Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak oblicza się wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 12 maj 2009 - 13:36

Komentarz do artykułu: Jak oblicza się wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy

#2 Guest_ire

Guest_ire
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 13:36

W Zus lublin nie zalicza sie lat nieskladkowych do renty wrecz przeciwnie lekarz przyznal mi rente a nie wyplacono mi calosci poniwaz pracowalam umowa o dziel pozatym zabrano mi rente po 5 latach i nikt nie slucha praw ze sa wyszczegolnione schorzenia na ktore niema prawa odebrac ale pani glowny orzecznik stwierdzila ze musi zniesc umowe o dzielo zabrala rente a firme zmusila do oplacenia skladek ale sąd przyznal 3 mc na oplate skladek i bioroąc to pod uwage zus zamiast z decyzij komisij lekarskiej zaplacil z decyzij dla firmy do tej pory nie moge sie pozbierac tone w dlugach niepracuje od 6 lat od zabrania renty

#3 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 18:11

skoro wysokosc renty rodzinnej stanowi odpowiedni procent wskazany w art.73 ust.1 ustawy o FUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, ktora przysługiwałaby zmarłemu,wysokość tego świadczenia należałoby naliczać stosownie do rent wypadkowych, dlaczego odzz. ZUS nie przestrzega przepisów prawa?

#4 Guest_Przyszly rencista

Guest_Przyszly rencista
  • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 09:44

Czy trzeba samemu wskazac z jakich okresow ma byc obliczona renata czy ZUS samodzielnie wybierze "najlepsze" zarobki z poszczegolnych lat ?
Moj staz pracy wynosi 31 lat, mam 49 lat( mezczyzna )

#5 Guest_J.F

Guest_J.F
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 15:09

Mam orzeczenie o całkowitej niezdolności do 30.04.2010.Jestem po operacji serca ,niestety mój stan zdrowia sie pogarsza.Mam skończone 60 lat i ponad 40 letni staż pracy. W jakim terminie muszę złozyć dokumenty do ZUS, na Komisę lekarską i jeszcze jedno pytanie - Czy ZUS obliczy mi rentę z nową kwotą bazową.

#6 Guest_margama

Guest_margama
  • Goście

Napisano 24 październik 2009 - 03:51

A jeżeli ktoś jest na rencie od 1988r jakie jest wyruwnanie tej renty.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2010 - 23:29

Czy trzeba samemu wskazac z jakich okresow ma byc obliczona renata czy ZUS samodzielnie wybierze "najlepsze" zarobki z poszczegolnych lat ?
Moj staz pracy wynosi 31 lat, mam 49 lat( mezczyzna )

#8 Guest_Mason

Guest_Mason
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 23:55

Przydałyby się jakieś przykładowe wyliczenia do tego artykułu, a najlepiej kalkulator obliczający wysokość renty na podstawie wprowadzonych danych...

#9 Guest_ANDRZEJ

Guest_ANDRZEJ
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 14:54

SZKODA ,ŻE NIE MA KALKULATORA OBLICZAJĄCEGO RENTY , NA PODSTAWIE WPROWADZONYCH DANYCH ...

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 18:00

własnie ...szkoda że nie ma kalkulatora,
57 lat zycia
36,5 roku pracy

#11 Guest_bydlak

Guest_bydlak
  • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 19:51

Jestem pracownikiem UKS i za cholerę nie rozumie tych przepisów Może studia to za mało.

#12 Guest_ob ostatniej kat

Guest_ob ostatniej kat
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:51

to mikstura te naliczanie

#13 Guest_Słaby

Guest_Słaby
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 12:34

... jak wydymać człowieka to ich zadanie lub chleb powszedni.

#14 Guest_taki_tam

Guest_taki_tam
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2015 - 18:46

chyba pójdę dalej pracować (...)

#15 Guest_zp

Guest_zp
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 17:52

A jak ma sobie policzyć rentę osoba która choruje od 14stego roku życia i nigdy już nie będzie zdolna do pracy ????? Ma wyżyć za te 600zl jalomuzny który dają bo niestety jej winą jest ze zachorowała i nie zdążyła pracować ...

#16 Guest_W.

Guest_W.
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:27

Kobieta jak chce mieć dobre życie to musi znaleźć faceta co ma kasę i się jego trzymać. Facet musi zostać złodziejem i cwaniakiem bo uczciwie to zdechnie przed 60tką

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:44

c

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych