Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się wlicza do minimalnego wynagrodzenia

63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_ap

Guest_ap
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 14:01

jestem dokładnie w takiej samej sytuacji , jak Ala i wielu z Was , moje 20% stażowego wlicza się do wynagrodzenia minimalnego , razem z premią 20% i wysługą 20% zarabiam na 1/4 etatu , aż 451,25 + 90,25 premia + 90,25 wysługa = 631,75 brutto co daje przy pełnym etacie 631,75 x 4 = 2527 złotych , REWELACJA , PODWYŻKA MI NIE PRZYSŁUGUJE , 2572 zł > jak minimalna 2000 zł , ,,,,,,,,,,,

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:40

ciekawa jestem czy dostanę premię jeżeli będę np.chorowała cały miesiąc

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:43

Od nas nie dowiesz się tego. Sprawdź w swoim zakładowym regulaminie pracy, czy wypłata premii jest związana ze zwolnieniem lekarskim.

#44 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:46

Zastanawiam​się za co chcesz dostać premię skoro nie świadczyłaś pracy przez cały miesiąc.

#45 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:25

A co na ten temat mówi wasz regulamin?

#46 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 11:22

Mam pytanie. Czy świadczenia socjalne przed świętami lub dopłaty do wypoczynku wliczają się do minimalnego wynagrodzenia?

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 12:15

Świadczenia z funduszu świadczeń socjalnych nie stanowią wynagrodzenia za pracę, więc do minimalnego nie mają prawa się wliczać.

#48 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 02:27

Czy pracownikom obsługi należy się staż pracy ( najniższa krajowa+ staż)nauczyciele i kadry mają, a pracownikom obsługi wliczają do najniższej krajowej czy to jest zgodne z prawem.

#49 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 07:08

Nauczyciele i kadry mają wyższe wynagrodzenie zasadnicze, co automatycznie nie oznacza, że im się do najniższego nie wlicza - mają po prostu wyższą pensję od ciebie.

Dodatek stażowy może być częścią wynagrodzenia minimalnego - jest to zgodne z prawem.

#50 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 09:47

Czy dodatek za trudne warunki pracy chodzi mi o prace w poprawczaku może być wliczony do najniższej krajowej.?

#51 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 10:04

Czy dodatek za trudne warunki pracy chodzi mi o prace w poprawczaku może być wliczony do najniższej krajowej.?

Jak najbardziej - TAK

#52 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:00

Hmm bo z artykułu wyniki ze za tudne bądź szkodliwe warunki pracu dodatek nie moze byc wliczony do najniższej krajowej

#53 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:03

Hmm bo z artykułu wyniki ze za tudne bądź szkodliwe warunki pracu dodatek nie moze byc wliczony do najniższej krajowej

Z jakiego artykułu?

#54 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:07

Tu sobie poszukaj, a nie w jakichś artykułach

art. 6 ust. 4 ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (DzU nr 200, poz. 1679 ze zm.) na minimum płacowe składają się te składniki pensji i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, które zostały zaliczone do wynagrodzeń osobowych przez Główny Urząd Statystyczny.

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 13:31

Mój pracodawca wypłaca mi wynagrodzenie za prace na umówię o prace takie składniki tj. Płace zasadnicza + dodatek stażowy + premie + dopłatę wyrównawcza do minimalnej krajowej . Pytanie moje jest takie czy dopłata wyrównawcza może być składnikiem stałym w minimalnej krajowej? Czy tak ma być bo dyrektor twierdzi ze tak

#56 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 13:35

Może tak być, jeśli nie osiągasz minimalnego to jest dopłata.

#57 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 16:35

Wliczanie PREMII do PŁACY MINIMALNEJ jest niezgodne z przepisami o "Równym traktowaniu w zatrudnieniu" (mniej wiecej - jaka praca taka płaca).

Analizując hipotetyczne przypadki zatrudnienia różnych pracowników, dojdziemy do tego wniosku logicznie.

Jak mój zakład przestał tego przestrzegać, to zniknął "papier" przy podpisywaniu umowy dotyczący równego traktowania w zatrudnieniu.

Ciekawostka - jak podpisywałem umowe z drugą firmą to nie dali mi regulaminu pracy, gdzie była możliwaść wprowadzenia równoważnego czasu pracy (12h/6dni).

pozdrawiam,

Andrzej Obremski

#58 Guest_grześ

Guest_grześ
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 00:42

Pracuje w firmie ochroniarskie w grupie interwencyjnej praca przewaznie w godzinach nocnych i te godziny nocne doliczaja mi do najniższego wynagrodzenia bo tak ustalił sobie zarząd czyli smiało mogę ich nazwać złodziejami okradajacymi najbiedniejszych Co tam ustawy co tam sejm co tam senat Zlodziej zrobia i to co bedą chcieli Do d**y z takimi ustawami i ludźmi ktorzy powinni nadzorować ich wykonywanie Oni biorą 10 najniższych krajowych więc co im tam zwykli ludzie ktorzy na nich pracuja Niech milczą i się cieszą ze maja prace

Skoro podstawa to najniższa krajowa (i zakładam, że podpisałeś taką umowę dobrowolnie) a Tobie "DOLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia to gdzie problem i oszustwo? Chyba, że miałeś na myśli "WLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia?

#59 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 00:46

Jedno mnie zastanawia od jakiegoś czasu. Że ludzie z umiejętnościami, wiedzą i zaangażowaniem nie mają problemu z najniższą krajową...i najczęściej za takie pieniądze nie pracują...może mają świadomość, że w pracy się nie "dostaje" pieniędzy tylko zarabia???

Takie przemyślenia i obserwacje;)

#60 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2019 - 05:35

Skoro podstawa to najniższa krajowa (i zakładam, że podpisałeś taką umowę dobrowolnie) a Tobie "DOLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia to gdzie problem i oszustwo? Chyba, że miałeś na myśli "WLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia?

10 lat od postu czekać, żeby wrzucić wypociny....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy