Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop przy różnych wymiarach czasu pracy

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Rene

Guest_Rene
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 23:44

Witam mam pytanie mam zwiększony pełny etat o 40 % , czyli mam niecałe 1,4 etatu , pracuję teoretycznie 5 dni w tygodniu po 11 godzin , pensje mam zwiększoną, ale co z urlopem , czy on na prawdę nie ulega zwiększeniu, chociaż tyram codziennie od 9 tej do 20 tej , a w stanie faktycznym nawet do 22 giej , żeby dać sobie radę z obowiazkami i jedyne co mam w życiu poza pracą to paść spać, żeby codziennie rano wstawać przemęczona 😔 co w takiej sytuacji naprawdę należy mi się tyle samo co komuś kto po 8 dniu godzinach idzie sobie z uśmiechem do domu i ma czas i siły na inne rzeczy A nie tylko spanie .

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 07:44

Po to w kodeksie przewidziano ograniczenie do jednego etatu u jednego pracodawcy (tylko warunkowo można zawrzeć odrębną umowę na więcej), limit godzin nadliczbowych,dodatkowe wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, które możesz "wymienić" na czas wolny i czas odpoczynku.

Niestety równocześnie mieć ciastko (pieniądze za czas przepracowany) i zjeść ciastko (czas wolny) się nie da. Albo kasa, albo wolne.

#23 Guest_Rene

Guest_Rene
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 08:04

Zwiększenie etatu

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 08:13

Ale to nie jest odrębna umowa , tylko zwiększenie etatu . I każdy do pełnego etatu dostaje wymiar urlopu i zarobki adekwatne do jego czasu pracy , a jak się pracuje więcej, to już tylko zarobki większe A wolnego tyle samo , sorry ale to chore. Tu chyba też powinien być wymiar urlopu zwiększony skoro pracuje się ponad siły. Jestem po rozwodzie i zgodziła się tylko dlatego , żebyśmy miały z córką za co żyć, ale nie widujemy się wcale 😔

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 08:48

[quote name="Gość" post="2173522" timestamp="1573715592"]

Ale to nie jest odrębna umowa , tylko zwiększenie etatu . I każdy do pełnego etatu dostaje wymiar urlopu i zarobki adekwatne do jego czasu pracy , a jak się pracuje więcej, to już tylko zarobki większe A wolnego tyle samo , sorry ale to chore. Tu chyba też powinien być wymiar urlopu zwiększony skoro pracuje się ponad siły. Jestem po rozwodzie i zgodziła się tylko dlatego , żebyśmy miały z córką za co żyć, ale nie widujemy się wcale 😔 gdyby dołożyli mi na równe półtora, to bym już pracowała według przepisów 12 godz.czyli np. co 2 dzień, tak jak pracowałam w innej firmie i miała bym czas na regenerację i urlop biorąc 26 dni . A pracując tylko godzinę krócej mam 700 zł dopłaty i jedynie czas na sen , choć często bywam w pracy jeszcze w soboty A czasem w niedzielę jadę jak coś mam do dokończenia. Nie boję się pracy i jestem bardzo sumienna i pracuje dopóki wszystkiego nie wykonam na czas na tip top i jeszcze pomagam innym , ale nie jestem w stanie odpocząć

#26 Guest_Rene

Guest_Rene
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 08:50

[quote name="Gość" post="2173530" timestamp="1573717737"]

[quote name="Gość" post="2173522" timestamp="1573715592"]

Ale to nie jest odrębna umowa , tylko zwiększenie etatu . I każdy do pełnego etatu dostaje wymiar urlopu i zarobki adekwatne do jego czasu pracy , a jak się pracuje więcej, to już tylko zarobki większe A wolnego tyle samo , sorry ale to chore. Tu chyba też powinien być wymiar urlopu zwiększony skoro pracuje się ponad siły. Jestem po rozwodzie i zgodziła się tylko dlatego , żebyśmy miały z córką za co żyć, ale nie widujemy się wcale 😔 gdyby dołożyli mi na równe półtora, to bym już pracowała według przepisów 12 godz.czyli np. co 2 dzień, tak jak pracowałam w innej firmie i miała bym czas na regenerację i urlop biorąc 26 dni . A pracując tylko godzinę krócej mam 700 zł dopłaty i jedynie czas na sen , choć często bywam w pracy jeszcze w soboty A czasem w niedzielę jadę jak coś mam do dokończenia. Nie boję się pracy i jestem bardzo sumienna i pracuje dopóki wszystkiego nie wykonam na czas na tip top i jeszcze pomagam innym , ale nie jestem w stanie odpocząć i uważam, że w takim wypadku brak większego urlopu jest niesprawiedliwy .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych