Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można domagać się podwyższenia alimentów na dziecko

126 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2016 - 19:01

Witam . Jestem samotna matka alimenty mam zatwierdzone na dziecko płaci mi fundusz bo ojciec dziecka nie widnieje nigdzie jeśli chodzi o sciagalnosc z przyczyn złośliwych. Nie pracuje nie mam innych dochodów. Dziecko chodzi do przedszkola zmieniło się to od zatwierdzenia wniosku przez sąd. Zajęcia dodatkowe przedszkole przybory. Od września idzie do zerówki już mogę wnieść o podwyższenie jeżeli wypłaca mi pieniądze państwo ?

Wnosisz sprawę do sądu o podwyższenie alimentów. Jednak fundusz alimentacyjny wypłaca tylko kwotę do 500 zł, tak więc, jeśli sąd podwyższy alimenty, to najwyżej ojcu wzrośnie dług alimentacyjny, a Ty i tak nic z tego nie skorzystasz.

#122 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2016 - 14:47

Moje dziecko w związku z przebytą chorobą musiało zacząć brać dość drogie leki. Myślałam, że będzie to sprawa prosta, bo ojciec zarabia sporo pieniędzy. Jednak bez adwokata się nie obyło. Poszłam do Pana Cejrowskiego i udało się, choć tatuś bronił się rękami i nogami.

#123 Guest_Weraa

Guest_Weraa
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 15:16

Moje dziecko w związku z przebytą chorobą musiało zacząć brać dość drogie leki. Myślałam, że będzie to sprawa prosta, bo ojciec zarabia sporo pieniędzy. Jednak bez adwokata się nie obyło. Poszłam do Pana Cejrowskiego i udało się, choć tatuś bronił się rękami i nogami.

Dobrze, że udało Ci się znaleźć dobrego adwokata. Co to za ojciec, który nie chce pomóc swojemu choremu dziecku... Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić...

W Tczewie mamy kancelarię Cejrowskiego, podejrzewam, że o tym adwokacie piszesz. Właśnie ostatnio siostra się rozwodzi i była u niego po poradę co z alimentami, co z dzieckiem itd. Powiedziała, że jest profesjonalny i bardzo konkretny. Będzie prowadził jej sprawę.

#124 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 18:09

Z uprawnienia wniesienia pozwu o podwyższenie alimentów dziecko może skorzystać, jeśli od momentu orzekania o wysokości alimentów zwiększyły się możliwości zarobkowe osoby zobowiązanej do płacenia. To śmieszne... prawo chroni pracujących nielegalnie ojców... Jeśli się potrafiło ''zrobić'' dziecko... to OBOJE powinni wychowywać i płacić... równo!!!

#125 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 15:34

Ja teraz niedawno otrzymałam alimenty w kwocie 2600zł, mój były mąż zarabia brutt 4800zł. bez żadnego problemu Sąd zasądził mi taką kwotę na dziecko. Córkę mam piękną, zdrową, ale wydatki na dziecko wzrosły, córka ma 12 lat. Jak się chce to można. Przedstawiłam dowody i jestem obecnie bezrobotna.

#126 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 16:10

Teściowa też podskakiwała , że nie odbiorę swojego mieszkania na poddaszu w Tumlinie. Sąd zasądził i oddała, moje piękne poddasze na które ciężko pracowałam. Sama się broniłam.

#127 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 19:26

Jestem szczęśliwa ,że nasze prawo jest za matką samotnie wychowującą dziecko .....Jestem szczęśliwa ,że Rzeczpospolitą rządzi Prezydent Duda. Mam w życiu szczęście , radość , miłość mojej córki oraz wysokie alimenty na dziecko ze strony ojca. Dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych