Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop bezpłatny

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671692 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 16:01

Komentarz do artykułu: Czym jest urlop bezpłatny

#2 Guest_adriana

Guest_adriana
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 16:01

Dzień dobryPisze Pani "Okres urlopu bezpłatnego udzielanego na pracę u innego pracodawcy wlicza się do okresu pracy u dotychczasowego pracodawcy".Właśnie złożyłam wniosek o urlop bezpłatny w celu wyjazdu za granicę, praca na umowę zlecenie. Czy w takim przypadku (um-zl) ten urlop wlicza się w czas pracy czy nie?Dziękuję za odpowiedź.

#3 Guest_j363

Guest_j363
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 19:41

czy pracodawca moze odmowic udzielenia urlopu bezplatnego
argumetujac to
cyt. ma pani jeszcze urlop platny
i dopuki go pani nie wykozysta nie ma pani prawa do urlopu bezplatnego
CZY TAK SYTUACJA JEST ZGOBNA Z PRAWEM ?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 10:56

Tak. Najpierw trzeba wykorzystać urlop płatny, a potem można wziąć bezpłatny.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 13:48

ja mam umowę na czas nie określony .pracodawca wysła mnie na urlop bezpłatny .co mam zrobić zgodzić się czy nie ponieważ nie mam pracy .

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 02:09

Wystąpiłam o urlop wypoczynkowy - odmowa ,więc zgłosiłam urlop bezpłatny,też otrzymałam odmowę.Pracodawca żąda ode mnie na piśmie , że pozostałe dwie osoby będą w tym czasie pracować.Czy to ja mam się martwić o zastępstwo?Czy nie powinno to leżeć w gestii pracodawcy?Jestem zatrudniona w budżetówce na czas nieokreślony.Jak tę sytuację odnieść do prawa?

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 15:48

Należy pamiętać że połową urlopu wypoczynkowego zarządza pracodawca i to od niego zależy kiedy on nam go udzieli, natomiast drugą połową pracownik i moze wziąc on urlop w dowolnym czasie.

#8 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 16:53

Niestety o zastępstwo musi się Pani zatroszczyć sama, szczególnie przyurlopie bezpłatnym. Oczywiście absurdem jest żądanie potwierdzeniaobecności pozostałych pracowników na piśmie.

Urlop bezpłatnyniestety zależy od pracodawcy, ale urlop wypoczynkowy jest uprawnieniempracownika i pracodawca nie może go odmówić. Tak oczywiście stanowiprawo, a rzeczywistość...

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2009 - 14:01

"Należy pamiętać że połową urlopu wypoczynkowego zarządza pracodawca i to od niego zależy kiedy on nam go udzieli, natomiast drugą połową pracownik i moze wziąc on urlop w dowolnym czasie."

BZDURA KOMPLETNA!!! :]

#10 Guest_interesant

Guest_interesant
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 12:01

Czy ktoś może udzielić mi informacji na temat urlopu bezpłatnego .Mąż był na własną prośbę (najpierw wykorzystując urlop wypoczynkowy) 81 dni na urlopie bezpłatnym, a jest zatrudniony na czas nieokreślony - czyli był przez 2,5 miesiąca na bezpłatnym urlopie. W ciągu roku przysługuje mu 26 dni urlopu, wykorzystał 9 dni czy za okres 2,5 miesiąca pobytu na u. bezpłatnym nalicza się tez urlop wypoczynkowy, czy też nie nabywa urlopu wypoczynkowego za ten czas?

#11 Guest_wyrolowany

Guest_wyrolowany
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2009 - 14:36

Co jeśli pracodawca sam wypisał wniosek o urlop bezpłatny bez poinformowania mnie o tym? Jestem na takim urlopie od marca br i dopiero niedawno sie o tym dowiedziałem? Czy mam ubezpieczenie zdrowotne?

#12 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 15:41

mam takie pytanie:mam zamiar złożyć podanie o roczny urlop bezpłatny w jednej pracy a w drugiej pracować na cały etat.Czy w tym podaniu muszę napisać o wyrażenie zgody na pracę czy nic nie pisać o drugiej pracy. dziękuję

#13 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2009 - 21:00

Czy pracownik musi wykorzystać urlop wypoczynkowy aby udzielić mu urlopu bezpłatnego ?Proszę o pomoc.

#14 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 20:10

Moje pytanie brzmi : ile razy pracownik może korzystać z urlopu bezpłatnego na czas wykonywania pracy u innego pracodawcy ( tzn. przez jak max. długi okres czasu )?
Dziękuję i pozdrawiam .

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2009 - 19:19

A co wtedy gdy pracownikowi są podsuwane wnioski o urlop bezpłatny i wszyscy pracownicy są wysyłani na taki urlop bo muszą

#16 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 20:34

Jestem na umowie na czs nieokreslony mam jeszcze urlop wypoczynkowy 4 dni,ale pracodawca twierdzi ze ja juz wykorzystalam do pazdziernika urlop i wysyla mnie na urlop bezplatny czy to jest zgodne z prawem kodeksu pracy, jak mozna by to zalatwic zeby pracy nie stracic

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 23:14

trudno radzic...kadry prowadza takie zestawienia

#18 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 13:48

jesli urlop bezpłatny nie wlicza się do stazu pracy to idac na emeryture lub rente musimy to odpracowac dlaczego pracodawcy podsuwaja wnioski do podpisania

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 14:52

czy pracodawca podpisując zgodę na urlop bezpłatny jednemu pracownikowi może nakazać zastępstwo drugiemu pracownikowi,czy to jest jakoś uregulowane przepisem?

#20 Guest_OSP Ostrówek pow. Węgrów

Guest_OSP Ostrówek pow. Węgrów
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 22:49

jakim prawem wstawili mi nn jeżeli wypisałem wniosek o urlop wypoczynkowy tyle że dopisałem na końcu że zostałem do tego zmuszony

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych