Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671163 postów

Napisano 30 marzec 2009 - 16:46

Komentarz do artykułu: Jak uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego

#2 Guest_Ragnarok

Guest_Ragnarok
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 16:46

Ile czasu po wypełnieniu podania czekamy na skrócony odpis aktu zgonu??????

#3 Guest_xyzpoland

Guest_xyzpoland
  • Goście

Napisano 21 listopad 2009 - 10:25

10 minut

#4 Guest_poland

Guest_poland
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2009 - 07:08

Ile się czeka na skrócony odpis aktu urodzenia?

#5 Guest_Renata Ostojska

Guest_Renata Ostojska
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2009 - 15:13

Witam,

to zalezy ile czasu zamie jego wypisanie. :) robi sie to od reki.

Pozdrawiam

#6 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 20:18

Witam
Chciała bym się dowiedzieć czy Urząd Stanu Cywilnego może przesłać akt małżeństwa na adres za mieszkania osoby składającej wniosek.

#7 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 20:18

Witam
Chciała bym się dowiedzieć czy Urząd Stanu Cywilnego może przesłać akt małżeństwa na adres za mieszkania osoby składającej wniosek.

#8 Guest__Góral_

Guest__Góral_
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 09:14

Musi Pani potwierdzić odbiór dokumentu i w związku z tym trzeba stawić się osobiście.

#9 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 18:43

a gdzie mozna kupic taki znaczek (22zl)

#10 Guest__Góral_

Guest__Góral_
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 22:40

Znaczek kupuje się na miejscu, w kasie Urzędzie Stanu Cywilnego.

#11 Guest_DSH

Guest_DSH
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2010 - 00:46

Witam!Potrzebuję akt zgonu członka Rodziny, niestety nie znam dokładnej daty śmierci, ani miejsca śmierci. Nie znam też miejsca pochówku. Osoba, która opiekowała się krewnym przed śmiercią ze zwykłej złośliwości nie chce podać mi tych informacji. W jaki sposób ustalić, w którym urzędzie złożyć prośbę o odpis aktu zgonu. Z góry dziękuję za odpowiedź!

#12 Guest_dffd

Guest_dffd
  • Goście

Napisano 02 październik 2011 - 15:00

Polskie urzedy zakladaja, ze nic nie musza robic, a rodzina robi wszystko. Oni przybijaja pieczatki i pobieraja oplaty - takie ustalenie jest bardzo trudne - najlepiej byloby napisac do wszystkich urzedow(nie placac znaczka), ewentualnie na komende Policji. Mozna takze sprobowac zasiegnac opinii adwokata i zalozyc sprawe takiej osobie, ktora utrudnia.

#13 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 16 listopad 2011 - 23:22

Dlaczego po śmierci mamy muszę przedstawiać w postępowaniu spadkowym swój skrócony akt urodzenia. Przecież mam dowód osobisty, a do jego wyrobienia musiałem przedstawić akt urodzenia. Dlaczego muszę przedstawiać skrócony akt urodzenia? Czy to chodzi o to, że urzędy pragną mieć dodatkowy pretekst do wyłudzenia 22 PLN?

#14 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2013 - 19:24

witam czy mozna przetzymywaz akt zgonu w domu nie uiszczajac go w urzedzie?

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2013 - 22:27

Do osoby która pyta jak zdobyć odpis aktu zgonu bez wiedzy, gdzie ta osoba zmarła i kiedy.. Mnie się udało. Znałem adres zmarłej osoby (ostatni adres zameldowania) i ewentualnie datę urodzenia, ale nie musowo. Poszedłem do swojego USC, poprosiłem Panią aby mi pomogła i pomogła. Zadzwoniła do tamtejszego USC z pytaniem kiedy, gdzie zmarła ta osoba i jaki jest numer aktu zgonu. I po sprawie. Spróbuj, być może Tobie również miła urzędniczka pomoże.. I okazało się że osoba zmarła bardzo daleko od swojego miejsca zameldowania, zamieszkania. I nigdy bym się nie dowiedział gdyby nie Pani Urzędniczka przemiła.

#16 Guest_malfoia

Guest_malfoia
  • Goście

Napisano 20 marzec 2014 - 18:10

chcę złożyć do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym ojcu - muszę dołączyć do tego wniosku (między innymi) odpis aktu małżeństwa. Czy muszę starać się o aktualny odpis, czy może to być ten, który otrzymałam w dniu zawarcia małżeństwa -23 lata temu?

#17 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 10:25

może być ten, który otrzymała Pani 23 lata temu.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:28

Czy w przypadku przyjęcia spadku wystarczy "skrócony odpis aktu urodzenia", czy trzeba mieć akt "zupełny" ?

#19 Guest_1+8=

Guest_1+8=
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:09

Odpisy ważne są trzy miesiące.

#20 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8154 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:27

Odpisy ważne są trzy miesiące.

Odpisy aktów stanu cywilnego nie mają określonych terminów ważności. Dokument jest ważny, o ile jest w dobrym stanie technicznym (czytelny) i zawiera aktualne dane.

W tych dokumentach przecież się nic nie zmienia - nie można mieć np.innej daty urodzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych