Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego należy przeprowadzić postępowanie spadkowe


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 671849 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:05Komentarz do artykułu: Dlaczego należy przeprowadzić postępowanie spadkowe

#2 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
 • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:05

A czy ktoś może wie czym skutkuje nie stawienie się na sprawę spadkową? Nie myślę tu o grzywnie za niestawiennictwo lecz o ewentualne skutki związane z przekazaniem spadku.

#3 Guest_garion

Guest_garion
 • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 11:59

Ewentualne niestawiennictwo może być problemem... jeśli w rodzinie jest jakiś konflikt i wniosek np. ... rozmija się z rzeczywistością ;).

Co do zasady niestawiennictwo nie tamuje w tym przypadku biegu postępowania - jeśli jesteś wymieniona we wniosku, a w zapewnieniu spadkowym nikt nie będzie tego kwestionował - nie musisz się martwić o wynik postępowania.

#4 Guest_Magda

Guest_Magda
 • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 21:08

Witam mam pytanie moja mama zmarla 4 grudnia 2010 roku nie zostawiajac zadnego testamentu... moj tata nie zyje juz od ponad 12 lat zsostalam sama z siostra, mam pytanie bo jeszcze nie zlozylysmy sprawy spadkowej a pol roku minelo jakie poniesiemy konsekwencje... i jakie dokumenty musze zlozyc do sadu zeby zalozys sprawe spadkowa i ile to kosztuje..? dziekuje z gory za odpowiedz.

#5 Guest_Magda

Guest_Magda
 • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 21:09

4 grudnia 2009 roku przepraszam za pomyłkę.

#6 Guest_on

Guest_on
 • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 09:10

http://spadki.wieszj...poznieniem.html

#7 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 18 luty 2011 - 20:18

Witam. Mam pytanie , ponieważ mój tata zmarł 2 lata temu. Ja i cała rodzina odrzucilismy spadek przed notariuszem. a teraz dostałam wezwanie z sądu że bank wnosi o ustalenie spadkobierców i mam się zgłosić. Co mam robić? Czy te nasze odrzucenia nie wystarczają?

#8 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
 • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 08:51

chyba już nieaktualny materiał...

#9 Guest_Margot

Guest_Margot
 • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 07:30

Witam serdecznie.Mam pytanie.Moja mama zmarła 5 lat temu Ja nie byłam w olsce podczas jej śmierci,ani na pogrzebie mamy.Mama mieszkała u siostry na którą przepisała gospodarstwo rolne.Ja spadku nie zdążyłam odrzucić.Teraz przyszło pismo z sądu,że bank uruchomił procedurę kredytu zaległago.Ja muszę się stawić w sądzie,co teraz mogę zrobić po 5 latach?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 10:57

Witam serdecznie.Mam pytanie.Moja mama zmarła 5 lat temu Ja nie byłam w olsce podczas jej śmierci,ani na pogrzebie mamy.Mama mieszkała u siostry na którą przepisała gospodarstwo rolne.Ja spadku nie zdążyłam odrzucić.Teraz przyszło pismo z sądu,że bank uruchomił procedurę kredytu zaległago.Ja muszę się stawić w sądzie,co teraz mogę zrobić po 5 latach?

Stawić się w sądzie, w celu wyjaśnienia sprawy i ustalenie, czy oprócz siostry także Ty jesteś spadkobierczynią. Jeśli jesteś, nie ma znaczenia, że minęło 5 lat, dług będziesz musiała spłacić.#11 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
 • Goście

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:17

Mój mąż zmarł w lutym br. Naszym jedynym majątkiem jest mieszkanie własnościowe, w którym nadal mieszkam; nie jest obciążone żadnymi długami a synowie są zgodni, że po mojej śmierci sprzedadzą mieszkanie i podzielą się solidarnie gotówką. Czy musimy przeprowadzać sprawę w sądzie o nabyciu spadku skoro po mojej śmierci znowu trzeba będzie stwierdzać nabycie spadku po mnie, czy zmarły mąż może nadal figurować jako współwłaściciel w księdze wieczystej?

#12 Guest_alsa

Guest_alsa
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2019 - 12:19

Po mojej babci zostało poł hektara pola. Babcia zmarła 20 lat temu. Kuzyn chce zrobic postepowanie po niej by z tymi gruntami cos zrobic (do tej pory sprawa nieuregulowana). babcia miała 7 dzieci w tym moj ojciec, który zmarł miesiąc temu. Moi rodzice za zycia podzielili majatek na mnie i na brata, wiec bysmy nie potrzebowali juz nic robic w temacie dziedziczenia. ale kuzyn upiera sie ze musze zrobic postepowanie spadkowe po ojcu, bo bedzie ono potrzebne do uregulowania spraw po babci.Jak to wygląda?

#13 Guest_alsa

Guest_alsa
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2019 - 12:23

c.d. czy w postepowaniu po babci mozna wskazac mnie i brata, jako osoby uprawnione po zmarłym i sad w jednej sparwie stwierdza ten fakt?:

#14 Guest_Roman

Guest_Roman
 • Goście

Napisano 02 sierpień 2019 - 09:24

Mam zmarła a figurowała w dowodzie rejestracyjnym. Jak zmienić to w dowodzie rej..?

#15 Guest_bpopek.wszp@gmail.com

Guest_bpopek.wszp@gmail.com
 • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 13:10

> Wiadomość: > Dzień dobry > czy uzyskałabym na maila informację w nurtującym mnie temacie, otóż > dowód rejestracyjny na samochód jest na mnie i moją mamę (mama umarła ok. 11 lat temu), ojciec ponownie się ożenił, a jeszcze mam siostrę. > Więc czy to dobrze rozumiem podział auta > z całości: > 1/2 na mnie > 1/2 na trzy dzielone: > na mnie, ojca i siostrę > nie robiono z punktu widzenia prawa nic (utrudniony kontakt - siostra mieszka za granicą, ojciec w odległym drugim krańcu Polski) aby formalnie rozwiązać podział. Jak wyjść z trudnej sytuacji, czy teraz przy wszelkich czynnościach prawnych wystarczyło by posiadanie potwierdzonego przez notariusza pełnomocnictwa od ojca i siostry do rozporządzania autem? > Czy potrzebne jest przeprowadzenie pełnego postępowania spadkowego. Jakie koszty. > z góry dziękuję za odpowiedź. > Barbara PopekDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy