Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co się wlicza do minimalnego wynagrodzenia

63 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_stanislaw

Guest_stanislaw
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2013 - 16:39

mam to samo

#22 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:02

pracuje w ochronie moj dodatek nocnyjest wliczony do stawki minimalnej pracuje po 12godzin mam umiarkowany stopin nipelnosprawnoscifirma ma dotacje i jeszcze oszukuje

w tym przypadku akurat pracodawca postępuje prawidłowo. Wszystkie dodatki do wynagrodzenia, nocne, stażowe stanowią łącznie wynagrodzenie pracownika i liczą się do płacy mninimalnej.
http://www.arkana-le...minimalnej.html

#23 Guest_anula2222

Guest_anula2222
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 14:57

To jest okrutne ludzie pracujacy 25 po wliczeniu stazu pracy tak naprawde dostaja mniej niz mlodzi ktorzy dopier zaczynaj prace

#24 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 04:55

Mylący artykuł, bo jeśli chodzi o godziny nocne, to niestety pracodawcy wliczają je do minimalnego wynagr. zgodnie z prawem. W kwietniu 2013 r. zgłoszono projekt do sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, postulując o wyłączenie tego dodatku z listy.

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:16

zarobiłem jeszcze 100 zł mniej niż przed podwyżka

#26 Guest_bobi

Guest_bobi
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 18:42

To jest chore żeby po 35 latach pracy w budżetówce zarabiać najniższą krajową, w tym wysługa.
Przyjdzie młody,trzeba go przyuczać i ma takie samo wynagrodzenie, coś to jest nie tak rządzący.

#27 Guest_pokrzywdzona

Guest_pokrzywdzona
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 18:09

uważam ,że jest to nie sprawiedliwe żeby mój staż na który ciężko musiałam pracować ,wliczał się do najniższej krajowej,uważam ,że jest to kradzież w biały dzień .Dosyć że i tak 1860 brutto to wielkie nic jak się dostanie netto,to jeszcze stażu nie wliczają przecież sam się nie wziął tylko ludzie musieli na niego pracować żeby go mieć Nigdy nie było sprawiedliwości ,a już myślałam że będzie lepiej

#28 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2016 - 19:20

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, uważam że staż pracy jak również premie za dodatkową pracę nie powinny się wliczać do wynagrodzenia minimalnego. Pracownicy z dużym stażem pracy mają bardzo często pensje zasadnicze od pracowników zaczynających pracę. Myślę że powinno liczyć się tylko wynagrodzenie zasadnicze, szczególnie że w większości zakładów pracy płaci się pensje minimalne, a w takim wypadku długoletni pracownicy są "ukarani" mniejszymi wynagrodzeniami zasadniczymi ponieważ otrzymują dodatek za wysługę lat pracy.

#29 Guest_zim

Guest_zim
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2016 - 20:45

witam, czytałem na kilku stronach odnośnie dodatku za pracę w godzinach nocnych i pojawiają sie sprzeczne informacje, jedne to , iż jest on wliczany w płacę minimalną, a drugie wręcz przeciwnie, więc jaka jest prawda, szczególnie podstawa prawna tego zagadnienia, czy też znowu zależy to od tego kto jak ją interpretuje aktualnie mam umowę na 1450 zl brutto = dodatek za godziny nocne, kto inny pracuje w dzień i musi mieć także wyrównane do płacy minimalnej, więc jaki to dla mnie jest dodatek??

#30 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 08:22

nie powino buc zasadnicze tylko powino byc najnisza krajowa plus do tego stazowe czy premie bo to jest moje wypracowane lata pracy czy premia

#31 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:48

co za dziadowski kraj i jego przepisy żeby staż pracy i premie uznaniowe wliczać do minimalnego wynagrodzenia niech jeszcze wliczą przerwę śniadaniową

#32 Guest_SYN

Guest_SYN
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 08:43

To bez sensu, Teściowa ma najniższą krajową ale z dodatkiem za staż a przyszedł "młody" i bez staży ma tyle samo pieniędzy co teściowa po 23 latach pracy.

#33 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 20:31

i powinii teraz nam wyrownac te stazowe ze nie placili nam przez tyle lat a wliczali do najniszej krajowej

#34 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19864 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 listopad 2016 - 21:20

A niby kto to są Ci co "powinni"?

#35 Guest_Kkkkkkk

Guest_Kkkkkkk
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:16

Czy wysluga wlicza się w najniższa krajowa?

#36 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19864 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 07:49

Wlicza

#37 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19864 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 08:01

Czy wysluga wlicza się w najniższa krajowa?

masz to w artykule napisane

#38 Guest_p3mo

Guest_p3mo
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2016 - 19:56

Czy dodatek za pracę w niedziele i święta wlicza się do wynagrodzenia minimalnego. Moim zdaniem jest to dodatek za uciążliwość i nie powinien być wliczany.

#39 Guest_p3mo

Guest_p3mo
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2016 - 20:28

Do poprzedniego pytania. W mojej firmie zgodnie z ZUZP za pracę w niedzielę przysługuje dzień wolny + dodatek 100%. Za pracę w święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Nowy Rok przysługuje dzień wolny + dodatek 200%. Czy te dodatki wliczają się do płacy minimalnej.

#40 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 18:48

czy to sprawiedliwe ?pracuję 25 lat po podniesieniu minimalnego wynagrodzenia dostaje tyle taką samą pensje co pracownik z dwu letnim stażem! gdyż stażowe wlicza się w pensje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych