Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracodawca może wypowiedzieć pracownikowi umowę w trybie natychmiastowym

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 14:29

Komentarz do artykułu: Kiedy pracodawca może wypowiedzieć pracownikowi umowę w trybie natychmiastowym?

#2 Guest_akachna

Guest_akachna
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 14:29

Zastanawiam się czy można zwolnić bez zachowania okresu wypowiedzenia "pracującego" emeryta, który wykorzystał 182 dni zasiłku chorobowego, otrzymał zdolność do pracy od lekarza profilaktyki zawodowej, po czym wykorzystał 3 dni urlopu na żądanie i zapowiedział że będzie "chorował", tym razem na inną chorobę prawdopodobnie kolejne 182 dni.Proszę o pomoć w tej kwestii !!!.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 21:01

nie mozna!..teraz zwolnic bo niby za co? ze zapowiedzial to nie znaczy ze bedzie a i tak sie nie dowiesz jaka to choroba bo to tajemnica lekarska

#4 Guest_Krystyna Kwapisz

Guest_Krystyna Kwapisz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2009 - 23:24

Nie można. Jaka została podana podstawa zwolnienia?

#5 Guest_damian trzyna

Guest_damian trzyna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:00

lol, hahahahah

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:29

Ja zostałam zwolniona bez wypowiedzenia od razu po 182 dniach zwolnienia, lekarz medycyny pracy nie dopuścił mnie do pracy na moim stanowisku, czy tak można, pracowałam na czas nieokreślony 5 lat

#7 Guest_Pati

Guest_Pati
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2012 - 13:18

Witam, czy w wypowiedzeniu umowy o prac€ na czas okreslony (7 m-cy) musi byc podany powod? Chodzi tu o likwidacje zakladu. Sytuacja wyglada tak, ze 1 stycznia zawarto ze mna umowe a dzisiaj (po 13 dniach) dostalam wypowiedzenie bez napisanego powodu, a wiem ze jest to istotne, jesli chce sie potem otrzymywac zasilek. Z gory dziekuje za informacje:)

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:06

Jeżeli w umowie o pracę zawarto zapis o możliwości rozwiązania za dwutygodniowym wypowiedzeniem, to pracodawca może wypowiedzieć taką umowę i nie ma obowiązku podania przyczyny wypowiedzenia, przyczynę podaje się tylko

Kp Art. 30.

§4. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy.

Ad. wypowiedzenia
Kp Art. 33.
Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

#9 Guest_alex

Guest_alex
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 18:52

witam, dzis zwolniono moją kolezankę z pracy:( niestety kierownik nie podał przyczyny a w dodatku zrobił to w ciągu minuty, a przecież nie popełniła przestępstwa nawet! Czy to jest zgodne z prawem? czy można zwrócić się z tym do sądy pracy?

#10 Guest_Górnik

Guest_Górnik
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:22

Chciałem się dowiedzieć czyj mogę być zwolniony z kopalni natychmiastowo, kiedy przyznano mi od lutego emeryturę,z osiągnięcia wieku emerytalnego(50lat) przepracowałem na tej kopalni 27lat.( mam okres ochronny)chciałem jeszcze dorobić do września bo mam jubilata 30lat.Proszę o odpowiedz czyj mogą mnie tak potraktować.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:43

Chciałem się dowiedzieć czyj mogę być zwolniony z kopalni natychmiastowo, kiedy przyznano mi od lutego emeryturę,z osiągnięcia wieku emerytalnego(50lat) przepracowałem na tej kopalni 27lat.( mam okres ochronny)chciałem jeszcze dorobić do września bo mam jubilata 30lat.Proszę o odpowiedz czyj mogą mnie tak potraktować.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:43

#13 Guest_kot19625

Guest_kot19625
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:51

#14 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2013 - 21:18

Czy moge byc zwolniona z pracy. Mam umowe na czas okresolony i dostałam dzis zwolnienie z pracy z data 9.04.2013 bez podania przyczyny. Umowe miałam do końca grudnia

#15 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 18:04

Mąż miał miesięczne zwolnienie lekarskie i pracodawca przez znajomego najpierw groził ze zwolni, a przed końcem zwolnienia lekarskiego zakomunikował ze ma wypowiedzenie juz uszykowane. Jest to zgodne z kodeksem pracy?? Wcześniej było wszystko ok, w pracy.

#16 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 13:26

Pracodawca oznajmił mi ,że to jest mój ostatni dzień w pracy bez podania przyczyny .Czy mógł tak postąpić. Umowa mi jeszcze nie wygasła .Jak powinien się ze mną rozliczyć ??? Czy zrobił to zgodnie z prawem ?

#17 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 22 luty 2014 - 00:19

Pracodawca oznajmił mi że za nieetyczne prowadzenie się poza zakładem pracy jestem zwolniona, dał do wyboru zwolnienie za porozumieniem stron lub dyscyplinarka. Przestraszyłam się i wybrała za porozumieniem stron , jak ochłonęłam czując się niewinną chce je zamienić na dyscyplinarkę z uzasadnieniem. Czy jest taka możliwość? Urszula

#18 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 22 luty 2014 - 01:14

teraz to troszke późno ale próbowac zawsze mozna

pomoc prawnika znajdziesz tu:

www.twojeporady.pl

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 06:25

Ja i wogole wszyscy pracownicy dostalismy swiadectea pracy wypisane dnia 10 11 2017 doreczone wdniu 13 11 2017 popoludniu i w tym dniu nie majac wypowiedzen odeslano wszystkich do domu . Rozwiazanie umoey o prace nez wypowiedzenia z winy pracodawcy to kpina oglosili upadlosc a gdzie syndyk?my z tym swiadectwem nic nie zrobimy i codalej pracowalam w tej firmie 5 lata brak mi slow mam 59 lat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych