Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych

50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:15

Od 25 marca 2015 r do 30 września 2016 pracowałam w firmie,zostałam zwolniona. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Czy będzie przysługiwać mi zasilek dla bezrobotnych? . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak.

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:15

Od 25 marca 2015 r do 30 września 2016 pracowałam w firmie,zostałam zwolniona. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Czy będzie przysługiwać mi zasilek dla bezrobotnych? . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak.

#43 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:56

Witam. Jeżeli pracowałam do końca grudnia a puzniej rozpoczęłam po kilku dniach Nową prace ale tylko przepracowalam miesiąc czasu to czy należy mi się kuroniowka

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2017 - 12:34

Witam. Jeżeli pracowałam do końca grudnia a puzniej rozpoczęłam po kilku dniach Nową prace ale tylko przepracowalam miesiąc czasu to czy należy mi się kuroniowka

To zależy ile miesięcy w sumie przepracowałaś w ciągu ostatniego półtora roku i w jaki sposób zostałaś zwolniona i jak wysokie wynagrodzenie otrzymywałaś.. Czytaj artykuł na pierwszej stronie tego wątku, a także wpisy w tym wątku, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

#45 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 10:31

czy po macierzyńskim z opieki społecznej tzw Kosiniakowym należy się kuroniówka

#46 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 12:31

Nie, pobieranie tego świadczenia nie uprawnia do zasiłku dla bezrobotnych.

#47 Guest_Bolek

Guest_Bolek
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 16:44

UWAGA: Zmiana pracy w Polsce podlega karze zawieszenia należnego zasiłku dla bezrobotnych i skrócenia okresu wypłacania należnego świadczenia. Pewnie Trybunał Konstytucyjny uznał takie działanie za zgodne z art.65 Konstytucji RP. O take Polske walczyłem.

#48 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:06

A czy jeżeli jestem zatrudniona jako bezrobotna, ale zacznę staż z umową (ale sama sobie za ten staż place to co wtedy? ) Nie pobieram wynagrodzenia za staż, czy mam obowiązek zgłosić to do urzędu pracy?

#49 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 08:01

Jeżeli wypowiem umowę, to zasiłek będzie przysługiwał po 90 dniach. Czy w takim wypadku będę go pobierał przez rok czy krócej?

#50 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:39

Jeżeli wypowiem umowę, to zasiłek będzie przysługiwał po 90 dniach. Czy w takim wypadku będę go pobierał przez rok czy krócej?

Przez 3 miesiące.

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 15:43

w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron nastąpiło z powodu zmiany miejsca zamieszkania lub pracownik rozwiązał umowę o pracę w z winy pracownika; Powinno być-- lub pracodawca rozwiązał umowę o pracę z winy pracownika

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych