Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak złożyć pozew o rozwód

121 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:25

W każdej sprawie o rozwód lub o separację sąd zarządza przeprowadzenie dowodu z przesłuchania stron. Tak brzmi przepis art. 432 k.p.c.
W sprawach małżeńskich ma zastosowaniem przepis art. 302 k.p.c. - jeżeli z przyczyn natury faktycznej lub prawnej istnieje możliwość przesłuchania tylko jednej strony, sąd oceni, czy mimo to należy przesłuchać tę stronę, czy też dowód ten pominąć w zupełności.
Jak stwierdził Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 21 lipca 1958 r., 1 CR 337/57,OSPiKA 1959/7-8 poz. 202, jeżeli w sprawie rozwodowej powód wezwany na rozprawę nie stawi się, to zaniechanie przesłuchania powoda w trybie art. 311 k.p.c. (obecnie art. 302 paragraf 1 k.p.c.) sąd powinien uzależnić od uprzedniego wyjaśnienia, z jakich przyczyn nie stawił się on na rozprawę z tym, że zrezygnowanie z przeprowadzenia powyższego dowodu może nastąpić dopiero w razie ustalenia, iż niezastosowanie się do wezwania Sądu było wynikiem okoliczności zależnych od powoda lub że stawienie się jego na rozprawę natrafia na poważne przeszkody, nie dające się w niedługim czasie usunąć.
Podsumowując: teoretycznie istnieje taka możliwość, ale z uwagi na charakter sprawy, radziłbym zjawić się choćby jeden raz w sądzie na tzw. końcowe wysłuchanie.

Życzę powodzenia
Paweł
www.adwokat-stolarek.pl

www.adwokat-stolarek.pl

#82 Guest_nati

Guest_nati
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 00:59

Porady na forach nic nie dają. Każdy rozwód jest inny. Każda sprawa wygląda inaczej. Lepiej iść po poradę do fachowca, niż później narzekać i lamentować, że coś poszło nie tak. Oczywiście nie każdy prawnik do specjalista w rozwodach, poza tym nie każdy ma pojęcie o prawie i szanuje klienta...niestety taka jest rzeczywistość. Jeśli stwierdzimy, że prawnik nas zlewa to lepiej pójść do innego niż męczyć się. Ja właśnie tak zrobiłam. Mój pierwszy prawnik nie do końca mnie chyba rozumiał. Kolejny okazał się fantastyczny. Wszystko mi wytłumaczył, rozwiał moje wątpliwości. Mówił do mnie normalnie jak do zwykłego człowieka i nie używał jakich trudnych prawniczych niezrozumiałych dla mnie słów. Jeśli ktoś z Was jest z Warszawy i jest w trakcie rozwodu lub zdecydował się na złożenie pozwu to polecam Mecenasa Pawła Budrewicza. Złoty człowiek. Takie powinien być każdy prawnik.

#83 Guest_el

Guest_el
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 18:40

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego prawnika w sprawach rozwodowych z Bielska-Białej ?

#84 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:39

można złożyć w jednym pozwie o rozwód alimenty i ustanowienie miejsca pobytu dla małoletnich dzieci prz matce bądź ojcu.

#85 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 23:16

mam pytanie od ponad 2 lat w moim malzenstwie sie nie uklada nie mamy dzieci ale do taj pory co jakis czas dluzszy wracallismy do siebie i teraz chce to zakonczyc,ale problem jest taki ze mamy wspolny dom.dodam ze ja pracuje i on tez.czy odzyskam pieniadze ktore wlozylam w ten dom?

#86 Guest_adek

Guest_adek
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 17:03

Jeżeli jest to Wasz wspólny dom to połowa jest twoja.

#87 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:12

Witam gdzie mam isc, zeby zlozyc pozew o rozwod i alimenty dla dziecka 4,5 roku?

#88 Guest_racuje ale tylko jeden miesiac po

Guest_racuje ale tylko jeden miesiac po
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:17

Pracuje tylko jeden miesiac potem prawdopodobnie juz nie uzyskam umowy strace wynagrodzenie wiem iz mozna zadac od meza alimentow na siebie czy to jest mozliwe ?

#89 gość 2008

gość 2008

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 18:56

Witam mam problem nie wiem jak napisac o rozwód. Mój mąż od jakiegos czasu zneca się nademną fizycznie i psychicznie. Mamy dwoje synów niepelnoletnich.Proszę o pomoć.Mój mejl dorota-wysocka15@wp.pl

#90 Kasia88

Kasia88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:33

Pani Doroto, wniosek rozwodowy można napisać samemu, wystarczy poszukać w internecie gotowych wniosków i dostosować jeden z nich do swoich potrzeb. Dodatkowo w Pani sytuacji nie zwlekałabym... Niestety bardzo rzadko się zdarza aby osoba stosująca przemoc fizyczną i psychiczną w rodzinie potrafiła przemysleć swoje czyny i samemu wrócić na "normalną" ścieżkę życia. Miałam bardzo podobną sytuację ale udało mi się wyrwać z tego chorego małżeństwa...

Może Pani też skorzystać z rad prawnika lub adwokata, chcoiaż ja sama nie korzystałam to kontaktowałam się w sprawie porad z Panią Magdaleną Kramkowską, jeśli się przyda to jest tu kilka gotowych porad - http://adwokat-wrocl...kosztuje-rozwod

#91 Guest_ann

Guest_ann
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 12:22

Czy jeśli przez większość czasu trwania małżeństwa byłam na utrzymaniu męża, obecnie nie pracuję zawodowo i jestem na etapie szukania pracy, pomaga mi finansowo mama, dorabiam sobie "dorywczo", sąd nie będzie robił problemów z udzieleniem rozwodu? Dodam, że chcę wystąpić z wnioskiem o rozwód bez orzekania o winie. Cały czas mamy wspólny adres zamieszkania, ale od lat nic nas nie łączy, nie ma pożycia itp. Czy w takiej sytuacji powinnam powoływać świadków? Czy mogę zwrócić się o zwolnienie z kosztów sądowych?

#92 Guest_Martaa Pee

Guest_Martaa Pee
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 19:19

Witam. Moj chlopak chce sie rozwiesc z zona , nie sa ze soba 7lat juz z jej winy , ale malo wazne . Maja wspolne dziecko gdzie wychowuje matka jej. Tu sie nasuwaja pytania : Jak napisac ,ze dziecko jest w rodzinie zastepczej i moj placi 550 alimentow Bez orzekania o winie Co , jakie i ile papierow do sadu zaniesc. Skladalismy jyz ze 6 razy , zawsze cos brakuje , jak idziemy sie zapytac co i jak to odpowiadali nam , ze oni nie wiedza. prosze o pomocc, 5lat sie meczymyy. Odp na adres fedsgdf@wp.pl Dziekuje a przy okazji zdrowych .

#93 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 16:53

witam,chciałam zapytac jak napisac rozwod jesli moj obecny mąz prowadzi firme gdzie wspolnie mamy podpisane na nia kredyty ale firma jest tylko na niego on figuruje jako własciciel firma prosperuje dobrze jego mc dochody sa w granicach 100tys obrot ja natomiast nie chce z tej firmy nic nie chce tez ani zyskow ani strat jak mam sie zrzec na jego poczet iz nie chce zadnych korysci materialnych ani tez nie chce odpowiadac jesli firma osigłaby status np upadłoosci????

#94 Guest_kaia

Guest_kaia
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:05

Jak napisac wniosek rozwodowy gdy dzieci sa w rodzinie zastepczej

#95 Guest_Golab08

Guest_Golab08
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 16:57

Program TV!

Zerwałaś z chłopakiem, bo podejrzewasz, że Cię zdradził? Chcesz znać prawdę? Zgłoś się do jedynego programu, w którym będziesz mogła poznać prawdę! Podaj swoje imię i numer telefonu, rozmowa jest niezobowiązująca.

Kontakt: j.golebski@tvn.pl

#96 Guest_marta.l

Guest_marta.l
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 11:17

Miałam szczęście, bo trafiłam do znanego, warszawskiego specjalisty od spraw rozwodowych, Pawła Budrewicza. Miałam mocno rozchwianą psychikę po zdradzie męża. Pan mecenas jednak wykazał duże zrozumienie i przygotował mnie nie tylko formalnie, ale emocjonalnie, abym się nie bała starcia. Wszystkie moje twierdzenia udało się przekazać, tak jak chciałam. Bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało. Nawet największe sekrety poznał w zaufanej atmosferze.

#97 Guest_serrt

Guest_serrt
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2015 - 10:17

Dużą pomocą będzie kontakt z prawnikiem, który niekoniecznie dąży do sądowego rozwiązania sprawy. Takim kimś jest choćby Paweł Budrewicz. Poprowadził moje sprawy majątkowe polubownie, co naprawdę jest niesamowite, bo z moją byłą żoną trudno się było dogadać ;P

#98 Guest_kandydat

Guest_kandydat
  • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 20:50

Czyli jak ktos stracil prace to sie nawet jurwa rozwiesc nie moze ...bo skad ma wzias 6 stow?

#99 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 10:00

Czyli jak ktos stracil prace to sie nawet jurwa rozwiesc nie moze ...bo skad ma wzias 6 stow?

Poszukać nowej pracy.

#100 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 12:22

najlepiej sie nie żenić, w kazdym systemie za wszystko sie placi, dopiero po smierci mozna miec to w d*pie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy