Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można odmówić skaładania zeznań

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 11:16

Komentarz do artykułu: Kiedy można odmówić składania zeznań?

#2 Guest_oskarzony

Guest_oskarzony
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 11:16

mam pytanie. jestem oskarzony o skladanie falszywych zeznan. byla juz rozmowa z prokuratorem , pozniej z jakimis psychologami w koncu doczekalem sie sprawy ( nie wiem cemu kaza mi na nia przyjsc) prokurator pytal sie czy bede zeznawal a ja powiedzialem ze nie wiec moja obecnosc w sadzie nic nie wnosi. moje pytanie brzmi : czy moge odmowic skladania zeznan w sadzie ? a jezeli nie to co mi grozi jak nic nie bede mowil?

#3 Guest_Canito

Guest_Canito
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 13:22

Jeżeli przedstawiono Panu zarzuty o składanie fałszywych zeznań i występuje Pan w sprawie w charakterze podejrzanego a nie świadka, może Pan odmówić składania wyjaśnień. Natomiast jako świadek może Pan odmówić wyłącznie odpowiedzi na paytania, które mogą Pana narazić na odpowiedzialność karną.

#4 Guest_Also

Guest_Also
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 11:07

Mam pytanie dostalam wezwanie na sprawe jako swiadek. oskarzony jest moj wujek to bylo pare miesiecy temu. teraz w lipcu mam zeznawac co moge zrobic zeby nie zeznawac strasznie sie stresuje i jestem w ciazy a w lipcu bede juz w zaawansowanej ciazy i boje sie o swoje zdrowie. mam jakies prawo zeby jako rodzina bo to brat mojego taty nie zeznawac albo chociaz zeznawac jako swiadek anonimowy? jak tak to jak to zalatwic prosze o pomoc.

#5 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 11:47

Witam. Czy jeśli oskarżony jest ojcem mojego dziecka mogę odmówić składnia zeznań ?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 13:12

Witam.mam sprawe czy jak ojcieć jest oskarżony a ja nie mam ślubu czy moja kokubina może odmówić zeznań

#7 Guest_M..

Guest_M..
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 21:44

Witam. Mam pytanie,może ktoś będzie znał na nie odpowiedz... Jeśli oskarżony jest Moim siostrzeńcem to czy mam prawo odmówić składania zeznań ?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 19:06

Czy szwagierka oskarżonego tj żona brata może odmówić składania zeznań w postępowaniu karnym ?

#9 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:37

Jeśli kuzyn jest oskarżony a ja zeznawalam na policji to czy mogę odmówić zeznań w sadzie?

#10 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2020 - 23:41

Mam pytanie czy mojego męża siostra mnie podała za świadka na policję to mogę odmówić zeznania

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 12:09

Mam pytanie czy mojego męża siostra mnie podała za świadka na policję to mogę odmówić zeznania

Możesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych