Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych

50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671138 postów

Napisano 05 maj 2009 - 12:52

Komentarz do artykułu: Kto nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych

#2 Guest_Borowa

Guest_Borowa
  • Goście

Napisano 05 maj 2009 - 12:52

Odnosnie punktu 3 "w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem" to wczoraj zadzwonilem do WUPu i pani mi powiedziala ze ten przepis juz nie istnieje.

#3 Guest_makemyworld

Guest_makemyworld
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 17:24

jeśli zarejestrowałam się w urzędzie pracy i przyznano mi zasiłek na który musiałam czekać miesiąc i w ciągu tego miesiąca wyrejestrowano Mnie z urzędu i straciłam status bezrobotnego gdyż odmówiłam pójścia na staż bo miałam na wychowaniu 10 miesięczną córeczkę to czy gdybym znów się zarejestrowała to przyznają mi ten zasiłek czy jak to jest

#4 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 20:47

Nie rozumiem dlaczego traci prawo do zasiłku ktoś kto się nie zarejestruje w ciągu 6 m-cy? Przecież w tym czasie mógł szukać pracy na własną rękę. "zwykły obywatel" nie siedzi w przepisach i może o tym nie wiedzieć.Ja osobiście liczyłam od dnia zakończenia stosunku pracy a nie uwzględniłam urlopu bezpłatnego,który został mi doliczony i w związku z czym nie mam prawa do zasiłku. Bez urlopu bezpłatnego ten okres mijałby mi 30 czerwca. Czy jest szansa na odwołanie się od takiej decyzji PUP i uzyskanie prawa do zasiłku?

#5 Guest_fsol

Guest_fsol
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 14:48

trzeba było iść na staż jako opiekunka do dziecka oczywiście swojego, płacił by urząd dziecko miałoby opiekę, podobno to cieżka praca na cały etat. A oni chcą żebyś brał staż za 400 zł i zatrudnił opiekunke za 1000 hehe, a reszte wytrzepał z rękawa.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2009 - 23:13

bylem na zasilku i podjolem prace a teraz chce zrezygnowac z danej pracy a w zwolnieniu bede mial ze zwolnilem sie z mojej winy to czy bedzie mi przyslugiwal zasilek dla bezrobotnych ipo jakim czasiue

#7 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 11:57

jeśli rozwiążesz sam umowę, albo za porozumieniem stron, to zasiłek(jeśli masz do niego prawo-czyli odpowiedni staż, zarobki) będzie przysługiwał, ale dopiero po 90 dniach od zarejestrowania

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 10:52

witam! czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych jeśli po liceum nie mogę znaleść pracy? jeszcze się nie rejestrowałam w urzędzie pracy i zastanawiam się czy rejestrować się czy szukać pracy samemu?

#9 Guest_ilona

Guest_ilona
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 15:03

szukaj pracy bo nikt Ci nie da nic za darmo ,a tym bardziej urząd.a podrugie nie ma czegoś takiego jak zasiłek po ukończeniu szkoły

#10 Guest_Ramzes

Guest_Ramzes
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 19:52

A jak jest z zasiłkiem dla bezrobotnych jeżeli wjeżdżam za granicę na 3 tygodnie ( turystycznie) i muszę się wyrejestrować.
Po powrocie będę się rejestrował ponownie.
Po jakim czasie go otrzymam i na jaki okres czasu jeżeli obecnie mam przyznany na 12 miesięcy.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 13:19

Obecnie pracuję 1,5 roku na czas określony do grudnia 2009, jednak dostałam propozycję pracy w innej firmie tzw. pracę tymczasową, długo terminową, podpisywaną co miesiąc. Z obecnej firmy musiałabym zwolnić się sama, za porozumieniem stron lub wypowiedzeniem. Mam pytanie : Jeśli zatrudnię się w tej nowej firmie i po 2-3 miesiącach nie podpiszą ze mną nowej umowy, to czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych i po jakim czasie ?

#12 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2009 - 16:12

dla Ramzesalink:
http://zasilki.wiesz...zrobotnych.html

do gościa:
Zasiłekdla bezrobotnych przysługuje osobie bezrobotnej:

* po upływie 90dni od dnia zarejestrowania się w urzędzie pracy, jeśli w okresie 6miesięcy przed zarejestrowaniem osoba rozwiązała stosunek pracy lubstosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron,
* po upływie 180 dni od dnia zarejestrowania w urzędzie pracy, jeśli wokresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem spowodowała rozwiązanie zeswojej winy stosunku pracy lub stosunku służbowego bez wypowiedzenia,
* po upływie okresu, za który otrzymała ekwiwalent, odprawę lubodszkodowanie, jeśli otrzymała świadczenie w postaci jednorazowegoekwiwalentu za urlop górniczy, jednorazowej odprawy socjalnej,zasiłkowej, pieniężnej po zasiłku socjalnym, jednorazowej odprawywarunkowej lub odprawy pieniężnej bezwarunkowej,
* po upływieokresu, za który otrzymała ekwiwalent, odprawę lub odszkodowanie, jeśliotrzymała odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia umowy opracę.

a więc wszystko zależy o tego, jak Twoje sprawy potoczą sięw czasie...

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 13:47

czy otrzymam zasiłek dla bezrobotnych jeśli przerwałam staż po 3 miesiącach (miał być pół roku)poniewż znalazłam sobie lepszą pracę ,dwa tygodnie tę pracę straciłam nie ze swej winy. Czy dostanę zasiłek?

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 13:53

Czy pryzsługuje zasiłek dla bezrobotnych i od jakiego czasu od zarejestrowania się w PUP jeśli przerwałam staż ponieważ znalazłam sobie inną - lepszą pracę . Obecnie straciłam tę pracę - nie przedłużono mi umowy - nie była to moja wina powiedziano mi że KRYZYS. Proszę o odpowiedź.Kama

#15 Guest_gg.gg.150

Guest_gg.gg.150
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2009 - 18:03

cy zasilek dla bezrobotnych przysluguje osobie zwolnionej dyscyplinarnie

#16 Guest_jerzy

Guest_jerzy
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2010 - 16:13

Czy Przysluguje mi zasiłek dla Bezrobotnych jeśli pracowałem w Holandii ,, ale od Czerwca nie pracuje już,

#17 Guest_Pysia

Guest_Pysia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 01:50

"Jeżeli natomiast bezrobotny otrzymał jakiekolwiek odszkodowanie czy ekwiwalent, zasiłek należy się po upływie okresu za który zostało wypłacone takie odszkodowanie lub ekwiwalent"
Dostałam 100 zł za urlop w styczniu a umowę rozwiązałam za porozumieniem stron- więc od kiedy i czy w ogóle należy mi się zasiłek dla bezrobotnych???
Proszę o szybką odpowiedź! !PILNE! !PILNE!

#18 Guest_Pysia

Guest_Pysia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 01:53

Przepracowałam 20 miesięcy!

#19 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 23 maj 2010 - 11:47

Czekałam 90 dni na otrzymanie zasiłku...Pani w urzędzie poinformowała mnie, że zasiłek będzie mi się należał tylko przez 3 miesiące....Jakie przepisy o tym mówią????

#20 Guest_mateo86

Guest_mateo86
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 00:35

Przepracowałem w jednej firmie 5 lat z czego ostatni rok miałem umowe na 3/4 etatu a poprzednie 4 lata na cały etat. Czy przysługuje mi się zasiłek? Poproszę o odpowiedź to ważne!!.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych