Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak można podarować mieszkanie bez podatku

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671694 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 22:39

Komentarz do artykułu: Jak można podarować mieszkanie bez podatku?

#2 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 22:39

Czy mogę przekazać darowizna wkład budowlany w Spółdzielni Mieszkaniowej, czy taka darowizna musi nastąpić w formie aktu notarialnego czy wystarczy że akt notarialny przeniesiesienia własności lokalnu zostanie podpisany przez obdarowanego. Dokładnie chodszi mi o to czy będę musiała placić 2 razy opłatę notarialną czy wystarczy raz. Renata

#3 Guest_iwona8

Guest_iwona8
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:55

Witam!Mam pytanie oboje z mężem jesteśmy właścicielami domku jednorodzinnego.Moi rodzice, którzy są na emyreturze prawie od 10-u lat chcą nam kupić mieszkanie w bloku i przekazać jako darowizna.Czy będziemy wtedy zwolnieni z podatku,czy też jest możliwość, że mogą to przekazać naszej 12-letniej córce?Nie mamy najmniejszego pojęcia o tym?!Prosimy o podpowiedź.Dziękuję z góry i pozdrawiam.

#4 Guest_beabap

Guest_beabap
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 12:34

Witam! Mam takie pytanie. W czerwcu 2007 roku rodzice darowali mi nieruchomość - dom jednorodzinny. We wrześniu 2008 roku wyszłam za mąż i chciałabym aby mój mąż był współwłaścicielem tej nieruchomości. Wiem, że nie mogę rozszerzyć wspólności majątkowej i pozostaje mi jedynie darować mu udział w tej nieruchomości, jednak nie wiem kiedy mogę tego dokonać, aby nie stracić ulgi, z której skorzystałam przy poprzedniej darowiźnie. Dodam, że stały meldunek pod adresem przedmiotowej nieruchomości mam od października 2008 roku. Bardzo proszę o odpowiedź, za co z góry dziękuję.

#5 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2012 - 17:54

Błąd w treści:

Teść otrzymał od zięcia dom o powierzchni 150 m2. Jego wartość wyceniono na 30000 zł. Stąd cenę jednego metra można ustalić na 2.000 zł. Podstawą opodatkowania będzie więc kwota 80.000 zł - (150- 110)x 2000 = 80.000 zł.

Jeśli się nie mylę to 30.000/150= 200 a nie 2000 chyba, że dom wyceniono na 300.000.

#6 Guest_koleś zbloku

Guest_koleś zbloku
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 18:35

Leszczu- wiadomo że chodzi o 3 bańki -a nie 30.000 pln, gdzie widziałeś leszczu dom 150m2 za 30 patyków???
nie pisz mi tu głupot.

#7 Guest_Magda B.

Guest_Magda B.
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 12:58

Witam. Babka przepisała na dwoje niepełnoletnich jeszcze wnucząt mieszkanie w bloku (48m) około 10 lat temu.Wnuczki są rodzeństwem ciotecznym. Babka jeszcze żyje. Dziś wnuczki są pełnoletnie. Teraz jedno z tych wnuczków chce się pozbyć swojej połówki, a drugie jest gotowe mu spłacić. Jednak wnuczki są jeszcze na utrzymaniu rodziców, a to drugie ma tylko rentę socjalną (sześćset pare zł na niepełnosprawność), więc wiadomo, że rodzice wyłoża te pieniądze na połowę mieszkania. Kto płaci podatki i jakie? Czy ktoś wie, gdzie mogę się doinformować na ten temat?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 14:14

Witam. Babka przepisała na dwoje niepełnoletnich jeszcze wnucząt mieszkanie w bloku (48m) około 10 lat temu.Wnuczki są rodzeństwem ciotecznym. Babka jeszcze żyje. Dziś wnuczki są pełnoletnie. Teraz jedno z tych wnuczków chce się pozbyć swojej połówki, a drugie jest gotowe mu spłacić. Jednak wnuczki są jeszcze na utrzymaniu rodziców, a to drugie ma tylko rentę socjalną (sześćset pare zł na niepełnosprawność), więc wiadomo, że rodzice wyłoża te pieniądze na połowę mieszkania. Kto płaci podatki i jakie? Czy ktoś wie, gdzie mogę się doinformować na ten temat?

Najlepiej w urzędzie skarbowym. Rodzice muszą zrobić darowiznę na rzecz dziecka, zgłosić ten fakt w urzędzie, wypełnić odpowiedni PiT i nie zapłacą podatku.

#9 Guest_ALA

Guest_ALA
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2016 - 22:01

WITAM , 10 lat temu zaplacilam z mojego konta za mieszkanie matki , po roku dostalam je w formie darowizny bo tylko tak moglam je nabyc a teraz mam zwrocic mieszkanie mamie bo siostra z bratem tak chca ! .Gdzie moge otrzymac informacje co z moimi pieniedzmi i jaka to jest darowizna za wlasne pieniadze

#10 Guest_Sylwia W.

Guest_Sylwia W.
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 14:00

witam, ciocia kiedyś wykupiła mieszkanie w spółdzielni moim rodzicom. otrzymali prawo do lokalu własnościowo - lokatorskie.Po jakimś czasie przestali płacić czynsz. Zadłużyli mieszkanie. Tata został wykluczony jako członek ze spółdzielni. otrzymali eksmisję z mieszkania z możliwością starania się o lokal socjalny. nie starali się o taki lokal. pomału spłacali zadłużenie aż w końcu ja spłaciłam wszystko i tam mieszkam ze swoją rodziną.(rodzice już tu nie mieszkają). teraz tata chce przepisać mi mieszkanie jako darowiznę lecz sółdzielnia robi problemy ponieważ nie jest członkiem spółdzielni i pozbawiony był praw do lokalu. czy jak by był członkiem to prawnie może przepisać mieszkanie czy trzeba będzie ponownie wykupić lokal gdyż nie mają do niego prawa??

#11 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 07 luty 2017 - 12:36

Mąż w 2012 r. otrzymał w darowiźnie mieszkanie po matce. W październiku 2017 r. mija dokładnie 5 lat od sporządzenia aktu notarialnego. Nigdy nie mieszkał w tym mieszkaniu oraz nie był zameldowany. Czy przepisując mieszkanie na żonę trzeba będzie zapłacić podatek.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:00

witam kupiłem mieszkanie niecały rok temu czy moge je podarowac bez płacenia zbogacenia synowi

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 14:05

Witam moi dziadkowie kupili mieszkanie 1.12.2017 r. w dniu 19.12.2017 r. chcą je aktem darowizny przekazać córce. Czy będą zwolnieni z podatku?

#14 Guest_Lutheran Hospital

Guest_Lutheran Hospital
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 07:57

To jest publiczne ogłoszenie dla każdego, kto chce sprzedać nerkę, mamy pacjentów, którzy potrzebują przeszczepu nerki, więc jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą nerki, skontaktuj się z nami na nasz e-mail na iowalutheranhospital@gmail.com Możesz również zadzwonić lub napisać do nas na WhatsApp pod numerem +1 515 882 1607. UWAGA: Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane, a nasz pacjent zgodził się zapłacić dużą kwotę pieniędzy każdemu, kto zgodzi się na oddanie nerki, aby je uratować. Mamy nadzieję usłyszeć od ciebie, abyś mógł uratować życie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych