Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje świadczenie przedemerytalne

66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 06 maj 2013 - 20:42

do Ewka

Czytanie nie boli

2. Do dnia rozwiązania stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, ukończyła:

- co najmniej 55 lat kobieta i posiada okres uprawniający do emerytury co najmniej 30 lat

#22 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 16:54

witam -- mam problem odnosnie swiadczenia przedemerytalnego -- W ZUS --mam zlozony wniosek o to swiadczenie -- spelniam wszystkie warunki -- tzn. wypowiedzeinie przez zaklad pracy -- przyczyny ekonomiczne -- mam wymagane lata pracy -- problem jest w tym iż zus przyslala mi pismo -- o wyjasnienie dlaczego zaklad pracy powolal - sie na kodeks pracy a nie na ustawe z dn - 3 marca 2013 r- o szczegolnych zasadach rozwiazywania umowów z przyczyn nie lezacych po stronie pracownika -- czy jakos tak -- pani w Zus -- powidziala mi ze ma zgłoszonych powyzej 20 osób -- tyle ma deklaracji --jak sie wyrazila -- moj pracodawca - a raczej jego prawniczka twierdzi ze nei bylo 20 osob - (byly osoby na zlecenie i urlopie wychowawczym -- ponoc to sie nie liczy )-i nie zmieni mi swiadectwa pracy -- kto ma racje -- i co robic jezeli ZUS odmowi mi swiadczenia -- gdzie sie odwolac -- ?????

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 11:16

Witam,
czy jeżeli w 2014 r. w styczniu podejmę pracę na czas nieokreślony i zostanę zwolniona z przyczyn zakładu(likwidacja stanowiska)po okresie przepracowania roku czy będę mogła się starać o zasiłek przedemerytalny obecnie mam ukończone 55 lat i 30 lat pracy.

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:20

Tak, zasiłek będzie przysługiwał.

#25 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 22:24

Po 40 latach pracy składkowych winna być emerytura.

#26 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 22:56

Przy 40 letnim stażu pracy i odłożonych odpowiedniej wysokość składek winna rzutować aby otrzymać emeryturę.

#27 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 15 marzec 2014 - 21:03

czy może ktoś wie jaka jest kwota świadczenia przedemerytalnego od 1 marca 2014 bo brutto to jest 991,39 a ile netto

#28 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 15:43

Jestem zatrudniona jako niania /umowa aktywizacyjna na min. 1680.00-płace podatek od wynagr.,składki zus opłacane są przez budzet pańtwa/ Czy takie zatrudnienie jest traktowane jak w każdym innym zakładzie pracy i przy rozwiązaniu umowy po 6 miesiacach z przyczyn ekonomicznych ,ten okres uprawnia do zasiłku dla bezrobotnych.

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2014 - 11:22

Mam 35 lat pracy,ale ukończyłam 50lat,czy jeżeli zlikwidują moją plaówkę w której jestem jedynym pracownikiem-świetlica wiejska ..to mogę skożystać z zasiłku przedemerytalnego?

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2014 - 11:57

Mam 35 lat pracy,ale ukończyłam 50lat,czy jeżeli zlikwidują moją plaówkę w której jestem jedynym pracownikiem-świetlica wiejska ..to mogę skożystać z zasiłku przedemerytalnego?

Tak, świadczenie będzie przysługiwało.

#31 Guest_joles

Guest_joles
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 13:43

Ponad 180 dni jestem na zasiłku chrobowym i braku zdolności do pracy zakład pracy rozwiązał ze mną umowę o pracę.Mam 56 lat i 32lata pracy zawodowej w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy przysługuje mi prawo do zasiłku przedemerytalnego.

#32 krzysiekm

krzysiekm

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 16:03

Zaklad pracy wypowiedzial mi umowe o prace za wzgledu na redukcje stanowiska. W dniu 30 wrzesnia praca ulegnie rozwiazaniu i w tym momencie bede miał (płeć M) 59 lat 3 miesiace zycia, 32 lata skladkowe plus 5 lat nieskladkowe.

Czy przysluguje mi zasilek przedemerytalny ?

Jesli tak to jaki przepis to reguluje(prosze podac np. dz.ustaw, monitor, etc.) ?

Kiedy musze wystapic o swiadczenia przedemerytalne bedac na zasilku dla bezrobotnych ? 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

#33 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 sierpień 2014 - 17:31

Mężczyzna który obecnie ma 59 lat przejdzie na emeryturę w wieku 67 lat, więc po zasiłku dla bezrobotnych zasiłek przedemerytalny nie będzie przysługiwał,chyba,że posiadasz do 31 grudnia 1999 roku 15 lat pracy w szczególnych warunkach i szczególnym charakterze.

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 19:41

Ponad 180 dni jestem na zasiłku chrobowym i braku zdolności do pracy zakład pracy rozwiązał ze mną umowę o pracę.Mam 56 lat i 32lata pracy zawodowej w pełnym wymiarze czasu pracy. Czy przysługuje mi prawo do zasiłku przedemerytalnego.

Świadczenie nie przysługuje, gdyż jednym z jego warunków otrzymania jest zwolnienie z pracy z przyczyn zakładu.

#35 Guest_krystyna

Guest_krystyna
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2014 - 13:16

czy należy zasilek emerytalny mam 53 lat, 35 lat pracy w gospodarstwie rolnym (krus) jeden rok na rencie,obecnie nie posiadam ziemi poniewaz oddalam w dzierzawe.prosze o odpowiedz

#36 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 20:57

Mam 53 lata, 30 letni staż pracy...zwonienie nastąpiło z powodu likwidacji zakładu pracy, przebywałam 6 miesięcy na zasiłku dla bezrobotnych - czy przysługuje mi świadczenie przedemerytalne?

#37 Guest_zdzisława

Guest_zdzisława
  • Goście

Napisano 06 październik 2014 - 07:25

kończę 60 lat w grudniu 2014 r imam 35 lat pracy , mój zakład pracy chce od stycznia przekazać moją komórkę prywatnemu właścicielowi czy mogę prosić swój macierzysty zakład pracy o przejście na wcześniejszą emeryturę , czy w momencie przejścia do nowego zakładu należy się odprawa emerytalna

#38 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 06 październik 2014 - 12:11

Nie opłaca się przechodzić na świadczenie przedemerytalne,ponieważ emeryturę nabędziesz w sierpniu 2015 roku.Z tego co piszesz pracę masz wykonywać u innego pracodawcy.Dokumenty na emeryturę możesz już złożyć na 30 dni przed terminem nabycia prawa do emerytury i wtedy nabędziesz prawo do odprawy emerytalnej.Pracodawca tak nawiasem mówiąc nie może Cię zwolnić,ani też zmienić warunków płacy,ponieważ jesteś w okresie ochrony przedemerytalnej.

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:33

wkradła się pomyłka - w literkach - jest "osiągniecie okresu uprawniającego do emerytury w wymiarze 20 alt dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn, w tym co najmniej 10 lat w zakalcach produkujących azbest" - a chyba chodzi o "2o lat" i "zakładach produkujacych azbest"

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 18:17

mam 62 lata i ponad 35 lat pracy moj zaklad likwiduje moje stanowisko pracy czy moge ubiegac sie o swiadczenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych