Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić gdy pracodawca wręcza wypowiedzenie

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671287 postów

Napisano 10 maj 2009 - 09:37

Komentarz do artykułu: Co zrobić gdy pracodawca wręcza wypowiedzenie?

#2 Guest_mucha1947

Guest_mucha1947
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 09:37

Grupowe zwolnienia:Pracownik otrzymał 3 miesięczne wypowiedzenie warunków pracy i płacy z przyczyn ekonomicznych,leżących po stronie pracodawcy,przyjmuje je,jest w okresie ochronnym do roku 2012.Korzystać będzie z dodatku wyrównawczego.Ma zawieszone świadczenie emerytalne i ma zamiar odwiesić to świadczenie,by otrzymywać i wynagrodzenie do czasu uzyskania powszechnego wieku emerytalnego i świadczenie w ograniczonym zakresie.Czy po odwieszeniu świadczenia może stracić przywilej ochrony przedemerytalnej i być zwolniony z pracy.

#3 Guest_grazyna

Guest_grazyna
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 14:49

do muchy
okres ochronny juz nie istnieje w przypadku naliczonego i zawieszonego swiadczenia/on dla zakladu pracy juz jest emerytem mimo,ze em. nie pobiera/

#4 Guest_niedzielowy

Guest_niedzielowy
  • Goście

Napisano 27 maj 2009 - 19:55

ja 2 tygodnie temu "wygrałem" z byłym pracodawca za bezprawne zwolnienie z pracy, tj. za zachętą sądu poszliśmy na ugodę w której mój ex zobowiązał się mi wpłacić na konto 1 000 zł zadośćuczynienia. minęło 2 tygodnie i kasy na koncie nie mam. ex twierdzi że nie otrzymał pisma z sądu i dlatego nie wpłacił mi tych pieniędzy.
z jakich rozwiązań mogę skorzystać aby go zmusić do wypłaty?? złożyć wniosek w sądzie o cokolwiek?? :/

#5 Guest_boni14

Guest_boni14
  • Goście

Napisano 28 maj 2009 - 10:45

Może faktycznie nie dostał nakazu sądowego, radzę poczekać zanim zaczniesz go poganiać, zawsze mozna sprawdzić w sądzie czy decyzja juz wyszła, sądy to biurokracja, niestety

#6 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 11:23

Cytat z powyższego artykułu: "Pracownik, wnosząc pozew w tej sprawie, nie musi się martwić o koszty. Jest on zwolniony od kosztów sądowych." - Czy aby na pewno? Art. 263 k.p. mówiący o tym, że postępowanie w sprawach o roszczenia pracownika ze stosunku pracy jest wolne od opłat sądowych został uchylony jeszcze w 2005r i do dzisiaj nie przywrócony.

#7 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 11 listopad 2009 - 21:45

Byłam na zwolnienie lekarskim od 14 -go 10-09r.do 31-10-09r.od 1go listopada byłam w pracy normalnie w dniu 06-11-09r.pośrednik szefowej wręczył mi wypowiedzenie z dniem 16-10-09r.2 tyg.do końca mojego chorobowego a ja nadal pracuje Czy jest to zgodne z prawem?co mam zrobić?a nadmieniam że jestem na okresie próbnym 3 miesiecznym,a na zwolnieniu byłam z powodu śmierci mi bardzo bliskiej osoby.

#8 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 14 listopad 2009 - 08:48

co zrobic w sytuacji, kiedy chce wrocic do pracy po urlopie macierzynskim ale juz podczas urlopu wypoczynkowego, ktory odbywam po macierzynskim, dowiedzialam sie,ze pracodawca chce mnie po powrocie zwolnić???Tylko dlatego,ze osoba, ktora mnie zastepowala podczas mojej nieobecnosci spowdowanej macierzynskim walczy o moje stanowisko....

#9 Guest_Anka_

Guest_Anka_
  • Goście

Napisano 14 listopad 2009 - 10:48

http://edgp.gazetapr...d=56464&start=1

#10 Guest_monika88

Guest_monika88
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 18:55

a ja mam pytanie czy jak pracuję już 4 lata w jednej firmie na umowę na czas określony to w momencie kiedy dostaję dwutygodniowe wypowiedzenie należą mi się jakieś dni na poszukiwanie pracy????

#11 Guest_Anka_

Guest_Anka_
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 19:49

tak.. 2dni sie naleza

#12 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 20:27

Mam problem z kierwnikiem w firmie. Pewnego dnia poszedlem na zwolnienie L4 kierwnik oskarzyl mnie ze nie bylem chory tylko wypity co bylo krzywdzace dla mnie zglosilem sprawe do szefa firmy ktory obiecal rozmowe po moim powrocie z L4. Pracuje juz 2 tygodnie i do takiej rozmowy nie doszlo i chyba nie dojdzie bo kierownik ma duze uznanie u szefa. W tym czasie kierownik wytlumaczyl mi jak "zalatwia" sie takie spory w tej firmie nie chdzi sie na skarge do szefa a wychdzi sie na "solo" czyli kto przegra fizycznie nie mial racji. Po kolejnej wzyce u szefa odnosnie rozmowy uslyszalem ze sie odbedzie ale do tej pry jej nie ma. nastepnym krokiem kierownika zeby utrudnic mi zycie jest codzienne branie mnie na alkmat oraz sprawdzanie moich rzeczy wmomencie opuszczania zakladu. Oczywiscie sprawdzany jestem tylko ja. Boje sie wypowiedzenia umowy o prace jakie mam szanse obronienia sie przed wypowedzeniem umowy jakie mam szanse udowodnienia mobbingu na mojej osbie przez kierownika ??? Bardzo prosze o podpowiedz z gory dziekuje (manie-k@wp.pl)

#13 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 17:48

a ja zastanawiam się jak po otrzymaniu wypowiedzenia przez pracodawcę na okres 3 miesięcy skrócić ten okres do 2 tygodni tym bardziej że w umowie o pracę mam właśnie taki okres wypowiedzenia zaznaczony.bardzo mi na tym zależy a przez własną głupotę podpisałem to 3-miesięczne wypowiedzenie.dopiero potem przyszło olśnienie że mam inną pracę od zaraz a muszę teraz siedzieć 3 miesiące...pomóżcie może można to jakoś skrócić

#14 Guest_gonzo

Guest_gonzo
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 16:10

Witam!!!
Mam pewien problem.
Czy wypowiedzenie o pracę można wręczyć pracownikowi w każdy dzień miesiąca czy tylko pod koniec miesiąca.
Proszę o pomoc.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 14:02

kolega dostał wymówienie bez podania przyczyny przez pracodawce . co wy nato

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2010 - 23:21

Witam!!!
Mam pewien problem.
Czy wypowiedzenie o pracę można wręczyć pracownikowi w każdy dzień miesiąca czy tylko pod koniec miesiąca.
Proszę o pomoc.

#17 Guest_bbbb

Guest_bbbb
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:35

moja znajoma tez otrzymała wypowiedzenie bez przyczyny.

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2012 - 00:02

kolega dostał wymówienie bez podania przyczyny przez pracodawce . co wy nato

obowiązek podania przyczyny WYPOWIEDZENIA dotyczy tylko umów o pracę zawartych na czas nie określony.
Powód rozwiązania należy również podać w przypadku rozwiązania umowy o pracę BEZ WYPOWIEDZENIA.

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2012 - 23:14

Wypowiedzenie można wręczyć w każdym momencie, jednakże bieg wypowiedzenia zaczyna się od pierwszego dnia następnego miesiąca. Z tego powodu praktykowane jest wręczanie wypowiedzenia w ostatni dzień miesiąca bieżącego.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2012 - 21:39

Tragiczny art

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych