Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opodatkowanie emerytury z USA

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671918 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 03:36

Komentarz do artykułu: Opodatkowanie emerytury z USA

#2 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 03:36

to skandal,zeby jeszcze pobierac podatek od tych marnych paruset dolarow,to nie lata 70-te,ze dolary byly bardzo wartosciowe.

#3 Guest_gośc

Guest_gośc
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 11:35

Większośc emerytów z USA to rolnicy.Są ubezpieczeni w KRUS w Polsce a przebywają i pracują w USA.Jak osiągną wiek emerytalny będą otrzymywali emeryturę jeszcze z KRUS i za naszą kasę będa się leczyc.Sam wielu takich znam.

#4 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 06:20

Rzeczywiscie jest to zlodziejstwo jak za komuny- podwojne opodatkowanie...

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 20:00

To jest skandal.
Przeciez tych dolarow i tak niewiele z SS

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 17:23

Najpierw zmusila nas komuna do opuszczenia Ojczyzny.Pracowalismy w obcym kraju ciezko,zeby teraz ta cala banda bylych komuchow /teraz wielkich katolikow/okradala nas starszych ludzi.Zawsze to byl kraj gdzie sie kradlo i wykorzystywalo.Juz zapomnieliscie jak wam Ameryka podarowala grube miliony dolarow?Pamiec jest krotka i zawodzi.Ja osobiscie placilam na Was i nie mam zadnych skrupulow brac emeryture w Polsce,na ktora sobie moze bardziej zasluzylam niz wy pracujacy w Polsce."czy sie stoi czy sie lezy kasa sie nalezy".Wiec nie buntujcie sie i lapy po o0bce pieniadze tez nie wyciagajcie.

#7 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2009 - 05:02

tez wyjechalam do USA poniewaz bylam za mloda zeby umrzec a za stara zeby w Polsce pracowac.Pozostawilam corke z dziecmi na kawalerce i kiedy prubowala skorzystac z jakiejs pomocy to jej wprost powiedziano ze powinna sie wstydzic poniewaz ma matke w Ameryce.Od tej pory byla zdana sama na siebie i na mnie.Nikogo to nie obchodzilo ze ja tez tu zaczynalam od nowa zycie i ciezko pracowalam.Kazdy grosz wysylalam do Polski zeby pomoc moim bliskim.Wysylalam paczki za ktore trzeba bylo albo placic clo albo pisac uzywane, przeciez nasi rzadzacy wymyslili ze za 35 dolarow to mozna ubrac cala rodzine a jesli wiecej to luksus a za luksus sie placi.Oddalam zdrowie , lzy wylewalam z tesknoty ,dzisiaj nie mam juz sily pracowac i bardzo tesknie za rodzina planuje wrocic i co teraz mam oddac te skromne wyrobione SS.To co mi zostanie czy Polska mi pomoze?Przebywalam w Polsce za czasow komunistycznych i masa ludzi w tym czasie dorobila sie bogactwa tylko my biedni szukalismy i zebralismy pracy , najciezsza prace wykonywalismy ktorej niejeden mlody czlowiek by sie nie dotknal i jeszcze im malo?

#8 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2009 - 07:56

Kto placi podatek od emerytury w USA ?
Bzdura.

#9 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:36

nie wiem kto wymyslil taka glupote ze emerytury w usa sa opodatkowane.podatek placa tylko ci ktorych swiadczenia emerytalne przekroczyly limit od ktorego nie placi sie podatku-np pobieraja ss i pensje unijna i ich roczny dochod z tego tytulu przekracz dopuszczalna kwote ktora nie podlega opodatkowaniu .w instrukcji do income tax form 1040 znajdziecie specjalny wzor wg ktorego nalicza sie podatek. przewaznie nasi rodacy jednak nie dostaja tak wysokich emerytur wiec nie musza sie martwic placeniem podatku do us goverment.I na Rany Chrystusa zanim siadziesz do komputera zeby wyglaszac swoje pseudo madrosci -poswiec troche czasu zeby je sprawdzic . precz z niedouczonymi kretynami

#10 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 21:59

Czy ktos sie orietuje czy dziecko 16 lat( obywalel usa)otrzymujace emeryture po ojcu tymczasowo zamieszkale w polsce majace adress w usa
tez jest opodatkowane i musi placic podatek w Polsce?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 16:29

Jest wiadomo , że od tak niskich emerytur w USA nie pobiera się podatku - czyli jest to kwota wolna (ok.$8.000 )od opodatkowania .Za to Szanowna Polska ma okazje ściągnąć od tej wolnej
w USA kwoty 18% podatku z potrzeby na (gangsterów
noworodzących się !!! To można tylko nazwać nie inaczej jak ZŁODYIEJSTWEM !!!

#12 Guest_marian andrzejewski

Guest_marian andrzejewski
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2010 - 04:45

W USA otrzymuję emeryturę w wysokości około $21.tyś.rocznie. W USA niepłaci się żadnego podatku od takiej sumy ponieważ jest poniżej liczby $ 25.tyś.rocznej pensji. Tysiące polaków niemoże powrócić do polski, ponieważ rząd polski ma ustawy żeby zabierać 18% w banku jako zaliczka. Wiadomo że jeżeli jest zaliczka to i napewno jest wypłata. Okazuje się że jest około 12%.Nikt na to się niezgodzi, dlatego pozostajemy w USA. Myślę że jest to zdradziecki układ pomiędzy polską a USA żeby zmusić do pozostania w ameryce.Jest to z polski banicja a z USA niewola w państwie demokracji.Jeżeli USA nie pobiera podatku to z jakiej racji polska rości sobie pretensje do naszych emerytur. Gdyby polska płaciła to ma prawo do tego bo jest z polskich funduszy.To co robi polski rząd jest zwykłym i bezprawnym złodziejstwem.Jest hańbą dla polski.

#13 Guest_tadeusz 900

Guest_tadeusz 900
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 20:31

najwieksze swinie ,to w polskim rzadie,lepiej aby amerykanie nie otfierali wjazdu ,bez wiz

#14 Guest_Dzidzia

Guest_Dzidzia
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 07:49

Aby nie płacić podatku w Polsce trzeba oszukiwać. Nie jest to wcale trudne, ale smutne...

#15 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 12 luty 2012 - 01:12

Od dziecinnych pieniedzy nie ma podatku

#16 Guest_szuper

Guest_szuper
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 23:19

paranoja moja matka dostala emeryture po mezu ktory zmarl w usa jak to mozliwe ze usa zabiera podatek 12% i w polsce to samo 12% trzeba oddac to czyste zlodziejstwo ze strony polskiej

#17 Guest_DaVinci

Guest_DaVinci
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 00:18

Zgadzam sie z komentarzem p. Szuper. Mimo twierdzen o braku podwojnego opodatkowania ten niemoralny proceder jest uprawiany przez polskiego fiskusa.
Osoby pracujace zagranica i placace tam podatki uzyskuja po pewnym czasie prawo do emerytury, na ktora skladaja sie co-miesieczne potracenia od wynagrodzen. Emerytura zagraniczna jest wiec czescia opodatkowanego juz dochodu i to przez caly okres pracy zagranica. Jak juz wspomnialem w innym miejscu proby potracania dodatkowych podatkow w Polsce sa grabieza. Fakt ten powstrzymuje wielu Polakow od powrotu do Kraju na emeryture

#18 Guest_Davinci

Guest_Davinci
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 00:36

Niestety, drogi Panie jest to nieprawda. Wszystkie emerytury w USA sa - nisko w prawdzie, ale opodatkowane (10-12%)
Opodatkowane nie jest jedynie Social Security, ktore w koncu samo jest podatkiem sciaganym/potracanym od wynagrodzen. Trudno wiec uznac za moralnie uprawnione opodatkowanie social security.
Inaczej jest w Polsce. Tam takze emerytura (ktora rowniez jest czescia podatku od wynagrodzen) jest opodatkowana.
Problem tkwi w zasadnosci polskich przepisow. One bowiem nakazuja wrecz opodatkowanie amerykanskiego social security pobieranych przez osoby, ktore daly sie sklonic na powrot na emeryture do kraju. Stad plynie przestroga:
nie wracac dopoki sie to nie zmieni lub mieszkac na stale zagranica ponad polowe roku, a na reszte przyjezdzac do Kraju. Takie rozwiazanie gwarantuje unikniecie podwojnego opodatkowania oraz wszelkie zakusy polskiego fiskusa na zagrabienie nie naleznych mu czesci naszych emerytalnych dochodow. Najgorsze jest jednak to, ze polskie przepisy sa w tym zakresie silnie splecione z prawem unijnym, ktore jest rownie dranskie.

#19 Guest_Mark

Guest_Mark
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:00

Dałem się nabrać na prowadzenie sprawy przez ZUS w sprawie otrzymania emerytury z USA za 7 lat pracy. Mam co prawda emeryturę w Polsce wypracowaną i ją otrzymuję, ale upomniałem się o 7 lat pracy w USA. Po około 6 miesiącach po złożeniu wniosku otrzymałem pismo z ZUS Warszawa, że nie od nich zależy termin kiedy cokolwiek otrzymam i wszystko zależy od Social Security. Od otrzymania tego pisma (początek lipca 2012), nie mam żadnych wiadomości, ani pieniędzy z USA. Takie to są umowy międzynarodowe i ich realizacja. Podałem wszystkie swoje dane, Zielonej Karty, i Nr. Soc. Security. W tej chwili mija 9 miesięcy od wysłania z ZUS W-wy do USA moich dokumentów i głucho. Nie ma jak reklamować i pytać gdzie sprawa utknęła, bo ZUS umył ręce, a nie wiadomo gdzie i jak reklamować w USA. Lepiej było jechać do Ambasady USA w Warszawie i załatwiać samemu. Przestrzegam wszystkich przed załatwianiem sprawy przez ZUS.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 17:14

emerytura amerykanska w USA nie jest opodatkowana prosze nie w prowadzac ludzi w blad,ja pobieram i SS pobiera tylko na ubezpieczenie ktore jesk obowiazkowe dla pobierajacego emeryture oraz tak,. zwane part B ktore sama oplacam.Jak nie pracuje i nie mam ekstra dochodow nie rozliczam sie z niczego.Nie oszkujcie Polakow..........

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych