Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny a kiedy świadczenie pielęgnacyjne

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 11 maj 2009 - 15:56

Komentarz do artykułu: Kiedy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny a kiedy świadczenie pielęgnacyjne

#2 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 11 maj 2009 - 15:56

w tym kraju robi się wszystko,ale nie dla dzieci przebywających w rodzinie zastępczej.Znowu ktoś mądry wymyślił aby odebrać tym dzieciom zasiłek pielęgnacyjny! Pare lat temu też była taka decyzja,na szczęście mądrzy ludzie uchylili ten bzdurny przepis.Może i teraz ktoś pomyśli o dzieciach w rodzinie zastępczej i zamiast odbierać to może w końcu uchwali ustawe o pomocy rodzinom zastępczym i poprawi sytuację materialną tych dzieciaków.dość gadania o wielkich pieniądzach,które otrzymują rodziny ibogacą się ,Jeżeli ktoś zazdrości to niech sam zajmie się dzieciakami.Z raportów MOPS wynika /że rodzin zastępczych ubywa a nowe jakość się nie zawiązują.Pozdrawiam rodziny zastępcze TERESA

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2009 - 15:23

Jestem chora na raka-rok temu mialam usuniete obydwie piersi oraz wezly chlonne.ZUS przyznal mi rente okresowa na 3 lata.Lekarz orzecznik ZUS stwierdzil calkowita niezdolnosc do pracy.Ubiegalam sie o prawo do zasilku pielegnacyjnego, gdzie komisja orzekla umiarkowany stopien niepelnosprawnosc,tym samym nie przyzn

ano mi zasilku pielegnacyjnego.BARDZO DUZO MOWI SIE O PROFILAKTYCE LECZENIA RAKA PIERSI- NATOMIAST GDY DOTKNIE TO KONKRETNEJ OSOBY POZOSTAJE ONA CALKOWICIE SAMA.MALO,ZE JESTEM CHORA TO JESZCZE DURNE PRZEPISY ZUSowskie DOPROWADZAJA MNIE DO JESZCZE WIEKSZEJ DEPRESJI!!!CZUJE SIE CALKOWICIE BEZSILNA!

#4 Guest_sonia1

Guest_sonia1
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2009 - 23:42

jeżeli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności to jakim cudemodebrano pani zasiłek pielęgnacyjny to raczej niemożliwe

#5 Guest_lily11

Guest_lily11
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2009 - 16:36

Mam pytanie czy należy się zasiłek pielęgnacyjny na dziecko , które ma wadę wrodzoną pod postacią mięśniowego ubytku przegrody m-komorowej w tej chwili dziecko ma 10 lat i jest pod stałą opieką poradni specjalistycznej wad serca .
Dziękuję .

#6 Guest_eee

Guest_eee
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 20:34

Moja mama ma 73 lata. Od urodzenia utyka - zwichnięte biodro. Lewa noga jest krótsza o ok 10 cm. W roku 2008 uznano, że jet niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym, oraz że nie ma pewności, że niepełnosprawność powstała przed 16 rokiem życia. Tylko po to by nie mogła ubiegać się o zasiłek pielęgnacyjny Teraz w ogóle nie da rady chodzić- problemy reumatyczne i inne.
Nie uznano odwołania, gdyż rozpoznawał je ten sam lekarz, który decyzję wydał!!!!! Horror

#7 Guest_emilia10860

Guest_emilia10860
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 17:33

ja mam syna o znacznym uposledzeniu ruchowym,umyslowym, ktory przebyw w osrodku szkolno wychowawczym. zabieram go do domu w kazdy piatek o godz. 14 a zawoze w niedziele o godz.19 czy synowi naleza sie jakikolwiek swiadczenia,moze ktos jest w podobnej sytuacji i mi odpowie?

#8 Guest_jadzia

Guest_jadzia
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 22:58

czem niby dzieco niepelnosprawne jest tylko do 16 lat a 17 to co??dorpsly od 18 lat?

#9 Guest_ania_sb

Guest_ania_sb
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 11:55

Emilia w jakim wieku jest Twój syn? Ja mam podobnie uznany przez GEN zespół wad wrodzonych-otrzymuje pielęgnacyjne,syn ma stałą rehabilitacje.Ale to też niesprawiedliwe że np:dziecko ma astme chodzi z inchalatorkiem do noramlnej szkoły i też ma 153zł.Ile my rodzice musimy wydawać pieniędzy wiele innych wad,jeżdżenie do wielu specjalistów.I właśnie gdzie ta sprawiedliwość?????

#10 Guest_IRENA

Guest_IRENA
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 22:20

OPIEKUJE SIE MEZEM PO UDARZE -NIEDOWLAD PRAWOSTRONNY KTORY WYMAGA STALEJ OPIEKI.OTRZYMUJEMY 274,51+153 Z MOPSu.ZADNA INNA POMOC SIE NIE NALEZY-TAK TWIERDZI PRACOWNIK MOPSuMOZE KTOS DORADZI CO MI SIE NALEZY ,POZDRAWIAM

#11 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 13:46

Do ania-sb.
Po pierwsze moja droga inhalator pisze się przez samo h. Po drugie nie każde dziecko z astmą chodzi do szkoły z inhalatorem.
Moja córka ma 9 lat, opuszcza ponad 50%
godzin lekcyjnych. Dooskrzelowo w nebulizacji ma podawane 7 razy dziennie leki. Nie mierz innych według własnej oceny. Trochę pokory dla życia.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2010 - 21:12

jak to się stało iż zabrano Pani zasiłek pielęgnacyjny?

#13 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 00:07

witam wszyskich moj syn ma wade serca niedosłysza czasami inhalacje z nebulizatora wziewy podawane itd. niestety nic nam sie nie nalezy, co my mamy zrobic syn bedzie miał dalsze operacje. serduszka

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 09:41

witam wszyskich moj syn ma wade serca niedosłysza czasami inhalacje z nebulizatora wziewy podawane itd. niestety nic nam sie nie nalezy, co my mamy zrobic syn bedzie miał dalsze operacje. serduszka

wystąp o orzeczenie niepełnosprawności do Powiatowego Zespołu Lekarzy Orzeczników. Dokumenty przyjmują Ośrodki Pomocy Rodzinie(tzw.Opieka Społeczna)

#15 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 13:06

witam,moj syn ma wrodzone obustronne zwichniecie stawow biodrowych,przeszedl juz kilka operacji i to jeszcze nie koniec,a ma dopiero 6 lat.Od pierwszej operacji ktora mial majac 18miesiecy nalezalo mu sie świadczenie pielegnacyjne oraz zasiłek,w styczniu tego roku świadczenie mu odebrano poniewaz zaczol uczeszczac do przedszkola ito bylo powodem odebrania mu tego co nalezalo mu sie przez 5 lat,a stan zdrowia nie uległ poprawie co w tym przypadku mamy zrobić?

#16 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 20:54

Świadczenie odebrano z powodu pójścia do przedszkola? A może z powodu podjęcia przez Panią pracy?

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:00

Jestem chora na raka-rok temu mialam usuniete obydwie piersi oraz wezly chlonne.ZUS przyznal mi rente okresowa na 3 lata.Lekarz orzecznik ZUS stwierdzil calkowita niezdolnosc do pracy.Ubiegalam sie o prawo do zasilku pielegnacyjnego, gdzie komisja orzekla umiarkowany stopien niepelnosprawnosc,tym samym nie przyzn

ano mi zasilku pielegnacyjnego.BARDZO DUZO MOWI SIE O PROFILAKTYCE LECZENIA RAKA PIERSI- NATOMIAST GDY DOTKNIE TO KONKRETNEJ OSOBY POZOSTAJE ONA CALKOWICIE SAMA.MALO,ZE JESTEM CHORA TO JESZCZE DURNE PRZEPISY ZUSowskie DOPROWADZAJA MNIE DO JESZCZE WIEKSZEJ DEPRESJI!!!CZUJE SIE CALKOWICIE BEZSILNA!

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:01

jestem chora na raka piersi biorę hemię zy mi się należy zasiłęk pielęgnacyjny ?

#19 Guest_Gosc96

Guest_Gosc96
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 20:55

A jeżeli moje dziecko ma 1.5 miesięcy i wykryto u niego astmę i musze ciągle mu podawać leki i lezec w szpitalu z nim i przez to nie mogę pracować czy mi się coś należy pielęgnacyjne? ??

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 09:56

A jeżeli moje dziecko ma 1.5 miesięcy i wykryto u niego astmę i musze ciągle mu podawać leki i lezec w szpitalu z nim i przez to nie mogę pracować czy mi się coś należy pielęgnacyjne? ??

Jeśli zwolnisz się z pracy, to otrzymasz świadczenie pielęgnacyjne, pod warunkiem, że dziecko nie jest zdolne do samodzielnego życia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych