Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672255 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 14:24

Komentarz do artykułu: Dorabianie na świadczeniu przedemerytalnym

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 14:24

Dałem się oszukać i spłacałem 1210 zł. Wszystkich znajomych namawiam na pracę na "czarno".Pracuję z rencistami po10-15 latach pracy, śmieli się ze mnie[żem głupi],ja mam 40lat pracy i nie mogę tyle dorobić co oni.[CYRK POLSKI]

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 17:43

To jest skandal ograniczają nam możliwości dorobienia do zasiłków,emerytur o oni2 miesiące posłem i ile bierze a odprawy jakie,to taki burdel tylko u nas.ZBULWERSOWANA

#4 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2009 - 17:45

Dajcie ludziom zarobić,nie ograniczajcie zarobków

#5 Guest_pepe

Guest_pepe
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:35

Nigdy nie piszą netto czy brutto a to jest bardzo ważne.

#6 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2009 - 12:01

To skandal że osoba która ma zasiłek przedemerytalny może pracować i mieć działalność!!! Dlaego ZUS musi pożyczać na swoje wypłaty.

#7 Guest_kolejarz

Guest_kolejarz
  • Goście

Napisano 06 luty 2010 - 16:44

Skandalem jest to, że osoba chora pobierająca rentę może pracować, czyli chory a pracuje. Natomiast przedemerytalny wyrzucony z roboty przez restrukturyzację musi przymierać głodem szczególnie jak ma chorą żonę na utrzymaniu. Przecież rzeczywiste koszty dojazdu do pracy zabierają to co można dorobić. Kto jest taki głupi i te przepisy trzyma? W jakim celu.

#8 Guest_zasiłki przedemerytalne

Guest_zasiłki przedemerytalne
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 13:04

Obiecali nam wolność po 1989r a doszło do tego,że wprowadzone przepisy ograniczają ludzi wyrzuconych z pracy ,aby przymierali głodem ,powinna być wolność w dorabianiu,jeżeli swoje wypracował to niech dorabia ile chce bez ograniczeń.Rencista jeżeli praca nie ma wpływu na jego schorzenie ,emeryt jak ma siłę na pracę.

#9 Guest_gogus

Guest_gogus
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 20:32

po 4o latach odprowadzanych skladek na zus 54ozl srodek europy 21 wiek stworca to widzi bedzie kiedys to samo co na haiti jakie to smutne

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2010 - 10:31

A ja po 25 latach pracy[ mam 58 lat]otrzymuje 600 zl swiadczenia ,czy nie jest to skandal!!!!!!!

#11 Guest_irena

Guest_irena
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2010 - 14:49

ja po38 latach pracy mam 700 zł świadczeń a emerytury miała bym 1320 tylko za póżno się urodziłam bo w 1954 roku

#12 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 20:40

to jest dla mnie paranoja ,dlaczego jest ograniczenie dorobienia sobie do swiadczenia z tych pieniedzy idzie zdechnąc,jesli ktoś mnie chce zatrudnic to czemu nie może,prawdziwa emerytura jest o niebo wieksza

#13 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2010 - 12:16

Chore prawo.Po 37 latach pracy mam świadczenie przedemerytalne a mojej znajomej syn po 15 latach pracy w policji ma emeryturę.
On jest przed 40-ka a ja przed 60-tka.
Nam każe się pracować,aby mieć emeryturę/wiadomo ,że pracy dla 50 + nie ma i tak/,a nawet przekwalifikować na wykonywanie innej pracy a oni nie muszą.Jeśli nie chcą,nie mogą wykonywać tego zawodu to niech zostaną np.sprzedawcami,budowlańcami,spawaczami itp.
My musimy pracować a oni mogą sobie dorabiać.
Nam wiek 60/65 lat a oni 40/45 lat.
Przecież to nasze dzieci!!!!Oni mogą siedzieć na emeryturze w domu aby ich rodzice pracowali do śmierci.
Ale mamy sprawiedliwość w RP.
I później płaczą ,że ZUS nie ma pieniędzy .

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2010 - 00:09

To wyżyj kutasie z 700 pln

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2010 - 00:15

W tym państwie najlepiej kraśc cyganić i oszukiwać. Normalni ludzie nie maja tu czego szukać, bo zginom z biedy i nedzy, Głupi byłem że byłem uczciwy i uczciwości uczyłem swoje dzieci. Mam teraz 7 stów zasiłku przed emerytalnego po 40 latach pracy i wizję szarej i głodnej starości.Cwaniacy i oszuści natomiast maja wille , samochody , ale i zafajdane sumienie.
Wróć sprawiedliwości.

#16 Guest_bunia

Guest_bunia
  • Goście

Napisano 24 październik 2010 - 19:43

to jst tragedia .... tato po 40 latach pracy został zwolniony bo zlikwidowano jego zakład pracy gdzie pracował całe zycie.... teraz ma świadczenie marne grosze ;( i jak ma zyć - umierać najlepiej bo z tych 700 zł nie da sie żyć

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 16:07

u mojego taty podobna jest sytuacja.. przepracował 39lat 6m-cy i 20 dni, 35lat bez dnia przerwy za kierownicą,i dyrekcja zakładu z pełną świadomością o tym,że brakuję mu 5m-cy i 10 dni do jakiegokolwiek świadczenia zwolniła go bo mając 55 lat życia nie poszedł do dziennej szkoły medycznej aby pracować jako kierowca ratownik.Dzisiaj bezrobotny się kończy a pracy w naszym małym mieście nie ma dla takich jak on /wiek/.I nie ma jak umrzeć i nie ma jak żyć bo i mama ma 600 zł renty przy chorobie serca i krążenia.Każdy kto chce zatrudnić chce aby mieć rentę lub inne świadczenia...ale nikt nie pomoże go zdobyć.

#18 Guest_KAsia

Guest_KAsia
  • Goście

Napisano 12 maj 2011 - 11:10

To jest wszystko straszne..całe życie się dorabiać żeby potem na starość nie mieć za co żyć!!!!!!!!!!!!!! Apeluję do rządzących o to by mieli sumienie, by rządzili tak aby ludzie nie musieli głodować. Może i Wy politycy nie macie w swoim otoczeniu rodzin, które nie mają pieniedzy na leczenie chorego na raka dziecka albo w rodzinie kogoś, kto za 1000 zł. musi utrzymać 3 osobową rodzinę, która mieszka w drewnianym domu z przeciekającym dachem. Gdzie macie serca?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:12

Mój mąż pracuje w tym samym zakładzie 45 lat, ponieważ zakład nie odprowadzał składek a rząd uchwalił szkodliwe tylko do 1998roku , nie może odejść na emeryturę bo nie ma wieku, Nie ma też siły już pracować.Dlaczego rząd nic nie zrobi dla ludzi, którzy już swoje zrobili i mogą odpocząć, Dać młodym pracę.Lecz nasuwa się wniosek że chodzi o to by starsi nie doczekali emerytury i zmarli na stanowisku pracy. Młodzi nie maja co robić, nie ma dla nich pracy a starszych i schorowanych ludzi się wykorzystuje.Politycy myślą tylko o sobie.Wstyd że przyszło nam żyć w takim Państwie.

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:21

Jest możliwość przejścia na zasiłek przedemerytalny jeśli mężczyzna przepracuje 39 lat! Nie musi to być 40!!!!! Ale musi zostać spełniony taki warunek: Do końca roku poprzedzającego zwolnienie z pracy twojego taty musi mieć przepracowane 39 lat. Przykład: 15 kwietnia 2011 r. twój tata został zwolniony (upadłość firmy, likwidacja stanowiska pracy), ale do dnia 31 grudnia 2010 miał 39 lat przepracowanych to mu się należy zasiłek przedemerytalny!!!!!!!!!! Trzeba się o to dopominać, bo ZUS ci tego nie powie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych