Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam wyrok i co dalej

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672382 postów

Napisano 21 marzec 2009 - 21:05

Komentarz do artykułu: Mam wyrok i co dalej

#2 Guest_tom

Guest_tom
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 21:05

a skąd ja mam wiedzieć jaki jest majątek dłużnika?

#3 Guest_Magdalena Golińska

Guest_Magdalena Golińska
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 15:12

Jeżeli dłużnik jest nam chociaż trochę znany, np. wiemy że ma samochód, albo mieszkanie, albo wiemy gdzie pracuje to takie dane wystarczą komornikowi. Jeżeli jednak jest to dla nas osoba całkowicie obca, to możemy komornikowi zlecić tzw. poszukiwanie majątku dłużnika (koszt - niecałe 70zł).

#4 Guest_anya

Guest_anya
  • Goście

Napisano 26 marzec 2009 - 17:24

Znam miejsce zamieszkania dłużnika i wiem gdzie pracuje . Problem w tym iż dzieje się to poza granicami polski, i usłyszałam od komornika iż chętnie wybrałby się na wycieczkę zagraniczną , ale nie egzekwują długów poza krajem. Jak więc mogę dochodzić zwrotu kosztów za sprawę rozwodową (usłyszałam tez iż "kwota jest zbyt niska by ktoś chciał się tym bawić" ..cytat.Mam w szufladzie prawomocny wyrok wydany w imieniu Rzeczpospolitej , opatrzony klauzulą wykonalności i....ex śmieje się z mojej bezsilności . Czy naprawdę jest taki bezkarny , a ja mogę powiesić sobie ten wyrok w toalecie?

#5 Guest_JANOMAR55

Guest_JANOMAR55
  • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 22:34

DO TOMA, ANYA I DO MAGDALENY GOLINSKIEJ : ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA MEJ WIADOMOSCI W DZIALE "POZWY", W "TEMACIE" - CO ZROBIC, GDY DLUZNIK PRZEKAZAL MAJATEK INNEJ OSOBIE....

#6 Guest_MN

Guest_MN
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 10:00

ADWOKACI TO SZUJE

#7 Guest_SG

Guest_SG
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 07:56

A co w sytuacji, gdy dłużnik nie ma nic, żadnego majątku? jest mi dłużny prawie 8 tysięcy?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:25

to nic nie dostaniesz - proste

#9 Guest_Sądo sceptyk

Guest_Sądo sceptyk
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 09:49

"W tym celu składa się stosowny wniosek i dokonuje opłaty. Sąd ma 3 dni na nadanie klauzuli wyrokowi." 3 DNI!? Sąd wydaje jeden kwitek z odpisem wyroku z klauzulą wykonalności po 1 miesiącu (lub 2!) od momentu złożenia wniosku!!! sytuacja wygląda tak: 1. Zapada wyrok. 2. któraś strona może się odwołać. Czekamy więc ok miesiąca bo poczta może dostarczyć odwołanie itp. 3. nie ma odwołania więc czekamy aż któryś sędzia łaskawie weźmie z kupki naszą sprawę i okresli prawomocnośc. - ok 1 miesiąca jak mamy szczęście jak nie to dowolnie długi okres czasu. 4. Jeśli wreszcie wiemy, że wyrok jest prawomocny to składamy wniosek o wydanie odpisu wyroku z klauzulą wykonalności i dokonujemy opłaty - uwaga - kasy są czynne niezależnie od sądu i w krótszym wymiarze! 5. Po złożeniu wniosku czekamy 1-2 miesiące (lub w niektórych sądach dłużej) na odpis. Bo z kupki wnioski bierze 1 pracownik przygotowujący odpisy i tyle to musi trwać. I wten sposób powołany w artykule kodeks postępowania cywilnego idzię się... przespacerować Powolutku.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2020 - 07:10

byl wyrok pierwszej instancji ,bank ma mi wyplacic przeszlo 6 tysiecy,bank zlozyl apelacje ,druga instancja oddalila apelacje nakazujac dodatkowo o wyplate 1200 zl za koszty ,razem okolo 7,5 tys wyrok jest prawomocny ,ile czasu ma bank na wyplacenie dla mnie pieniedzy

#11 Guest_a,o

Guest_a,o
  • Goście

byl wyrok pierwszej instancji ,bank ma mi wyplacic przeszlo 6 tysiecy,bank zlozyl apelacje ,druga instancja oddalila apelacje nakazujac dodatkowo o wyplate 1200 zl za koszty ,razem okolo 7,5 tys wyrok jest prawomocny ,ile czasu ma bank na wyplacenie dla mnie pieniedzy

#12 Guest_a,o

Guest_a,o
  • Goście

#13 Guest_a,o

Guest_a,o
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2020 - 07:11

#14 Guest_a o

Guest_a o
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2020 - 07:12

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21144 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 czerwiec 2020 - 07:14

Zajrzyj do wyroku, tak powinno być określone, skąd nam to wiedzieć.

#16 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:50

Mam wyrok sadu i nakaz zwrotu pieniedzy.Komornik byl u dluznika juz kilka razy i nie ma nic do zarekwirowania.To juz trwa 11lat,Co mozna zrobic aby zmusic goscia do zwrotu pieniedzy?

#17 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:51

Mam wyrok sadu i nakaz zwrotu pieniedzy.Komornik byl u dluznika juz kilka razy i nie ma nic do zarekwirowania.To juz trwa 11lat,Co mozna zrobic aby zmusic goscia do zwrotu pieniedzy?

#18 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2021 - 10:52

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2021 - 12:17

Jeśli pytasz o metody prawne, to w tej konkretnej sytuacji nic nie da się zrobić. O innych metodach poza prawnymi, na tym forum  nie dyskutujemy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych