Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czy pracodawca może czytać e-maile pracowników

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 12:05

Komentarz do artykułu: Czy pracodawca może czytać e-maile pracowników

#2 Guest_borsuk

Guest_borsuk
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 12:05

Witam, a jak to się ma do umowy zlecenia? Jeśli chodzi o moją prywatność mam takie same prawa jak pracownicy pracujący na umowę o prace? A czy jak jestem zatrudniona na zlecenie pracodawca może bez mojej wiedzy założyć podsłuch w miejscu pracy lub ukrytą kamerę?pozdrawiam

#3 Guest_cvfgbhn

Guest_cvfgbhn
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 13:53

wszystko moze bo jestes pracownikiem

#4 Guest_a bc

Guest_a bc
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 23:35

jeżeli ktoś pracuje na zlecenie, to nie jest pracownikiem!

#5 Guest_Zdzichu

Guest_Zdzichu
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 00:14

Pracodawcy często uzurpują sobie prawo do czytania e-maili DO pracowników. Poza tym nie każdy "służbowy" e-mail pracownika zawiera informacje dostępne dla pracodawcy. Czy np. wydawnictwo ma prawo czytać korespondencję redaktorów, a kadrowa policji meldunki funkcjonariuszy?
Treść opinii, niestety, jednoznacznie wskazuje kto za nią płaci zdaniem piszącego.

#6 Guest_Madek

Guest_Madek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 13:38

U nas w firmie po tym jak okazało się, że pewien osobnik dorabia sobie na lewo szef zainstalował sobie jakiegoś Spyloggera i z tego co czytałem jest w stanie kontrolować nasze działania. Aczkolwiek kierowniczka wszystkich uprzedziła i wiem, że nie było już żadnych takich sytuacji.

#7 Guest_Robert W.

Guest_Robert W.
  • Goście

Napisano 24 listopad 2020 - 13:12

a co w przypadku kiedy pracownika korzysta z prywatnego komputera (BYOD) w celu wysylania i odbierania poczty?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21581 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 listopad 2020 - 13:32

W pracy z prywatnego komputera?
Do pracy idziesz pracować a nie nie prywatną pocztę "obrabiać"
Za to może być nawet dyscyplinarka.

#9 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2021 - 13:33

A mnie ciekawi co pracodawcy wolno zrobić ze skrzynką w okresie wypowiedzenia (bez świadczenia pracy). Czy powinien ustawić auto odpowiedź oraz przekierowanie, tak by z jednej strony poinformować nadawcę, że wiadomość trafi w inne miejsce? Taka opcja jest rozsądna i raczej zgodna z prawem, jest normalną praktyką. Ale czy pracodawca może po prostu posługiwać się taką skrzynką, odpowiadać na maile jakby to nadal pisał pracownik? Przykład: pracodawca otwiera maila, przesyła go innej osobie i ona kontaktuje się z nadawcą by obsłużyć sprawę. Albo wredny pracodawca może ignorować maile i były już pracownik będzie zbierał z każdym mailem złą opinię że nie odpowiada. Może to wpływać negatywnie na ewentualne poszukiwania i rozmowy o pracę. Co na to prawo?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21581 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 kwiecień 2021 - 12:37

A mnie ciekawi co pracodawcy wolno zrobić ze skrzynką w okresie wypowiedzenia (bez świadczenia pracy). Czy powinien ustawić auto odpowiedź oraz przekierowanie, tak by z jednej strony poinformować nadawcę, że wiadomość trafi w inne miejsce? Taka opcja jest rozsądna i raczej zgodna z prawem, jest normalną praktyką.
Ale czy pracodawca może po prostu posługiwać się taką skrzynką, odpowiadać na maile jakby to nadal pisał pracownik?
Przykład: pracodawca otwiera maila, przesyła go innej osobie i ona kontaktuje się z nadawcą by obsłużyć sprawę.
Albo wredny pracodawca może ignorować maile i były już pracownik będzie zbierał z każdym mailem złą opinię że nie odpowiada. Może to wpływać negatywnie na ewentualne poszukiwania i rozmowy o pracę.
Co na to prawo?

Idź do prawnika.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy