Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego należy przeprowadzić postępowanie spadkowe

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671554 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:05

Komentarz do artykułu: Dlaczego należy przeprowadzić postępowanie spadkowe

#2 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:05

A czy ktoś może wie czym skutkuje nie stawienie się na sprawę spadkową? Nie myślę tu o grzywnie za niestawiennictwo lecz o ewentualne skutki związane z przekazaniem spadku.

#3 Guest_garion

Guest_garion
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 11:59

Ewentualne niestawiennictwo może być problemem... jeśli w rodzinie jest jakiś konflikt i wniosek np. ... rozmija się z rzeczywistością ;).

Co do zasady niestawiennictwo nie tamuje w tym przypadku biegu postępowania - jeśli jesteś wymieniona we wniosku, a w zapewnieniu spadkowym nikt nie będzie tego kwestionował - nie musisz się martwić o wynik postępowania.

#4 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 21:08

Witam mam pytanie moja mama zmarla 4 grudnia 2010 roku nie zostawiajac zadnego testamentu... moj tata nie zyje juz od ponad 12 lat zsostalam sama z siostra, mam pytanie bo jeszcze nie zlozylysmy sprawy spadkowej a pol roku minelo jakie poniesiemy konsekwencje... i jakie dokumenty musze zlozyc do sadu zeby zalozys sprawe spadkowa i ile to kosztuje..? dziekuje z gory za odpowiedz.

#5 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 21:09

4 grudnia 2009 roku przepraszam za pomyłkę.

#6 Guest_on

Guest_on
  • Goście

Napisano 21 maj 2010 - 09:10

http://spadki.wieszj...poznieniem.html

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2011 - 20:18

Witam. Mam pytanie , ponieważ mój tata zmarł 2 lata temu. Ja i cała rodzina odrzucilismy spadek przed notariuszem. a teraz dostałam wezwanie z sądu że bank wnosi o ustalenie spadkobierców i mam się zgłosić. Co mam robić? Czy te nasze odrzucenia nie wystarczają?

#8 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 08:51

chyba już nieaktualny materiał...

#9 Guest_Margot

Guest_Margot
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 07:30

Witam serdecznie.Mam pytanie.Moja mama zmarła 5 lat temu Ja nie byłam w olsce podczas jej śmierci,ani na pogrzebie mamy.Mama mieszkała u siostry na którą przepisała gospodarstwo rolne.Ja spadku nie zdążyłam odrzucić.Teraz przyszło pismo z sądu,że bank uruchomił procedurę kredytu zaległago.Ja muszę się stawić w sądzie,co teraz mogę zrobić po 5 latach?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 10:57

Witam serdecznie.Mam pytanie.Moja mama zmarła 5 lat temu Ja nie byłam w olsce podczas jej śmierci,ani na pogrzebie mamy.Mama mieszkała u siostry na którą przepisała gospodarstwo rolne.Ja spadku nie zdążyłam odrzucić.Teraz przyszło pismo z sądu,że bank uruchomił procedurę kredytu zaległago.Ja muszę się stawić w sądzie,co teraz mogę zrobić po 5 latach?

Stawić się w sądzie, w celu wyjaśnienia sprawy i ustalenie, czy oprócz siostry także Ty jesteś spadkobierczynią. Jeśli jesteś, nie ma znaczenia, że minęło 5 lat, dług będziesz musiała spłacić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych