Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak złożyć pozew o rozwód

120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671764 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 13:41

Komentarz do artykułu: Jak złożyć pozew o rozwód?

#2 Guest_gość 1

Guest_gość 1
  • Goście

Napisano 29 marzec 2009 - 13:41

Moje pytanie brzmi następująco. Pozew o rozwód musi być w dwóch egzemplarzach, ale czy akt małżeństwa i akt urodzenia dziecka do kopi pozwu musi być oryginał czy może być ksero?Chodzi jeszcze o alimenty. Czy wpływa na decyzję sądy o przyznaniu wysokości alimentów fakt, że mąż wynajął sobie drogie mieszkanie aby tylko jak najmniej placić?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 12:59

Czy pozew o rozwód składa się jednocześnie z pozwem o alimenty?

#4 Guest_MałMałecki

Guest_MałMałecki
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 19:29

Jestem po rozwodzie.Co powinienem zrobić aby otrzymać kopię orzeczenia Sądu ?

#5 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 20:41

8-lat temu wzielam slub w niemczech, gdzie musze wystapic o rozwod? czy moge w polsce?

#6 Guest_Specjalista od spraw małżeńskich

Guest_Specjalista od spraw małżeńskich
  • Goście

Napisano 07 październik 2010 - 23:20

Odpowiedzi na pytania:

2.Jeśli chce się otrzymać wyrok rozwodowy należy wystąpić do właściwego Sądu Okręgowego z wnioskiem o wydanie wyroku wraz z potwierdzeniem prawomocności. Taki wniosek należy opłacić - w tym wypadku 12,-zł ( 6,-zł za stronę orzeczenia + 6,-zł za tzw. potwierdzenie prawomocności ). Opłatę można wnieść także na konto sądu i dołaczyć dowód opłaty, co jest najprostrzym rozwiązaniem.

3.Zabezpieczenie interesów dziecka tj. zażadanie alimentów jest istotną kwestią , bo w jednej sprawie sąd orzeknie o rozwodzie i zasądzi alimenty.
Dlatego od tego jaką wysokość alimentów przyzna sąd zależy od profesjonalnego sporządzenia pozwu rozwodowego i odpowiednio udowodnienia swoich racji.

www.damianpadjas.pl
damia@poczta.onet.pl

#7 Guest_terenia_24

Guest_terenia_24
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 23:59

jestem na urlopie wychowawczym i moje dochody wynosza 468zl chce zlozyc pozew o rozwod ale nie stac mnie zeby wplacic jednorazowo 600zl. czy morzna starac sie o umorzenie kosztow??

#8 Guest_Wioleta Matela

Guest_Wioleta Matela
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 11:08

Moze Pani złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.

"Zwolnienia od kosztów sądowych może się domagać osoba fizyczna, jeżeli złoży oświadczenie, z którego wynika, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Do wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych powinno być dołączone oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów. Oświadczenie sporządza się według ustalonego wzoru."

Formularz może Pani otrzymać w sądzie lub pobrać tutaj:

http://pisma-i-druki...cywilnym--.html

Formularz należy dołączyć do pozwu.

#9 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 08 listopad 2010 - 16:16

Tak na sprawie rozwodowej będą ustalone alimenty

#10 Guest_terenia_24

Guest_terenia_24
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 00:37

jezeli bede ubiegala sie o umorzenie kosztow sadowych a mieszkam z rodzicami a w sumie sama utzrymje dziecko to rodzicow tez musze wpisywac do wniosku??

#11 Guest_Wioleta Matela

Guest_Wioleta Matela
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 15:40

W formularzu chodzi o osoby pozostające z wnioskodawcą we wspólnym gospodarstwie domowym. Chodzi tu nie tylko o wspólne zamieszkiwanie, ale także o wspólne zaspokajanie potrzeb bytowych. Myślę, że Pani jest w stanie najlepiej określić, czy występuje u Państwa taka wspólnota (kto kogo utrzymuje, kto ponosi opłaty mieszkaniowe, związane z zakupem żywności itp.).

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 23:08

kochani mam 23 lata biore rozwod ale nie wiem czego moge sie spodziewac prosze jesli ktos to przeszedl niech napisze czy

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2012 - 22:53

Mieszkam poza granicami Polski od 10 lat moj maz rowniez jak mam zalatwic rozwod ,nie jestesmy ze soba od 10 lat

#14 Guest_stanik

Guest_stanik
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:14

wlasinie po 38 latach rostalysimi sie tak bendze najlepjei tak postanolowilysimy ja czeszko chory po wylewje komnie astmnie oraz cukrzycy nie mam szans kochac sie dalej a ona kciala by co dzen izdradza mnie tak wyprowadzyla sie ijest wolna

#15 Guest_stanik

Guest_stanik
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:14

wlasinie po 38 latach rostalysimi sie tak bendze najlepjei tak postanolowilysimy ja czeszko chory po wylewje komnie astmnie oraz cukrzycy nie mam szans kochac sie dalej a ona kciala by co dzen izdradza mnie tak wyprowadzyla sie ijest wolna

#16 Guest_gosc....

Guest_gosc....
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2012 - 00:32

byłam mezatka 2 lata. po moim wyjezdzie za granice wszystko sie rospadło i nie jestem z mezem od 2 lat razem jak mam załatwic rozwud...

#17 Guest_frajer

Guest_frajer
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2012 - 02:51

nie jestem dobrym mężem ani ojcem - chcę to zakończyć. Dałem jej mieszkanie, został dom. Nie chcę zostać bez niczego. Chcę sprzedać dom i się rozejść. Jakie są opcje?

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:27

MAŁA MIEJSCOWOŚC ,SAD I PROKURATOR POWIĄZANI Z POWODEM bliskimi więzami .mowy nie ma by zachowano obiektywizm .Jak przenieśc sprawę w miejsce zamieszkiwania powoda?

#19 Guest_aplikantradcowskikrakow

Guest_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 13:52

Wniosek o zmianę sędziego można złożyć - trzeba uprawdopodobnić okoliczność wskazującą na potrzebę zmiany sędziego.
Wszystko zależy jakie więzy krwi są między stronami, gdyż w pewnych wypadkach tzw. iudex inhabilis sędzia podlega wyłączeniu z mocy prawa.
Proszę o kontakt i wskazanie jakich relacji dotyczą związki pomiędzy sędzią a pozostałymi stronami postępowania. Proszę wskazać na jakim etapie jest postępowanie.

#20 Guest_papi

Guest_papi
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 11:52

mam pytanie od ponad 2 lat w moim malzenstwie sie nie uklada nie mamy dzieci ale do taj pory co jakis czas dluzszy wracallismy do siebie i teraz chce to zakonczyc,ale problem jest taki ze mamy wspolny dom.dodam ze ja pracuje i on tez.czy odzyskam pieniadze ktore wlozylam w ten dom?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych