Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile może trwać umowa zlecenia

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671342 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 17:47

Komentarz do artykułu: Ile może trwać umowa zlecenia?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 17:47

Tylko jak się zabrac za ten pozew i czy ta gra jest warta zachodu??

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 17:58

Ja własnie jestem w takiej sytuacji,pracuje już siedem miesiecy na umowe zlecenie.Oczywiście o zatrudnieniu na umowę o prace nie mam co czekac. Jestem ciąży,ale zleceniodawca nie opłacał składki chorobowej i oczywiście nikt mi się nie zapytał czy taką skladkę chce opłacac...dlatego teraz nie należy mi się nic.Zastanawiam sie czy pozew do sądu to jedyne wyjscie i czy to w ogóle ma rację bytu!?

#4 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2009 - 23:11

to nie jest kwestia długości wykonywania umowy, lecz okoliczności, w których wykonywana jest praca - a więc kwestii spełnienia przesłanek do nawiązania stosunku pracy,czyli wykonywania pracy pod kierownictwem w wyznaczonym miejscu, o określonych porach,czy zleceniodawca każe nam np. podpisywać listy obecności, wszystko zależy również od rodzaju, charakteru wykonywanych czynności, czy może są w firmie inne osoby, wykonujące tą sama prace na podst, umowy o pracę...
a z tym chorobowym.. no cóż, zawaliłaś... zazwyczaj nikt się tym nie interesuje na początku, ba ludzie nawet nie chcą opłacać chorobowego, bo wolą mieć więcej na rękę, a potem bida, jak choroba, albo ciąża...

#5 Guest_rzaton

Guest_rzaton
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 22:30

czy pracownik zatrudniony na umowe zlecenie może pracować w goczinach nadliczbowtch

#6 Guest_witii@poczta.onet.pl

Guest_witii@poczta.onet.pl
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 11:59

W jaki sposób i czy mogę zatrudnić żonę w mojej firmie .Nadmieniam ,że mamy rozdzielność majątkową .

#7 Guest_Abc

Guest_Abc
  • Goście

Napisano 11 październik 2009 - 17:50

jestem zatrudniony w firmie na umowie o zlecenie i pracodawca proponuje mi następne zlecenie o umowę na zlecenie czy pracodawca może mi wystawić taką następną umowę i na jaki okres pracy

#8 Guest_majka 106

Guest_majka 106
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 16:15

Mam pytanie ??? Mam podjąć pracę na umowę zlecenie . Będę pracować w sklepie , to znaczy w wyznaczonych godz od 9 do 17 . Do tego czasu pracowałam na podstawie umowy o pracę i sprawy związane z wizytą u lekarza były uregulowane . Nie mam pojęcia jak to jest z umową zlecenie , czy są odprowadzane składki przez pracodawcę , a jak nie to czy powinnam zarejestrować się w Urzędzie Pracy? Proszę o odpowiedź .

#9 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 16 październik 2009 - 10:51

majka, to oczywiste, że takie zatrudnienie, to nawiązanie stosunku pracy, taka podporządkowana praca w wyznaczonych czasie, miejscu powinna skutkować podpisaniem umowy o pracę, a nie zlecenia,
nie wiem co masz na myśli mówiąc o wizytach u lekarza, ale jeśli chodzi Ci o zasiłek chorobowy, to przy zleceniu możesz nabyć do niego prawo po 90 dniach, jeśli przystąpisz do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego

#10 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 12:39

nie ma racji bytu... ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne w przypadku umowy zlecenia... pracodawca zakłąda, ze pracownik o tym wie... takze nie masz podstaw, zeby skłądac pozew do śadu, niestety

#11 Guest_Gość...

Guest_Gość...
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 20:33

A co jeżeli pracownik pracuje w danej firmie na podstawie umowy zlecenia już 5 lat?... W umowie zlecenia prawie wszystko jest tak samo jak w umowie o pracę oprócz czasu wyznaczonego przez zleceniodawcę...Pracujemy mimo tego w godz. 6-14 codziennie.Wymagają od nas wszystkich czynności jakich wymagają od pracowników przyjętych na podstawie umowy o pracę mimo tego iż nie mamy tych czynności w umowie. Była kiedyś u nas kontrola z PIP-u, szukali 2 tygodnie czegoś, ale jakoś im się nie udało :( A nas jawnie wykorzystują. Ale niestety takie czasy nastały, że nie ma w naszym regionie pracy i pracodawcy właśnie to wykorzystują!!!.Naszym kosztem się bogacąc :(((

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 10:02

A co jeżeli pracownik pracuje w danej firmie na podstawie umowy zlecenia już 5 lat?... W umowie zlecenia prawie wszystko jest tak samo jak w umowie o pracę oprócz czasu wyznaczonego przez zleceniodawcę...Pracujemy mimo tego w godz. 6-14 codziennie.Wymagają od nas wszystkich czynności jakich wymagają od pracowników przyjętych na podstawie umowy o pracę mimo tego iż nie mamy tych czynności w umowie. Była kiedyś u nas kontrola z PIP-u, szukali 2 tygodnie czegoś, ale jakoś im się nie udało :( A nas jawnie wykorzystują. Ale niestety takie czasy nastały, że nie ma w naszym regionie pracy i pracodawcy właśnie to wykorzystują!!!.Naszym kosztem się bogacąc :(((

jeżeli zostaniesz zwolniony/na wystąp do sądu pracy o uznanie umowy zlecenia za stosunek pracy, otrzymasz ekwiwalent za urlop i jeszcze trochę kasy za okres wypowiedzenia. Tylko osoba wykonująca pracę występuje, nie zrobi tego ZUS ani inspektor pracy(chyba ze zwrócisz się o pomoc do PIP w reprezentowaniu przed sądem pracy)

#13 Guest_Gość...

Guest_Gość...
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 16:46

Dziękuję za pomoc :)

#14 Guest_matka

Guest_matka
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2015 - 12:08

Mój syn pracuje od 14 miesięcy jako barman na umowę zlecenie, umowa skonczyła sie 31 marca 2015. Ale w dalszym ciągu jest na grafiku jako pracownik, wykonuje swoje obowiązki, jednak do dania (12.04.2015) dzisiejszego nie ma umowy. Chodzi do kadr codziennie pyta i wciąż go zbywaja i każa przyjśc nastepnego dnia. Nie ukrywam, ze jest w rozpaczy bo zalezy mu na pracy, wykonuje swoje obowiązki wynikajace z grafiku ale umowy nie ma, co z tym zrobić ?

#15 Guest_Jana

Guest_Jana
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 06:51

Dzień dobry, proszę pomocy, idę do pracy, umówiłam z panią że od 06.02-12.02 Ale w umowie jest napisano że umowa na 12 miesiący I boję się, żeby nie było żadnych problemów (((

#16 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 694 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 02 luty 2017 - 07:54

Proszę zatem podpisywać umowę z warunkami, na które się Pani umawia

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#17 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 19:08

Mam pytanie, po co jest w Polsce organ, zwany Państwową Inspekcją Pracy? Jak ochroniarz może wykonywać umowę o dzieło, lub umowę zlecenie, jeżeli pracuje w konkretnym miejscu, bo chroni konkretny budynek, w konkretnym czasie, od... do..., ma stały grafik i szefa nad sobą? Wszystkie punkty wskazują na umowę o pracę, gdzie tu są przesłanki do zastosowania umowy śmieciowej? A PIP kontroluje i kontroluje i nie dostrzega nieprawidłowości. No bo tak jest wszędzie, bo takie są realia. To po co istnieje ten organ, dla samego istnienia? Kiedy wreszcie będzie ukrócone złodziejstwo na polskim rynku pracy, kiedy skończy się terror podmiotów, zarabiających na umęczonym narodzie, kiedy będzie normalnie?

#18 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:24

Zadajesz pytania retoryczne... :( Cóż poradzić?

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 04:14

Państwowa Inspekcja Pracy rzeczywiście powinna być zlikwidowana, siedzi w swoich biurach zamiast ruszyć na kontrolę do zakładów pracy. Mnóstwo osób zatrudnionych jest na czarno i to nie na stawkach ustawowych tylko o wiele mniejszych uposażeniach. Pracować muszą bo nie mają wybory, Po 60 roku życia nikt inny ich nie chce zatrudnić tylko firmy ochroniarskie. Przedsiębiorcy , którzy wynajmują takie firmy doskonale wiedzą ,że ochrona pracuje na czarno i nie muszą płacić stawek ustawowych. ZUS potrzebuje pieniędzy też powinien zająć się kontrolowaniem i tak samo Urząd Skarbowy powinien prześwietlić faktury. Chcą karać pracowników co pracują za marne grosze a nie tych co dorabiają się kosztem biednych ludzi.Państwo się szczyci ,że płace w budownictwie wzrosły a ludzie na budowach zatrudniani są na najniższych stawkach a resztę dostają pod stołem. W małych firmach jest tak samo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy