Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnych warunkach

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672380 postów

Napisano 11 maj 2009 - 20:44

Komentarz do artykułu: Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnych warunkach

#2 Guest_most

Guest_most
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 20:44

W połowie maja 2009r kończę 60 lat.Do chwili obecnej pracuję Mam przepracowane i udokumentowane 43 lata pracy ,w tym 25 lat w warunkach szczególnych.Nie należałem do otwartych funduszy.ZUS w Toruniu nie przyjmuje odemnie wniosku o przejście na emeryturę i stawia wymóg iż aby złożyć wniosek o emeryturę muszę najpierw rozwiązać stosunek pracy z obecnym pracodawcą u którego jestem obecnie zatrudniony a następnie złożyć wniosek o emeryturę.Proszę o udzielenie mi informacji czy przechodząc na emeryturę muszę wypowiedzieć pracę obecnemu pracodawcy i dopiero będę miał możliwość złożenia wniosku w ZUSie na emeryturę.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 22:18

wniosek o emeryture nie ma nic wspolnego z rozwiazaniem stosunku pracy.mozna go zlozyc jak sa ku temu warunki i nadal pracowac.

#4 Guest_Most

Guest_Most
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 15:11

Wracam z ZUSu.Nadal To samo.Urodzeni po 1 stycznia 1949 roku spełniający warunki nie mniej niż 15 lat pracy w warunkach szczególnych oraz 25 lat pracy przed złożeniem wniosku o przyznanie emerytury muszą rozwiązać stosunek pracy z pracodawcą i dostarczyć do dokumentów Swiadectwo pracy z zakładu w którym pracowałem.Ten wymóg nie dotyczy pracowników odchodzących na emeryturę i nadal pracujących urodzonych w roku 1948.Polska jest krajem samych absurdów.Moja mózgownica nie może tego pojąć.Mogę w chwili obecnej złożyć wniosek o emeryturę lecz zostanie odrzucony z uwagi na to iż mój stosunek pracy nie ustał i po zwolnieniu się z pracy muszę ponownie złożyć taki sam wniosek.

#5 Guest_most

Guest_most
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 15:22

Już 3 tydzień mojej walki z ZUSem oraz rozmową z szefową do spraw emerytur i rent otwierającą przede mną uczone księgi z której jednoznacznie wynika iż ludzie z rocznika 1949 chcąc złożyć wniosek o emeryturę przed złożeniem wniosku muszą się najpierw zwolnić i dostarczyć wraz z wnioskiem Swiadectwo pracy z zakładu w którym poprzednio pracowali.Proszę uczonuch w pismach o pomoc w tym zakresie.

#6 Guest_kierowca

Guest_kierowca
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:40

mam pytanie
mam 59 lat przepracowanych 41lat wtym w latach 1988 do 2008 pracowałem w warunkach szczegulnych jako kierowca autobusowy w komunikacji miejskiej

czy mam szanse na przejscie na wczesniejszą emeryture tj. w w wieku 60 lat.
z gury dziekuje za informacje

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 14:05

Oczywiście, że trzeba rozwiązać stosunek pracy, wynika to wprost z przepisów.

#8 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 28 luty 2011 - 17:35

mam 55lat i przepracowalam 35lat w czy moge ubiegac sie o emeryture wczesniejsza

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 19:42

mam pytanie
mam 59 lat przepracowanych 41lat wtym w latach 1988 do 2008 pracowałem w warunkach szczegulnych jako kierowca autobusowy w komunikacji miejskiej

czy mam szanse na przejscie na wczesniejszą emeryture tj. w w wieku 60 lat.
z gury dziekuje za informacje

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 19:45

mam 55lat i przepracowalam 35lat w czy moge ubiegac sie o emeryture wczesniejsza

#11 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 24 listopad 2020 - 12:01

Witam Do Pani Katarzyny Wiśniewskiej . Mam obecnie 56 lat pracę zacząłem jako młodociany pracownik w 1980 roku . Sześć lat przepracowałem jako mechanik samochodowy . Od 1986 roku do 1996 pracowałem jako kierowca karetki pogotowia W 1996 zmieniłem zakład pracy i pracuję do obecnej chwili jako kierowca - motorniczy w komunikacji miejskiej . Czyli uzbierało mi się jednym ciągiem 40 lat pracy ( pełnych składkowych lat ) .Chciałbym dowiedzieć się czy mogę już przejść na emeryturę i to jaką ( pomostową ) czy zwykłą normalną . Czy dalej będę musiał jeszcze zaginać do tyrki żeby uzyskać wiek 60 lat . Pozdrawiam . Jeżeli można poprosił bym o odpowiedz tu albo na pocztę rsha88@o2.pl

#12 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Witam Do Pani Katarzyny Wiśniewskiej . Mam obecnie 56 lat pracę zacząłem jako młodociany pracownik w 1980 roku . Sześć lat przepracowałem jako mechanik samochodowy . Od 1986 roku do 1996 pracowałem jako kierowca karetki pogotowia W 1996 zmieniłem zakład pracy i pracuję do obecnej chwili jako kierowca - motorniczy w komunikacji miejskiej . Czyli uzbierało mi się jednym ciągiem 40 lat pracy ( pełnych składkowych lat ) .Chciałbym dowiedzieć się czy mogę już przejść na emeryturę i to jaką ( pomostową ) czy zwykłą normalną . Czy dalej będę musiał jeszcze zaginać do tyrki żeby uzyskać wiek 60 lat . Pozdrawiam . Jeżeli można poprosił bym o odpowiedz tu albo na pocztę rsha88@o2.pl

#13 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 listopad 2020 - 20:19

Wprawdzie nie jestem Katarzyną Wiśniewską, do której kierujesz pytanie, ale odpowiem na nie. Musisz pracować do ukończenia 60 roku życia, gdyż w takim wieku może przejść na emeryturę mężczyzna z powodu pracy w szczególnych warunkach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych