Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mam prawo do emerytury po rencie

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671843 postów

Napisano 01 maj 2009 - 18:49

Komentarz do artykułu: Czy mam prawo do emerytury po rencie

#2 Guest_J.F

Guest_J.F
  • Goście

Napisano 01 maj 2009 - 18:49

W maju kończę 60 lat , mam 40 letni staż pracy(w jednej firmie)i od roku całkowitą niezdolność do pracy. Czy mogę wystąpić do ZUS o emeryturę?

#3 Guest_cece

Guest_cece
  • Goście

Napisano 01 maj 2009 - 22:14

a jestes kobieta?

#4 Guest_J.F

Guest_J.F
  • Goście

Napisano 02 maj 2009 - 16:59

Jestem mężczyzną, wiem że, kobiety w wieku 60 lat ustawowo mogą przejść na emeryturę, ale co w przypadku takim jak mój.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 19:47

o emeryture tak ! a twoim przypadku.

#6 Guest_J.F

Guest_J.F
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 22:32

Informacja dzisiaj z ZUS, 60 letni mężczyzna po 40 latach pracy, z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy nie otrzyma wcześniejszej emerytury, do osiągnięcia 65 lat życia, będzie wzywany do ZUS na komisje lekarskie.Może ktoś może wytłumaczyć ten paradoks, a tak na marginesie, to kolega urodzony w grudnie 1948r, ze stażem pracy 35 lat ale zdrowy - cieszy się już EMERYTURĄ!!!! POMOCY, bo chyba zwariuję!!!

#7 Guest_ryś 1949

Guest_ryś 1949
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 23:50

We wrześniu będę miał 60kę,mam przepracowanych 43lata w tym 42 składkowych i 1rok nieskładkowych.Po 28 latach wróciłem z Czech i mam co na pewno nie chciałem.Nie będę pisał jak to mają w Czechach ale gwarantuję,że tam emeryt lub rencista na pewno tych problemów co u nas niema.Ja mam przepracowanych również ponad 18lat jako kierowca na autobusach i sam.ciężarowych ponad 3,5T.Obecnie jestem na rencie(częściowej)ale jak tu nie pracować?"pan każe sługa musi" To nie ważne,że jesteś za te lata wyciśnięty jak cytryna i po bajpasach, operacji kręgosłupa,pozrywane mięśnie itd.Może ktoś z pomysłodawców mi pomoże odpowiedzieć czy będę mógł w tej 60tce iść na tą moją emeryturę(wcześniejszą ? ale jak oczekiwaną). R.W.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2011 - 16:10

Witam 31maja kończę 60lat obecnie jestem na rencie od 1997r rentę mam przyznaną do isiągnięcia wieku emerytalnego tj. do końca maja tego roku pracuję na 1/8 etatu moje pytanie:czy muszę sama złożyć wniosek o emeryturę nie zwalniając się z pracy-czy złożyć wniosek i się zwolnić?czy dostanę emeryturę automatycznie po osiągnięciu wieku emerytalnego.Byłam w ZUSie to w jednym okienku powiedziano,że powinnam się zwolnić i sama złożyć wniosek a w drugim powiedziano,że nie muszę się zwalniać i składać wniosku bo dostanę emeryturę z tak zwanego automatu.Nie wiem co mam robić dwie różne odpowiedzi a boję się,że renta się skończy a emerytury mogę nie dostać.Proszę o poradę.Bardzo dziękuję.

#9 Guest_Ewa Karaś

Guest_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:08

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje rencistom zamiast ich świadczenia rentowego emeryturę, czyli emeryturę z urzędu. Rencista nie musi w tym celu składać żadnego wniosku Emeryturę przyznaje się z urzędu zamiast pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy osobie, która osiągnęła wiek 65 lat dla mężczyzn.Od dnia przyznania emerytury z urzędu nie przysługuje prawo do renty.

#10 Guest_mal 59

Guest_mal 59
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 11:56

Witam serdecznie w tym roku w pazdzierniku koncze 60 lat a od 199 lat jestem na rencie inwalidzkiej niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji i nie wiem czy otrzymam emeryture

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy