Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można wypowiedzieć umowę podczas choroby pracownika

87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:25

Wypowiedzenie wysłane pocztą uznaje się za doręczone w dniu odebrania poczty.

W Twoim przypadku wypowiedzenie jest nie skuteczne, wypowiedzenie otrzymasz już w trakcie trwania choroby.

Obowiązującą datą jest nie ta wpisana na dokumencie podpisanym przez szefa ale ta z którą podpiszesz odbiór awizo

#82 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:27

Witam serdecznie. Mam poważne pytanie. W dniu 21.08 po zakończonym dniu pracy ( o godz. 14) udałam sie do lekarza po L4 z powodu bólu żylaka (mam prace stojącą - ekspedient) otrzymałam zwolnienie od dnia 22. 08 i zaraz po wizycie lekarskiej wręczyłam ją mojemu pracodawcy. następnego dnia poinformował mnie iż już dzień wcześniej napisał moje wypowiedzenie i wysłał je meilem do księgowej i ze moje L4 jest nieważne - ja osobiscie żadnego wypowiedzenia nie otrzymałam do ręki tym samym nic nie podpisałam. Dzisiaj znalazłam w skrzynce avizo od pracodawcy ( podejrzewam iż jest to owe wypowiedzenie) listu poleconego nadanego dnia 23.08 kiedy już przebywałam na L4 i obawiam się iż jest w nim wypowiedzenie z datą wsteczną na dzień przed pójsciem na L4 czyli 21.08. i Tu moje pytanie czy to wysłane poczta wypowiedzenie podczas trwającego juz mojego L4 jest wazne z datą nadania go czy z datą jaka jest wpisana na ewentualnym dokumencie czyli 21.08 ?

Liczy się data odebrania przez Ciebie pisma, a nie jego sporządzenia. 

#83 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 01:37

Witam . Od dnia 16.08.18 do 29.08.18 byłem na zwolnieniu lekarskim a dnia 30.08 wróciłem do pracy po czym po 2h pracy uznałem , że nie jestem wstanie pracować jeszcze i poszedłem do przełożonego o tym powiedzieć na co otrzymałem wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia .(podpisałem) Od 30.08.18 do 19.09.18 mam kolejne zwolnienie co daje mi ciągłość . Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie jest ważne ? dodam , że w pracy nie widnieje na liście moja obecność. Pozdrawiam

#84 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 07:09

Stawiłeś się do pracy, co zapewne mogą potwierdzić inni pracownicy, poza tym potwierdziłeś to na wypowiedzeniu - wypowiedzenie jest ważne i skuteczne.

#85 Guest_mieczyslaw

Guest_mieczyslaw
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 15:13

mam umowe o prace na czas okreslony do 30 listopada zwolnienie lekarskie konczy sie 28 grudnia czy pracodawca moze mnie zwolnic podczs zwolnienia rekarskiego

#86 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18680 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 listopad 2018 - 15:22

Jutro kończy ci się umowa więc nie ma cię z czego zwalniać

#87 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 16:51

Jestem zatrudniony na 1/8 etatu i otrzymuję wynagrodzenie w wysokości 1/8 x najniższa krajowa czyli 281,50 zł. brutto. Poza tym pracowałem na cały etat i osiągałem zarobki w wysokości 3000,00 zł. po czym z dniem zakończenia umowy na czas określony straciłem tą pracę. Chcę zarejestrować się w urzędzie pracy i pobierać zasiłek dla bezrobotnych, jednak porozumienie stron lub wypowiedzenie umowy o pracę na 1/8 etatu spowodują, że nie będę miał prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Nie wiem jak mam to rozwiązać. Proszę o radę. Piotr

#88 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 19 maj 2019 - 16:53

Jestem zatrudniony na 1/8 etatu i otrzymuję wynagrodzenie w wysokości 1/8 x najniższa krajowa czyli 281,50 zł. brutto. Poza tym pracowałem na cały etat i osiągałem zarobki w wysokości 3000,00 zł. po czym z dniem zakończenia umowy na czas określony straciłem tą pracę. Chcę zarejestrować się w urzędzie pracy i pobierać zasiłek dla bezrobotnych, jednak porozumienie stron lub wypowiedzenie umowy o pracę na 1/8 etatu spowodują, że nie będę miał prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Nie wiem jak mam to rozwiązać. Proszę o radę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych