Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować pozew o alimenty

171 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_samotnamatka22

Guest_samotnamatka22
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 16:40

a jeszcze się chciałam spytac bo dostaje od Urzedu Miasta dodatek dla samotnych matek a na pewno bede musiala przedstawic w sądzie jakie te dochody mialam tylko nie wiem za jaki okres je przedstawic za rok ubiegły az do teraz? i od jakiego miesiaca?

#22 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 18:18

Sad na wezwaniu napisze ci ,za jaki okres ma być zaświadczenie odochodach
( zwykle są to ostatnie 3 mies)

#23 Guest_hanna38

Guest_hanna38
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 21:42

Jestem z mężem w separacji,ma zasądzone alimenty na dzieci,ale nie chceostatnio płacic - dawał mi do rąk. Czy muszę to zglosićkomornikowi,czy wystarczy wysłac pismo do jego zakładu pracy plusprotokół i prosic o przelew na konto?

#24 Guest_hanna38

Guest_hanna38
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 21:44

A co z nadpłatą za poprzedni miesiąc? Pewnie pozostaje komornik?

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 22:10

jak nizej.Ale jesli jest nadpłata, to co chcesz zgłaszać, nierozumiem...

#26 Guest_ewa357

Guest_ewa357
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2009 - 22:19

Witam.
Zamierzam złożyć do sądu pozew o alimenty na dziecko. Z ojcem dziecka żyjemy w konkubinacie. On płaci rachunki za prąd i wodę, a ja kupuję jedzenie i wszystkie potrzebne rzeczy. On jako tako nie łoży na utrzymanie dziecka. Czy mogę się ubiegać o alimenty? I o jaką kwotę? Otrzymuję zasiłek rodzinny na dziecko i dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. Skąd mam wziąć zaświadczenie o zarobkach?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Pozdrawiam.

#27 Guest_asica18

Guest_asica18
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 23:46

Proszę o pomoc! Nie wiem co mam robić i żyć mi się nie chce. Ponad rok temu popełniłam największe głupstwo w życiu i wyszłam za mąż po 4 miesiącach "chodzenia" . Szybko zaszłam w ciążę. Miało być tak pięknie. Miałam swój sklep z odzieżą, mąż też pracował. Przed ślubem spłacałam długi rodziców, z którymi mieszkałam. Mama jest ciężko chora i wymaga opieki. Tata umarł rok przed ślubem i zostawił dodatkowe długi. Mąż obiecał że mi pomoże w spłacie i wzięliśmy kredyt konsolidacyjny na moje i jego zobowiązania. Jednak gdy zaczęły się problemy z ciążą, a ja musiałam leżeć, czar prysł. Mąż nie chciał jeździć po towar i kazał mi zamknąć sklep. Teraz gdy dziecko ma już 9 miesięcy, wyprowadził się z domu i wiedzie życie kawalera, a ja zostałam pozbawiona wszelkich środków do życia. Niestety nie mam możliwości pójścia do pracy, bo nie mam z kim zostawić dziecka. Nie stać mnie na wynajęcie opiekunki. Mąż straszy mnie że mi je odbierze, bo nie mam za co żyć. O pieniądze muszę żebrać u niego i do końca nie wiem czy mi rzuci jakiś ochłap, czy nie. Boję się go podać o alimenty, bo obawiam się, że przestanie spłacać kredyt konsolidacyjny, do czego się zobowiązał. Choć teraz nawet tym mnie straszy, że to na mnie spadnie. Pomóżcie!!! Co mam zrobić, bo czuję się zaszczuta i bezsilna!

#28 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2009 - 12:16

Dziewczyno ty nie czujesz się zaszczuta ty jesteś zaszczuta i jak sięnie weźmiesz w garść to rzeczywiście zabierze ci dzieciaka bowylądujesz w szpitalu dla nerwowo chorych a jemu zdaje się może o tochodzić...Nie masz się czego obawiać ale zacznij walczyć o swoje ipostaw go pod ścianą tak jak on ciebie teraz...nie wiem jak wyglądaproblem tego nieszczęsnego kredytu ale zdaje się braliście go oboje imoże się okazać że jeżeli on jako jedyny będzie wykazywał dochód tojak nie będzie spłacał to sami mu zabiorą...są jeszcze żłobki wierzmi na prawdę warto uniezależnić się pokaż że stać cię na coślepszego a zobaczysz sama że wtedy on będzie bezsilny....pozdrawiam...

#29 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 16:38

CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC JAK MAM ZŁOZYC POZEW O ROZWÓD A DZIECKO MA MOJE NAZWISKO BO DO TEJ PORY OJCIEC DZIECKA NIE MIAŁ CZASU ABY TO ZMIENIC A JESTESMY PO ŚLUBIE............

#30 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 16:41

A JAK RÓWNIEZ O ALIMENTY CZY MUSZE SKŁADAC NAJPIERW POZEW O USTALENIE OJCOSTWA?

#31 Guest_samamarta

Guest_samamarta
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 10:54

Witam, jestem w 8 miesiacu ciazy i musze zlozyc wniosek o alimenty ale nie mam zielonego pojecia jak i gdzie... nie wiem jak zalatwic prawnika z urzedu a na prywatnego mnie nie stac bo ojciec dziecka mnie zostawil w drugim miesiacu ciazy wiec jestem na utrzymaniu rodzicow... slyszalam ze alimenty ojciec powinien placic rowniez na matke w czasie ciazy czy to prawda?

#32 Guest_samamarta

Guest_samamarta
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 11:07

mam jeszcze jedno pytanie ojciec dziecka ma padaczke od 24 lat i zatail to w przysiedze malzenskiej i do slubu nie doszlo czy moge na sprawie poprosic o ograniczenie praw ojcowskich czy jakos tak chyba balabym sie dac mu samemu dziecko na kilka godzin w obawie ze dostanie atak a zwlaszcza ze jest bardzo agresywna i nerwowa osoba i przez cala ciaze nie interesowal sie co i jak z dzieckiem nawet jak bylam w szpitalu na podtrzymaniu i prosilam o jego grpe krwii mial to wszystko w nosie:(

#33 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 16:51

Tak masz prawo starać się o zabezpieczenie kosztów z wiązanych zciążą na 3 m-ce przed i 3 m-ce po porodzie,i powiem Ci tyle nie bierzadwokata szkoda kasy jak dobrze rozegrasz sama dasz sobie radę...jakchcesz coś więcej wiedzieć odezwij się na gg 9648488powiem ci jak tonapisać

#34 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2009 - 22:53

jak okreslić wysokość alimentów? czy prawdą jest że przy podaniu kwoty ważne jest czy ja sama bede mogłą ja ponieść na dziecko ze swojej strony.

#35 Guest_maryś

Guest_maryś
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:17

chciałabym sie dowiedziec czy mąz ma prawo mnie utrzymywac gdy ja zajmujesie obowiązkami domowymi i dzieckiem?CZY MOGĘ ZAŁOŻYĆ ALIMENTY WZWIĄZKU MAŁŻENSKIM?

#36 Guest_madlen

Guest_madlen
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 18:55

witam.mam problem jestem w 8miesiacu ciazy i niewiem czy moim obowiazkiemjest ustalanie ojcostwa?czy obowiazkiem ojca?a po porodzie chce wniesc oalimenty.ojciec dziecka juz teraz nie pszyznaje sie do dziecka.proszepomuszcie.

#37 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 19:21

Masz prawo wystąpić po urodzeniu się dziecka z pozwem o ustalenieojcostwa i alimenty.Inne koszty -patrz wyżej post niulki.

#38 Guest_niulka

Guest_niulka
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 19:59

Sprawę o alimenty możesz założyć nawet teraz a po urodzeniu dzieckajeżeli ojciec dalej będzie dalej upierał się ze nie jest ojcem a tymasz 100% pewności wnosisz sprawę do sądu o ustalenie ojcostwa ialimenty robią badania,a koszty jeśli okaże się ojcem pokryje facet,alemożesz też wnieść sprawę teraz nawet nie mając badań ozabezpieczenie kosztów utrzymania w ciąży i trzy miesiące po porodziebędziesz mieć wtedy czas na ewentualną sprawę o ustalenie ojcostwa...

#39 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2009 - 23:27

Witam mam pytanie czy na sprawie o podwyzke o alimenty mogą wchodzic świadkowie chociaz nie byli wzywani?

#40 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2009 - 15:56

mam córkę 5miesięczna staram sie o ustalenie ojcostwa i o alimenty ale nie mam pojecia jak,pierwszy pozew który złożyłam został odrzucony nie wiem dla czego i z jakiego powodu.może ktos wie jak o to się ubiega była bym bardzo wdzięczna

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych