, tam chodzę na terapię do Pana Krzysztofa. Udało mu się odkurzyć pajęczynę, którą zarosłam na nudnym stanowisku i sprawić, że odzyskałam energię do rozwoju :)

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 14:15

Ciekawe, ale jednak chyba wolę spotkać się w rzeczywistości z moim terapeutą, niż korzystać z terapii online. Niedaleko mojego biura jest poradnia psychologgia-plus.pl, tam chodzę na terapię do Pana Krzysztofa. Udało mu się odkurzyć pajęczynę, którą zarosłam na nudnym stanowisku i sprawić, że odzyskałam energię do rozwoju :)

Podupadający pseudo terapeuta chwyta się byle jakiej reklamy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych