Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przysługuje zasiłek pogrzebowy

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671554 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 17:17

Komentarz do artykułu: Kiedy przysługuje zasiłek pogrzebowy

#2 Guest_samotna35

Guest_samotna35
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 17:17

czy w razie smierci mojej babci (jest to matka mojej mamy) wspomne ze to moj opiekun poniewaz stracilam matke teraz jest ona chora i w podeszlym wieku (wiem ze to niewypada pytac ale niemasz oszczednosci i tez stracilam prace wiec wole sie przygotowac finansowo )wiec pytam czy w razie zgonu mam prawo do tego zasilku jest ona na recie i ja sie nia teraz opiekuje jesli tak to prosze mi powiedziec jakie dokumety powinnam przedstawic w zus

#3 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 22:39

jeżeli to Ty poniesiesz wydatki na pochówek i przedstawisz dokumenty opisane w artykule, to otrzymasz zasiłek pogrzebowy

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 11:48

słyszałam ze jeżeli miałam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności nabytej przed 16 rokiem zycia a zmarł mi tata to nałeży mi się zasiłek tylko nie wiem jaki,mimo że tata zmarł 10 lat temu.prosze o odp.

#5 Guest_otylia

Guest_otylia
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 22:49

zmarł mój maz w danii bo tam pracował przez ostatnie dwa lata sprowadziłam zwłoki do polski i tu zrobiłam pogrzeb zwruciłam sie do zusu o zasiłek pogrzebowy i mi odmówili poniewarz w dniu smierci maz nie był zatrudniny w polsce ja tez pracuje za granica jednak przez 20 lat maz pracował w polskiej słuzbie zdrowia.dostałam odpowiedz ze w chwili smierci albo maz albo ja musielibysmy byc zatrudnieni w polskiej firmie. Czy nie nalezy mi sie zasiłek?

#6 Guest_ewkaz

Guest_ewkaz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 10:30

polecam lekturę artykułu link:http://zasilki.wiesz...jskiej.htmldostępny jest on na serwisie zasiłki w dziale zasiłek pogrzebowy,
jeśli w dniu śmierci mąż był ubezpieczony za granicą,bądź Pani jest nadal ubezpieczona z tyt. pracy za granicą, to owszem,może Pani wnioskować o zasiłek pogrzebowy, jeśli przedłoży formularzE 104 " Zaświadczenie dotyczące sumowania okresów ubezpieczenia,zatrudnienia lub zamieszkania", wystawione przez instytucję państwaczłonkowskiego, gdzie Pani lub mąż pracowaliście. Właściwie, jeżeliwnioskując o zasiłek sama nie przedłożyła takiego zaświadczenia, tojeśli zaznaczyła Pani we wniosku,że byliście ubezpieczeni za granicą,ZUS powinien wystąpić o poświadczenie tego formularza do instytucji tegopaństwa członkowskiego, w którym podlegaliście ubezpieczeniu.

#7 Guest_benia1181

Guest_benia1181
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 12:36

chciałabym się zapytać jakie to są dokumenty potwierdzające mnie z dziadkiem którym się opiekuję żeby dostać zasiłek pogrzebowy pokrewieństwo

#8 Guest_Tomy

Guest_Tomy
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 23:50

Chciałbym się zwrócić z prośbą o pomoc do forumowiczki "ewkaz".

Czy mojej rodzinie przysługuje zasiłek pogrzebowy po osobie, która jako kierowca pod wpływem alkoholu, zginęła w wypadku samochodowym? Spełniała ona wyszczególnione warunki do przyznania zasiłku, ale ze względu na taką sytuację nie wiem czy zasiłek będzie się należał. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

#9 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 20:40

JESLI MAMA SAMA OPLACALA UBEZPICZENIE A NIE PRACOWALA,OTRZYMYWALA ZASILEK OPIKUNCZY,TO CZY JEJ TEZ NALEZY SIE ZASILEK POGRZEBOWY?I W JAKIEJ WYSOKOSCI?

#10 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 07:11

Czy bezrobotny,który zmarł może starać się o zasiłek pogrzebowy

#11 Guest_Ignorant

Guest_Ignorant
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 11:43

Co to znaczy: "członek rodziny osoby ubezpieczonej bądź osoby pobierającej emeryturę lub rentę"?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:24

jesli zmarl to poco jemu w niebie lub piekle potrzebne sa pieniadze

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 18:03

Witam, mam pytanie, mamusia pokryła koszty pogrzebu brata, który był rozwiedziony od 30 lat i był bezdzietny. Złożyła stosowny wniosek i dostała odmowną odpowiedź. Pobierał emeryturę, był samotny,dziękuję za poradę

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 20:58

Proszę napisać do kogo złożyła ten wniosek i jaka była treść odmowy.Jeśli był emerytem, przysługuje mu zasiłek z ZUS-u w kwocie 4 tysiące i jeśli był ubezpieczony (np. w PZU lub innym towarzystwie ubezpieczeniowym ) też przysługuje mu zasiłek z tyt. śmierci w kwocie określonej polisą.Jeśli mama pokryła koszty pogrzebu i ma odpowiednie rachunki nie powinno być problemu z wypłatą.

#15 Guest_Leokadia

Guest_Leokadia
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:39

Dziękuję, bardzo przydatny artykuł, takiego czegoś właśnie szukałam. Myślałam, że jest więcej formalności do wypełnienia. Internet to jest jednak dobre źródło wiedzy, zakład pogrzebowy dla mamusi też znalazłam tą drogą.

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 czerwiec 2014 - 10:52

Nawet taką reklamą warto zaistnieć co? Trochę pokory i szacunku dla ludzi w trudnych życiowych chwilach

#17 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 19:20

Dzis zmarla mi ciotka, ktora zyla w Czechach a rente pobierala z Polski maja krewni szanse na otrzymanie zasilku pogrzebowego ?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 15:41

Dzis zmarla mi ciotka, ktora zyla w Czechach a rente pobierala z Polski maja krewni szanse na otrzymanie zasilku pogrzebowego ?

Tak, z Zus-u w Polsce należy się 4 tysiące złotych.

#19 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 22:14

czy siostrzenicy nalezy sie zasilek pogrzebowy za pochowek cioci obydwie bobieramy emerytury z zus

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:13

czy siostrzenicy nalezy sie zasilek pogrzebowy za pochowek cioci obydwie bobieramy emerytury z zus

To przede wszystkim ciocia, a nie siostrzenica musi pobierać emeryturę z ZUS, wtedy po okazaniu rachunków za pogrzeb ZUS wypłaci 4 tysiące.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych