Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wypowiedzieć umowę na okres próbny

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670872 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 13:42

Komentarz do artykułu: Jak wypowiedzieć umowę na okres próbny?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 13:42

czy na umowie o praceę na czas próbny można chorować.

#3 Guest_majka

Guest_majka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 14:46

Można,ale pracodawca raczej niechętnie patrzy na pracownika,który już na okresie próbnym korzysta ze zwolnień lekarskich.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:23

Jeżeli przepracowałem 7 dni i chce wypowiedzieć umowę na okres próbny to czy należy mi się za to wynagrodzenie ?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 09:27

za te 7 dni

#6 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2009 - 13:10

Wynagrodzenie będzie się należało za te 7 dni, a także za okres wypowiedzenia, jeżeli w jego trakcie pracownik będzie świadczył pracę.

#7 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 20:03

Czy na okresie próbnym przysługuje mi urlop wypoczynkowy?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2009 - 20:17

tak

#9 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:43

mam umowe na okres probny 2 miesiace .przepracowalam 2 tygodnie Jaki okres wypowiedzenia mnie dotyczy.

#10 Guest_gbatys

Guest_gbatys
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2009 - 09:34

W umowie powinnaś mieć napisane jaki okres wypowiedzenia Ciebie dotyczy.

#11 Guest_kaja

Guest_kaja
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 13:31

Jeżeli mam umowe na okres probny powyzej 2 tygodni i chce jąwypowiedzieć to jaki jest okres wypowiedzenia i czy muszę po zlozeniuwypowiedzenia chodzić do pracy?

#12 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 14:49

mam umowe na okres probny 2 miesiace .przepracowalam 2 tygodnie. Jaki okres wypowiedzenia mnie dotyczy bo w umowie mam napisane zeby stosować sie do kodeksu pracy?

#13 Guest_pesteczka19

Guest_pesteczka19
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2009 - 17:11

mam umowe na okres probny trzech miesiecy. mam pytanie czy po złozeniu wypowiedzenia musze przez te 2 tygodnie dalej pracowac czy istnieje taka mozliwosc zeby wreczyc wypowiedzenie i juz nie pracowac w danym zakładzie pracy ??

#14 Guest_Ewa1980

Guest_Ewa1980
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 21:13

Ja mam podobna sztuacje do pesteczki 19
W ty tzgodniu wreczam pracodawcom wypowiedzenie.3 miesiące to dośc czasu bym poznała pracodawcę.W moim przypadku niestety - trafiłam żle.
Ale do konkretów.
Pytałam w kadrach i jesli chcesz wręczyć wypowiedzenie to sprawdz ile przysługuje ci urlopu .(Mnie 5 dni - więc ja już do pracy nie muszę iść :)
Jeśli chodzi o twój przypdek jesli nie masz urlopu lub masz go za mało musisz pracować .jedyną furtką szybkiego pożegnania sie z pracodawcą jest złożenie wypowiedzenia bez zachowania okresu wypowiedzenia (wtedy jesli pracodawca ci takie wypowiedzenie podpisze - żegnacie sie :)wzory są na www.pracuj.pl
Pozdrawiam Ewa

#15 Guest_pracodawca

Guest_pracodawca
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 10:12

Jaki zastosować termin przy informacji o możliwości wniesienia przez pracownika odwołania do sądu pracy, przy czym wypowiedzenie wynosi 1 tydzień

#16 Guest_me

Guest_me
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 10:55

Witam, czy wazne jest w jaki dzień jest skadane wypowiedzenie na taką umowę? W wypowiedzeniach umowy na czas okreslony musi tobyc na przyklad ostatni dzien miesiaca i naliczanie okresu wypowiedzenia zaczyna sie w niedziele po tym dniu... czy na umowe na okres probny tez jest cos takiego? bardzo dziekuje za szybka informacje

#17 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 21:57

Mam pracę na pół etatu na czas próbny 3 miesiące. Przepracowałam 2 miesiące bez jednego dnia. Ostatniego dnia 2 miesiąca zostawiłam wypowiedzenie i nie pojawiłam się w pracy, teoretycznie, według grafiku powinnam być dopiero w środę. Co mi grozi??

#18 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 12:38

Mi pracodawca wypowiedział umowę na okres próbny, twierdząc tym, że po prostu dostał takie polecenie i że ma mnie zwolnić. Ta informacja dla mnie była zupełnym bezsensem. Umowa była zawarta na okres 3 miesięcy. Czy odwołanie do Sądu Pracy by coś dało? Nawet jakby musiał mnie z powrotem przyjąć to pewnie by mi tej umowy nie przedłużył. Do Sądu się nie odwołałem. Czy jest czego żałować?

#19 Guest_kasiaGość

Guest_kasiaGość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 16:20

właśnie zaczęłam pracę na umowie na okres próbny, czy popełniając błąd w 3 dniu pracy pracodawca ma prawo żądać ode mnie oddania kwoty równej pomyłce?dodam ze byłam w tym dniu sama i nie miał mnie kto poinstruować-przyznaję się do pomyłki lecz nie wiem czy w tej sytuacji poniosę odpowiedzialność

#20 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 30 listopad 2009 - 15:27

Witam mam następujący problem rozpocząłem pracę na okres próbny 2 tygodni lecz po 2 dniach mam problem ponieważ przez weekend doznałem urazu kolana i nie mogę dalej pracować w aktualnej pracy czy mogę złożyć wypowiedzenie pracodawcy i z czym się to będzie wiązać??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy