Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy roszczenia się przedawniają

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671197 postów

Napisano 10 maj 2009 - 22:49

Komentarz do artykułu: Kiedy roszczenia się przedawniają

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 22:49

raty leasingowe nie sa swiadczeniem okresowym tylko jednorazowym - decyduje fakt, ze cala kwota swiadczenia (z tytulu wszystkich rat) jest z gory znana, a nie to, ze placi sie np. co miesiac!!!!

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 00:58

Kwestia ta w kontekście przedawnienia roszczeń o zapłatę rat leasingowych ma znaczenie zazwyczaj wyłącznie teoretyczne. Skoro leasingodawcą jest podmiot zawierający umowę leasingu w ramach działalności gospodarczej to to i tak zgodnie z art. 118 k.c. in fine to okres przedawnienia tych roszczeń wynosi i tak 3 lata.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2009 - 00:04

pobrane nieprawnie rekopensata z tytułu niepodwyższenia płac w swerze budrzetowe Dz. U, z 2000 r . Kwotę pobrano w 2003 r .Kiedy następuje przedawnienie zwrotu pobranej rekompensaty.

#5 Guest_legeo pl

Guest_legeo pl
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 12:51

Tu jest ujednolicony Kodeks Cywilny - http://www.legeo.pl/.../16/93/#art:117 wszystkie przepisy o przedawnieniu

#6 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 23:51

Jak wygląda temat z przedawnieniem reklamacji?
Chodzi o uznaną przez Sklep reklamację, gdzie sprzedawca potwierdza zwrot gotówki, a kupujący nie jest w stanie przez okres powiedzmy 2 lat owej gotówki odebrać.

#7 Guest_ailin

Guest_ailin
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 19:23

Dostałam od windykatora 2 wezwania do zapłaty nie spłaconych pożyczek z 2005r.Wiem że trzeba wnieść do Sądu o Przedawnienie Długu,ale problem polega na tym ze dłużnik nie jest informowany kiedy i gdzie takie sprawy się odbywają [sprawy są zaoczne] dłużnik dowiaduje się gdy przychodzi pisemko od komornika o zajęciu np.ręnty.Moje pytanie:kiedy co robić aby uznano za dług przedawniony.Dziękuje

#8 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 21:11

5lutego 2001roku zapadl wyrok o podzial majatku.mialam splacic bylego meza.nie zrobilam tego ,bo nie wiedzialam gdzie mam wysylac pieniadze dlatego,ze byl osoba bezdomna.teraz po 13stu latach domaga sie odemnie splaty wraz z odsetkami calego zaleglego dlugu.sad zaproponowal mi zawrzec ugode lub od nowa ma byc proces o podzial majatku ,czy ma do tego prawoo.ja wnioslam do sadu pismo odnosnie przedawnienia.na spotkaniu pojednawczym odnioslam wrazenie ,ze sad nawet nie czytal tego,bo nie znal podstawowych szczegulow tego pisma.

#9 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 14:54

Jak wygląda termin przedawnienia w związku z odzyskaniem odszkodowania od gminy z powodu zajęcia mojej nieruchomości, za którą nie otrzymałam ekwiwalentu. Chcę dochodzić swoich praw ale minęło już ponad 10 lat. Czy mam jakiekolwiek szanse ????

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 17:59

Kupiłem telefon na targujemy_pl są nagrania prezydenta dużego miasta z 2006r gdzie ten defrauduje środki. Czy sprawa się przedawniłą?

#11 Guest_Ben 32

Guest_Ben 32
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:31

Dziś otrzymałem wezwanie do zapłaty za Poradnik zdrowia wysłany w 2000r,Czy sprawa uległa przedawnieniu?Nie pamiętam abym taką przesyłkę otrzymał.

#12 Guest_bogdan 67

Guest_bogdan 67
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 15:01

Ja takze otrzymalem wezwanie do zaplaty za atlas zwierzat wyslany w 2001r. czy sprawa ulega przedawnieniu? Nie pamietam o takim zkupi!

#13 Guest_Jakubow

Guest_Jakubow
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:59

Nie do końca wyjaśniliście Państwo czynność podniesienia zarzutu przedawnienia roszczenia (termin, w jakim można złożyć pismem procesowym zastrzeżenie o upływie czasu do skutecznego egzekwowania danego rodzaju roszczenia i tym o uchyleniu się od zaspokojenia wierzycielowi długu. A, jak z tym jest - w dowolnym momencie proces można złożyć pismo procesowe o uchyleniu się od obowiązku pokrycia straty swemu wierzycielowi.

#14 Guest_samsung2

Guest_samsung2
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 23:13

pożyczka na portalu społecznościowym z osoba fizyczna , jest umowa jest potwierdzenie i potwierdzenie przelewu, termin oddania np 16 lipiec2016 kiedy przedawni sie roszczenie ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy